Grecja to kraina, którą nie tylko mitologiczni bogowie wybrali sobie na swój raj. Ty także możesz korzystać z uroków niebiańskich pejzaży, lazurowej wody i gorącego słońca w jednym z najważniejszych dni Twojego życia. Zorganizuj sobie ślub w Grecji!

Ślub w akompaniamencie cykad

Słoneczna Grecja jest jedną z najlepszych destynacji, jeżeli marzysz o ślubie na plaży. Kraj ten jest nie tylko naznaczony bogatą historią, antyczną kulturą, archeologicznymi perełkami czy, dla wielu, najlepszą kuchnią świata, ale także pełen jest uroczych zakątków, malowniczych kościółków z malowanymi na niebiesko kopułami, pięknych plaż i nie mniej uroczych zachodów słońca. W Grecji słońce świeci niemal przez 250 dni w roku – to idealne warunki na ślub w plenerze, idealne miejsce na ślub jak z bajki!

Wiele kobiet marzy o ceremonii zaślubin odbywającej się przy zachodzie słońca, przy akompaniamencie szumu fal i cykad, z białym piaskiem pod stopami. Wiele par organizuje sobie własny ślub właśnie w takim anturażu. W Grecji jest to możliwe! W kraju, w którym morze spotyka się z wyniosłymi górami, w otoczeniu niezwykłej roślinności i bezchmurnego nieba wszystko wydaje się możliwe.

Ślub kościelny czy cywilny?

Pierwszym krokiem, który należy podjąć przed organizacją takiej ceremonii jest ustalenie, czy ślub ma być cywilny czy kościelny. W wielu krajach, także w Grecji, ślub kościelny może odbyć się wyłącznie w miejscu uświęconym, dlatego może zdarzyć się, że Twoje plany o składaniu przysięgi tuż nad brzegiem morza nie do końca mogą się ziścić. Jednakowoż Grecja pełna jest urokliwych kapliczek, kameralnych kościółków, które z pewnością powinny zainteresować pary chcące ślubu kościelnego. Niewątpliwą zaletą ślubu nie na samej plaży są wyjątkowe widoki, które rozpościerają się z punktów położonych an wzgórzach, czyli tam, gdzie najczęściej zlokalizowane są greckie kościoły. Zapierający dech w piersiach pejzaż może posłużyć jako idealne miejsce na sesję fotograficzną z gośćmi, zaraz po zakończonej uroczystości. Pamiątka na lata – gwarantowana!

Jeśli zdecydujecie się na ślub cywilny, nie ma żadnych przeszkód, aby odbył się on w miejscu, o jakim tylko zamarzycie! Czy będzie to brzeg morza, punkt widokowy, ulubiona plaża z dala od cywilizacji czy górski szczyt, nie powinno być żadnych przeszkód, aby spełnić Wasze marzenie. Grecja otwarta jest na Twoje pomysły. Możesz urządzić ślub zarówno o wschodzie jak i o zachodzie słońca – z powodu wysokich temperatur nie poleca się organizacji ceremonii, kiedy słońce jest w zenicie. Warto wiedzieć, że Grecja już od kwietnia jest bardzo nasłoneczniona, a temperatury dochodzą do dwudziestu kilku stopni. To przyjemne warunki na pierwsze wiosenne śluby. Ostatnim dzwonkiem  na wybór terminu ślubu w plenerze jest natomiast późna jesień – na wyspach listopad jest nadal słoneczny i optymalnie ciepły, dlatego nie zawężaj pola poszukiwań terminu wyłącznie do terminów wakacyjnych – często po nich jest znacznie przyjemniej, kameralniej i taniej! 

Jak zorganizować tę wyjątkową chwilę?

Wybór Grecji na miejsce Twojego ślubu ma także tę dodatkową zaletę, że możesz przedłużyć Wasz pobyt w tym miejscu i zostać na swoją podróż poślubną! Takie 2 w 1 doskonale sprawdza się wielu parom. Możesz bez problemu także zmienić swoją lokalizację np. na inną wyspę: Santorini- wyspa miłości, Korfu, Rodos czy Zakynthos to bardzo popularne kierunki na podróże nowożeńców.

Sama organizacja uroczystości, koordynowanie przygotować może zostać przez Ciebie zlecona specjalistom. Śluby w Grecji cieszą się niesłychaną popularnością, dlatego wedding planerzy są niezwykle obyci w obowiązujących greckich przepisach, znają rynek ślubny, mają kontakty i z pewnością pomogą Ci działać na Twoich zasadach, nawet na odległość. To bardzo wygodny wybór.

Poprzedni artykułUpominek dla nowożeńców, sprawdź na co postawić
Następny artykułJak z głową zaplanować wesele w Krakowie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj