Ślub to oczywiście jeden z najważniejszych dni w życiu. Para młoda całymi miesiącami czeka na ten moment. Przygotowuje się do niego, zajmuje organizacją, poświęca sporo czasu i wkłada mnóstwo serca. Własny ślub i wesele wspomina się przez całe życie – dlatego mamy kilka rad, o co możecie zadbać, aby te wspomnienia były jak najpiękniejsze.

To Wasze wesele

Pamiętajcie, że to Wasze wesele. Będzie ono ważne również dla gości i bardzo ważne dla Waszych najbliższych, ale to Wy jesteście jego punktem centralnym. Nie bójcie się zorganizować go w taki sposób, żebyście Wy dobrze się na nim bawili. Postawcie czasem na swoim.

Nie znaczy to jednak, że macie całkowicie zapomnieć o gościach– żeby wesele było udane oni też muszą się dobrze bawić, ale przede wszystkim Wy macie się czuć dobrze. Przy jakiej muzyce dobrze się bawicie z przyjaciółmi? Jakie dania sprawią Wam największą przyjemność? Marzycie o kameralnym przyjęciu czy wielkim weselu? Zabawy weselne to Wasz żywioł czy wolicie się bez nich obejść?

Warto też szukać udanych kompromisów – jeśli Tylko Wy jesteście weganami, to może najlepszym rozwiązaniem nie będzie menu składające się jedynie z wegańskich potraw, ale można poprosić salę o przygotowanie menu łączącego potrawy wegańskie z potrawami tradycyjnymi.

Organizacyjny stres

Często zdarza się, że para młoda podczas wesela bardzo mocno stara się wszystko dalej organizować. Sprawdza czy nikomu niczego nie brakuje? Zajmuje się drobnymi sprawami, które trzeba załatwić. Kontroluje każdy aspekt przebiegu wesela, niepotrzebnie się przy tym stresując i tracąc okazję na świetną zabawę w tym wyjątkowym dniu.

Zajmijcie się organizacją wesela, ale w samym jego dniu po prostu dobrze się bawcie. Wszystko jest już przecież ustalone. Sala wie co robi, dla didżeja i fotografa nie jest to pierwszy ślub, transport został rozpisany. Pozwólcie im działać. Dobrą praktyką jest powierzenie kilku obowiązków paru zaufanym osobom – mogą to być świadkowie lub ktokolwiek inny, np. nasz przyjaciel. Poprośmy te osoby, żeby podczas wesela pomogły w organizacji. To one mogą zająć się załatwianiem transportu gościom do domu, proszeniem gości do grupowej fotografii i rozwiązywaniem drobnych problemów, które mogą się potencjalnie pojawić.

Bliskie osoby wokół

Kiedy jak kiedy, ale w dniu ślubu wszyscy będą do Was pozytywnie nastawieni. Wokół same najbliższe osoby. Wszyscy będą Wam dobrze życzyć, nikt nie zwróci uwagi na drobne potknięcia w pierwszym tańcu. Warto to sobie przypominać za każdym razem gdy zaczniemy się stresować, że coś poszło nie do końca po naszej myśli.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to czy poświęciliśmy chociaż chwilę czasu bliskim nam osobom. Na drugi dzień może nam być zwyczajnie przykro, jeśli zorientujemy się, że w trakcie wesela nie znaleźliśmy chwili, żeby przykładowo porozmawiać z babcią.

Tekst opracowany we współpracy z Domem weselnym „Leśniczówka Wodzisław Śląski”.

Poprzedni artykułJaką marynarkę męską wybrać do pracy?
Następny artykułWesela w stylu minimalistycznym – inspiracje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj