Dzień ślubu to z pewnością jeden z najpiękniejszych momentów w życiu człowieka, a jednocześnie chwila ogromnych nerwów. W badaniach dwóch psychiatrów: Thomasa Holmesa i Richarda Rahe’a, którzy stworzyli swoisty ranking najbardziej stresujących życiowych zdarzeń, zaślubiny uplasowały się na siódmym miejscu, tuż za pobytem w więzieniu, śmiercią bliskiej osoby i ciężką chorobą, wyprzedzając zwolnienie z pracy czy problemy seksualne. Na szczęście z pomocą panu młodemu i pannie młodej mogą przyjść łagodne środki uspokajające. Jakie?

  1. Co na uspokojenie w dniu ślubu?
  2. Kiedy zioła nie pomagają?
  3. Jak stosować środki uspokajające?

Mimo że większość przygotowań przypada na tygodnie wcześniej przed ślubem, w dniu ślubu nadal jest wiele do zrobienia. Dla pana młodego i panny młodej ważna jest atmosfera tego dnia, suknia ślubna oraz to, aby wszystko wypadło zgodnie z planem. Para młoda może być więc zestresowana (głównie reagują tak panny młode): i w czasie pobytu w salach urzędu stanu cywilnego, i w sali weselnej.

Co na uspokojenie w dniu ślubu?

W złagodzeniu stresów, z jakimi wiąże się ślub, niewątpliwie pomogą łagodne preparaty ziołowe. Są one na tyle zróżnicowane, że pan młody czy panna młoda z pewnością znajdą produkt odpowiedni dla siebie dopasowany do warunków wielkiego dnia. Niektóre z nich możesz zobaczyć na: https://www.nowafarmacja.pl/leki-uspokajajace. Co znajduje się w ich składzie?

Siła spokoju zagwarantowana jest między innymi przez:

  • melisę lekarską – możesz ją zażyć nawet na ostatnią chwilę; redukuje nadmierne pobudzenie, obniża napięcie i uczucie niepokoju, u niektórych osób wywołuje senność, ale przy niewielkich ilościach nie powinno być problemu z zabawą do białego rana,
  • walerianę – obniża ona aktywność ośrodkowego układu nerwowego, dlatego łagodzi stres i odpręża; dzięki niej na ślubnym kobiercu zapanuje większy spokój,
  • szyszki chmielu – to kolejny składnik ograniczający przenoszenie bodźców do centralnego układu nerwowego; również może skutkować większą sennością, więc z odpowiednim wyprzedzeniem od daty ślubu warto przetestować efekt.

Kiedy zioła nie pomagają…

Jeśli tego typu preparaty nie pomogą, w skrajnych przypadkach można poprosić lekarza o silniejsze leki na receptę – to do niego należy decyzja, jakie leki to będą. Z reguły jednak wystarczy niewiele, aby uspokoić szczęśliwą przecież pannę młodą.

Jak stosować środki uspokajające?

Siła spokoju przed weselem gwarantowana jest także odpowiednim zażyciem preparatów uspokajających. Zawsze należy stosować je zgodnie z zaleceniami lekarza lub instrukcją na ulotce. Ostrożność zachować należy zwłaszcza, gdy u pana młodego lub panny młodej na co dzień stosowane są leki lub suplementy. Poszczególne preparaty mogą wchodzić w interakcje, a złe samopoczucie i działania niepożądane mogą skutecznie zepsuć wielki dzień.

Poprzedni artykułJak wybrać fotografa ślubnego?
Następny artykułJak dobierać ubrania do sylwetki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj