Karykatury rysowane na żywo podczas rozmaitych imprez firmowych i prywatnych (głównie wesela), to wciąż dosyć niszowa atrakcja takich imprez. I właśnie dlatego jest atrakcją oryginalną, wyjątkową i tak lubianą. Szczególnie, gdy wykonawcą jest artysta wysokiej klasy.

Karykaturzystów widzimy czasem w wakacje. Często rysują na deptaku, przez który idzie wielu turystów. Krupówki w Zakopanem, Monciak w Sopocie – to dwa przykładowe miejsca, gdzie w Polsce można ich spotkać. Ale są też karykaturzyści eventowi, którzy nie pracują stacjonarnie. Przybywają w dowolne miejsce Polski – tam, gdzie organizowana jest impreza. Do tego sposób ich pracy jest całkiem inny, niż karykaturzystów ulicznych.

Karykaturzysta eventowy

Taki karykaturzysta rysuje znacznie szybciej. Nie tylko dlatego, że żadna z rysowanych osób nic nie płaci, bo zapłacił już ten, który karykaturzystę zaprosił. Po prostu trzeba narysować jak najwięcej gości imprezy, a równocześnie dbać o to, aby każda wykonana karykatura była podobna, dowcipna i miała dobrą jakość artystyczną. Niemożliwe? To znaczy, że jeszcze nic nie wiesz o zawodzie karykaturzysty eventowego. A tych w Polsce jest bardzo mało.

Okazuje się, że jednym z takich artystów jest artysta świetnie znany od lat. Rysujący w prasie od dawna, występujący w programach różnych stacji telewizyjnych. Wykonujący ilustracje do książek, a nawet podręczników szkolnych.

Jeden z najszybszych karykaturzystów świata

Szczepan Sadurski, bo o nim mowa, rysuje od zawsze. I zawsze były to dowcipne rysunki. Niezależnie od talentu i faktu, że opublikował tysiące rysunków w (nie tylko) polskiej prasie, rysuje też karykatury. Bo lubi ludzi, do tego lubi widzieć twarze parskające śmiechem na widok swoje wykonanej na żywo dowcipnej podobizny. I to spojrzenie, gdy raptem 100 sekund wcześniej przyszły właściciel karykatury nie wierzył, że można to robić w rekordowym czasie!

Talent Sadurskiego jako wykonawcy karykatur na żywo poznali w Nowym Jorku (tak prasa pisała, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata„), w Australii i Europie. Ale przede wszystkim na setkach imprez w Polsce, na które był zapraszany.

Jeśli chciałbyś (chciałabyś) zaprosić go na kolejną imprezę i na własne oczy zobaczyć, jak błyskawicznie na oczach widzów, wyczarowuje wesołe portrety, zapytaj ile to kosztuje, a przede wszystkim – czy termin który cię interesuje, ma jeszcze wolny.

Tu więcej informacji: http://karykatury.com/karykaturzysta-na-wesele-info/

Poprzedni artykułJak samemu doczepić rzęsy?
Następny artykułJak się ubrać na wesele?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj