Niemal każdy marzy o tym, aby zorganizować wesele dopięte na ostatni guzik. Większość par planuje uroczystość przez kilkanaście miesięcy. Do załatwienia mamy wiele spraw, więc ważne jest to, aby rozłożyć je w czasie. Błędem jest zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę – oczywiście możemy zorganizować wesele w miesiąc, jednak będzie kosztować nas to wiele nerwów i stresu.

Sala weselna
Sala weselna musi być przede wszystkim dopasowana do ilości gości. Istotne jest to, aby nie była ona zbyt mała. Bez sensu jest również płacić za lokal, którego w pełni nie wykorzystamy. Trzeba tutaj znaleźć złoty środek. Dobrze jest również, jeśli obiekt jest spójny z naszą wizją. Być może mamy ustalony motyw przewodni uroczystości. Góralskie wesele w modernistycznym lokalu nie jest dobrym pomysłem. Zwróćmy również uwagę na dekoracje – bardzo często można spotkać się z tandetnymi ozdobami, których nie można zdemontować. Sprawdźmy także rozmieszczenie i rodzaj stołów. Wiele zależy od tego, czy stawiamy na tradycyjne, prostokątne stoły, czy też okrągłe stoliki na kilka osób. Oczywistym jest, że duże znaczenie ma również cena. Koniecznie sprawdźmy, co się na nią składa.

Nocleg dla gości
Z pewnością na naszym weselu będą bawić się osoby z innego miasta, a nawet kraju. To w naszej kwestii leży to, aby zorganizować im nocleg. W ten sposób okazujemy troskę oraz zainteresowanie. Nocleg dla gości weselnych nie musi być drogi. Warto wziąć pod uwagę apartamenty, które pomieszczą nawet kilkanaście osób, a jednocześnie będą tańsze, niż hotel. Istotne jest to, aby zadbać o komfort i swobodę bliskich nam osób. Obiekt noclegowy powinien znajdować się w dogodnej lokalizacji, tak aby goście mogli trafić tam na własną rękę. Pamiętajmy, że nie każdy chce korzystać z podstawionego autobusu, czy też busa. Z różnych względów uczestnicy wesela mogą chcieć wyjść z imprezy wcześniej. Jeśli miejscem naszego wesele jest Wrocław, to warto wziąć pod uwagę hotele i apartamenty zlokalizowane w centralnej części Wrocławia – apartamentywroclaw24.pl. Apartamenty umożliwiają nocleg w różnych konfiguracjach. Dojazd tutaj jest niezwykle prosty i bezproblemowy nawet w przypadku, gdy nie posiadamy nawigacji.W centrum Wrocławia znajdują się liczne kościoły (Katedra, kościół Garnizonowy), które są wyjątkowo urokliwe, ślub w takim miejscu to wyjątkowa gratka dla par młodych szukających wyjątkowych doznań. W centrum Wrocławia znajduje się mnóstwo restauracji na wysokim poziomie co szalenie ułatwia organizację wesela.

Jedzenie i alkohol
Jedzenie jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Właśnie dlatego ważne jest to, aby w sposób rozsądny wybrać potrawy, które zostaną zaserwowane. Istotne jest to, aby nie kierować się tutaj wyłącznie własnymi upodobaniami. Z pewnością znamy preferencje bliskich nam osób. Powinniśmy wybrać takie menu, które przypadnie do gustu większości. Podobnie jest w przypadku alkoholu. Zadbajmy o to, aby był on schłodzony. Wybierajmy produkty wyłącznie dobrej jakości, nawet jeśli są one kilka złotych droższe.

Muzyka
Dobra muzyka warunkuje udaną zabawę. Do wyboru mamy zespół muzyczny oraz DJ. Drugie rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością. Priorytetem jest to, aby muzyka była różnorodna. Pamiętajmy, że na weselu znajdują się osoby w każdym wieku. Oczywiście nie ma konieczności puszczania przedwojennych hitów, czy też utworów disco-polo. Postawmy jednak na znane przeboje, które sprzyjają szaleństwu na parkiecie.

Poprzedni artykułŚlub i wesele – 5 praktycznych porad
Następny artykułJak rozpocząć manicure hybrydowy w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj