Wesele w ogrodzie to pomysł na wyjątkową uroczystość na świeżym powietrzu. Przede wszystkim, natura sprzyja dobremu samopoczuciu oraz świetnej zabawie. Warto jednak pamiętać o kilku aspektach, które pomogą Ci w organizacji idealnej imprezy. Co musisz zrobić, aby zachwycić swoich gości? Sprawdź nasz poradnik.

Formalności i lokalizacja

Aby zorganizować ślub w plenerze, musisz oczywiście uzgodnić to z Urzędem Stanu Cywilnego. Opłata za dojazd urzędnika do wybranego miejsca to 1000 złotych. Do tego niezbędne jest także sporządzenie aktu małżeństwa, co kosztuje 84 złote. Jeśli chodzi o ślub kościelny, tutaj zależy to od parafii oraz księdza. Potrzebna jest ich zgoda, ponieważ w większości przypadków ceremonia musi odbywać się w kościele.

Najważniejszym elementem organizacji wesela w plenerze jest oczywiście miejsce. Możesz wynająć taki lokal, który ma w ofercie przygotowanie uroczystości w ogrodzie. Jest to wygodny sposób, bo nie musisz martwić się o podłogę, namioty czy dodatkowe wyposażenie. W przypadku deszczu czy niepogody, można przejść z łatwością do budynku. Warto jednak przedyskutować całą ofertę z lokalem. Przede wszystkim, chodzi o to, czy zapewniają stoły, krzesła, ślubny łuk czy dekoracje. Spytaj także o dokładną cenę, w tym koszt za gościa dorosłego i dziecko. Dowiedz się, czy mają specjalne nagłośnienie, czy musisz załatwić to samodzielnie lub z pomocą orkiestry czy DJ-a.

Jeśli chcesz organizować wesele na własną rękę, najpierw uzgodnij z wybranym lokalem, czy jest szansa na imprezę plenerową. Trudne, choć oczywiście możliwe, jest przygotowanie wesela we własnym ogrodzie. Tutaj jednak trzeba pamiętać o komforcie gości oraz obsługi cateringowej. Musisz zapewnić dostęp do ciepłej i zimnej wody, a także wyposażyć się w stoły, krzesła oraz miejsce do serwowania potraw. Organizacja wesela wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego weź pod uwagę pożyczki przez Internet. Nie musisz określać celu wydania pieniędzy, dlatego ten sposób sprawdzi się jako dodatkowy zastrzyk gotówki. Pożyczki przez Internet są także komfortowe i bezpieczne.

O czym musisz pamiętać organizując wesele w plenerze?

Najważniejszym punktem organizacji wesela w plenerze jest oczywiście komfort pary młodej oraz gości. Co będzie, jeśli nagle zacznie padać? Czy namioty są wodoodporne? Czy goście mają wziąć ze sobą parasol? Uzgodnij wszystkie szczegóły, na wypadek przykrych niespodzianek. Urzędnik musi mieć także zapewniony dojazd do konkretnego miejsca, zadaszenie oraz miejsce siedzące. Drugim ważnym punktem jest jedzenie. Jeśli lokal zapewnia ciepłe i zimne posiłki, koniecznie sprawdź wcześniej ich jakość. Weź pod uwagę, że lokal może nie odpowiadać za zaopatrzenie w alkohol, co pewnie będzie dodatkowym kosztem. Jeśli chcesz wynająć firmę cateringową, zapewnij również obsługę kelnerów. Możesz również postawić na nowoczesne menu i zamówić dla gości wyłącznie przekąski na zimno. Istotnym elementem wesela jest nagłośnienie, oświetlenie oraz muzyka. Odpowiednie lampy przydadzą się szczególnie podczas nocnej imprezy. Światło może także pełnić funkcję dekoracyjną. Wśród ozdób nie może również zabraknąć kwiatów na stołach, winietek i tkanin. Wystarczy, że wybierzesz motyw przewodni imprezy lub dominujące kolory. Ozdoby możesz przygotować samodzielnie (jeśli masz na to czas) lub wynająć dekoratora. Podczas poszukiwań zespołu lub DJ-a, uprzedź go o imprezie plenerowej. Sprawdź, czy wybrana firma ma odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie parkietu. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, weź pod uwagę pożyczki przez Internet.

Poprzedni artykułPrzyjęcie weselne pod namiotem
Następny artykułNajlepsze miejsca na wesele. Sala, pałac czy zamek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj