Paski czy kępki? Doczepiane rzęsy w mieście Warszawa stały się codziennością przy wyjściowym makijażu. Wystarczy, że raz przykleisz sztuczne rzęsy i już nigdy nie będziesz chciała z nich rezygnować przy makijażu. Są idealne zarówno na te największe okazje, jak i na wyjścia z przyjaciółmi, gdy chcesz zwrócić uwagę na swoje oczy… No właśnie – doczepiane rzęsy gwarantują otwarte oko i spektakularne spojrzenie, z którego nikt nie będzie chciał spuścić oka. Doczepiane rzęsy są standardem przy makijażu wykonywanym przez profesjonalne stylistki, jednakże warto, żebyś poznała podstawy tej metody.

Czym różnią się kępki od rzęs na pasku?

Dla osób początkujących rekomendowane są kępki. Łatwo je przykleić, dają bardziej naturalny efekt i nie musisz obawiać się, że gdy w ferworze zabawy potrzesz oko – zostaniesz bez rzęs. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów kępek – o różnej długości, rodzaju mocowania, gęstości czy rodzaju materiału. Z kolei rzęsy na pasku dają bardziej wyrazisty efekt, jednakże ich założenie wymaga większej precyzji. Należy je przykleić bardzo dokładnie, gdyż w innym wypadku mogą się odklejać i eksponować resztki kleju.

Jak wybrać odpowiedni klej?

Wykonaj próbę uczuleniową. Podkreślamy to na samym początku. Przyklej kilka kępek w kącikach zewnętrznych oczu i jeśli po 48 godzinach nie występuje żadna reakcja – spokojnie możesz używać tego kleju. Uczulenie może pojawić się już w ciągu pierwszych kilku godzin. Nie istnieje rozróżnienie na klej odpowiedni do kępek lub do rzęs na pasku – ten, który wybierzesz będzie odpowiedni zarówno do jednego, jak i drugiego rodzaju rzęs. Najlepiej skonsultuj się ze swoją stylistką. Doczepianie rzęs w mieście Warszawa zawsze wiąże się z uprzednim przeprowadzeniem próby uczuleniowej.

Jak przykleić kępki?

Zdecydowałaś się wybrać kępki? Pierwsza rzecz, na którą powinnaś zwrócić uwagę zanim jeszcze w ogóle kupisz zestaw – jest długość Twoich naturalnych rzęs. Przykładowo – w wewnętrznych kącikach rosną krótsze rzęsy, w zewnętrznych dłuższe. Warszawa oferuje doczepiane rzęsy dopasowane do potrzeb każdej z Nas i warto kupić zestaw kępek, zawierający kilka różnych długości, co zapewni maksymalnie naturalny efekt.

  1. Kępki należy kleić na pomalowane oko, a najlepszy efekt otrzymamy przy uprzednim narysowaniu kreski eyelinerem,
  2. Za pomocą pęsety wyciągamy wybrana kępkę z opakowania (od strony węzełka, nigdy na odwrót – kępki są bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić już na etapie wyciągania),
  3. Zanurzamy końcówkę kępki w kleju,
  4. Przykładamy kępkę między rzęsy i przyklejamy ją do skóry powieki. Przyklejanie polega na dociśnięciu i poczekaniu – dosłownie chwilę – aż klej się zwiąże. Oczy powinny być skierowane w dół,
  5. Po doklejeniu kępek tuszujemy rzęsy, żeby naturalne włoski połączyły się z doklejonymi.

Jak przykleić rzęsy na pasku?

Sztuczne rzęsy na pasku (taśmie) od razu nadają oczom spektakularny wygląd. Rzęsy na pasku przykleja się po wcześniejszym wytuszowaniu rzęs.

  1. Rzęsy należy skrócić (dociąć nożyczkami) do długości odpowiadającej naszej naturalnej linii oka,
  2. Nakładamy klej na pasek, odczekujemy około 30 sekund, aby klej nabrał lepkiej konsystencji,
  3. Doklejamy rzęsy, nasze oczy powinny być skierowane w dół. Doklejanie rozpoczynamy do środkowej linii rzęs, następnie dopiero doklejamy wewnętrzną i zewnętrzną stronę paska.
  4. Delikatnie tuszujemy rzęsy, żeby połączyć je z doklejonymi.

Gdzie udać się na profesjonalny makijaż?

Warto udać się na profesjonalny makijaż w mieście Warszawa, gdzie doczepiane rzęsy są normą. Jednym z najbardziej polecanych salonów jest Bodybar na warszawskim Mokotowie, gdzie doświadczone stylistki bezbłędnie potrafią dobrać rodzaj doczepianych rzęs do wykonywanego makijażu. Umów się już dziś i przekonaj jak spektakularne może stać się Twoje spojrzenie!

Poprzedni artykułJak wybrać najlepsze cienie do powiek?
Następny artykułKarykaturzysta na wesele i event

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj