Wesele to ważny dzień w życiu każdej Młodej Pary oraz ich bliskich. Coraz większą popularnością cieszą się małe przyjęcia i wesele w stylu minimalistycznym. Powoli odchodzi się od wielkich sal bankietowych i przepychu czy to w stroju czy dekoracjach, na rzecz minimalizmu i prostoty.

Poszukaj inspiracji w sieci

Oczywiście w sieci nie brakuje gotowych rozwiązań i inspiracji. Pinterest oraz inne tego typu strony zawierają pełno pomysłów na to jak można choćby wykonać dekoracje czy przystroić salę weselną. Coraz chętniej wybieramy wesele w stylu minimalistycznym i sami decydujemy się na zorganizowanie wystroju. Oczywiście możemy także skorzystać z pomocy fachowców, którzy zajmą się wszystkim. Jednak jest wiele elementów, które warto wybrać czy nawet zrobić samemu, są to na przykład minimalistyczne zaproszenia na ślub czy dekoracje na stoły. Prostota i minimalizm nie tylko nie przyćmią młodej pary, ale dodatkowo podkreślą ich urok. Dzięki temu oprawa będzie tylko tłem w tym ważnym dla nich dniu.

Proste materiały, elegancki wygląd

Jeśli chodzi o najczęściej wykorzystywane materiały to wesele w minimalistycznym stylu stawia na naturalne materiały jak len czy bawełna, drewno, szkło i dodatki roślinne. Bardzo dobrze prezentują się na stołach proste kompozycje wazonów ze świecami, udekorowane jedynie gałązkami choinek. Zaproszenia na ślub są tym elementem, który sugeruje i wprowadzi gości w klimat, w jakim odbędzie się uroczystość. Choć proste zaproszenia na ślub wydają się brzmieć nieco banalnie, ich wybór i możliwości wyglądu są naprawdę duże. Dla Młodej Pary cenną pamiątką jest także księga gości, w której mogę umieścić życzenia oraz dowolne wpisy. Warto, żeby była utrzymana w podobnym stylu co zaproszenia.

Ślub i wesele w stylu minimalistycznym jest obecnie wiodącym trendem wśród młodych par. Coraz większą popularnością cieszą się śluby w plenerze, z dala od zgiełku miast. Wybieramy raczej małe i klimatyczne kościółki czy nawet uroczystości na świeżym powietrzu. Wesela odbywają się w rozstawionych namiotach czy drewnianych boho konstrukcjach. Ozdobienie takiej Sali światełkami oraz prostymi świecami prezentuje się doskonale i nie jest drogim rozwiązaniem. Minimalistyczne dodatki są nie tylko piękne w swojej prostocie, ale także pozwolą zaoszczędzić nieco budżetu. Polne kwiaty czy gałązki choinek, które świetnie się sprawdzą, są o wiele tańsze niż gotowe kompozycje z kwiaciarni. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest to, aby całość była spójna. Jeśli wybieramy proste zaproszenia ślubne, nasi goście raczej będą się spodziewać uroczystości w takim klimacie. Skoro ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu warto poświęcić trochę czasu na jego zaplanowanie i przygotowanie. Możemy oczywiście skorzystać z usług osób i firm, które zajmą się wszystkim od A do Z, jednak satysfakcja z samodzielnie zaplanowanej uroczystości na pewno będzie większa. Poszukajmy inspiracji w internecie, wysilmy swoją kreatywność. Każdy na pewno znajdzie coś co będzie mu najbardziej odpowiadało.

Poprzedni artykułCo zrobić, żeby na pewno dobrze bawić się na własnym weselu?
Następny artykułWesele w stylu lat 20. Na co zwrócić uwagę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj