Sezon ślubny rozpoczyna się w maju i trwa aż do września – października. To te ciepłe miesiące są najczęściej wybierane przez pary młode. Jeśli jednak chcesz zorganizować swój ślub i przyjęcie weselne zimą, sprawdź, jak je zorganizować i o czym nie zapomnieć!
Czy istnieje zła pogoda?
Dla wielu odpowiednia pogoda – czyli konkretne miesiące- jest sposobem na wybranie daty swojego ślubu. Odpowiednia, czyli jaka? Dla znakomitej większości jest to pogoda słoneczna. Wysokie temperatury, brak deszczu, śniegu, mrozu będzie wystarczającym powodem, by zdecydować się na ślub w lipcu czy wrześniu. Choć pogody nigdy nie można zagwarantować, nawet w lipcu może zdarzyć się deszczowy okres, to istnieje sporo większa szansa, że jednak letnie miesiące będą obfitować w większą ilość słońca. Ślub w szczycie sezonu wiąże się z wieloma utrudnieniami – konieczność rezerwacji wymarzonej sali bądź kościoła na długo przed datą ślubu jest normą. Wszechobecne tłumy, rezerwacje na kilka lat do przodu to niestety norma. Branża ślubna jest jednak czynna cały rok i dla tych, którzy chcą zorganizować ślub zimą – nie ma żadnych przeszkód.
Ślub zimą
Biorąc ślub zimą unikamy szaleńczego wyścigu po datę i godzinę w kościele, często wymarzona kosmetyczna, najlepsza fryzjerka będzie mieć więcej wolnych terminów do zaoferowania, zespoły weselne, DJ, fotografowie również mogą zaproponować więcej wolnych dat. Ślub poza sezonem to nie tylko komfort wyboru terminów i zgrania grafiku wielu podwykonawców, to także bajeczna aura! Ślub w magiczną białą zimę? Oświetloną tysiącami drobnych światełek zdobiących nasze ulice, kościoły, ogrody… To musi wyglądać dobrze (nie tylko na zdjęciach!).
O czym nie zapomnieć podczas zimowego ślubu?
Choć liczyć się trzeba z koniecznością wyboru cieplejszego odzienia wierzchniego, cieplejszych butów, zwłaszcza, kiedy śniegu jest sporo, to chłodne temperatury nie powinny wpłynąć na gorące uczucie i ciepło bijące tego dnia od każdego z Waszych życzliwych gości!
Nie zapomnijcie tak zorganizować tego dnia, by każdy mógł swobodnie do Was dojechać i przemieścić się z kościoła bądź USC do miejsca przyjęcia.
Organizując przyjęcie ślubne możecie poszaleć z zimowymi dekoracjami i innymi od sztampowych, weselnych motywów przewodnich. Może postawisz na zimowe szyszki? A być może kwiat o zwyczajowej nazwie – gwiazda betlejemska będzie głównym elementem wystroju wnętrza sali weselnej? Wszechobecna czerwień, głęboka zieleń, złoto doskonale będą komponować się z bielą śniegu za oknem. Pamiętaj, że motywy te i kolory możesz wykorzystać nie tylko w dekoracjach ale i na papeterii ślubnej. Eleganckie zaproszenia ślubne, winietki, plan stołów z motywem żywej gałązki choinki będzie świetnie nawiązywał do pory roku! Zimą aurę ocieplą świece – w hurtowych ilościach! Do zimowych dekoracji doskonale pasuje welur – materiał ten kojarzy się z zimą, jest przytulny i miękki w dotyku. Wykorzystaj go w dekoracji sali – ścianki za stołem młodej pary, do dekoracyjnych poduszek, narzut. Taka faktura ociepli każde wnętrze. Możesz także zdecydować się na pudełko na obrączki wykonane z tego materiału bądź inne dodatki – księgę gości, ozdobne wstążki czy obrusy.