W jakie sposób zatrzymać wspomnienia z dnia ślubu? Czy postawić na nowoczesne technologie, czy jednak zostać przy tradycyjnym albumie? A może jest rozwiązanie pomiędzy? Jakie są zalety fotoalbumu?

Żyjemy w czasach, kiedy technologie zmieniają się praktycznie każdego dnia. Jeszcze niedawno zdjęcia ślubne fotograf oddawał w postaci odbitek, ewentualnie wyklejanego albumu. Gdy nastąpiła cyfryzacja i komputery pojawiły się w każdym domu, zdjęcia ślubne były przekazywane na płytach DVD i pendrive. Od jakiegoś czasu wielu fotografów zaczęło korzystać z dobrodziejstw, jakim są chmury plików. Wszystkie te rozwiązania są wygodne i praktyczne, jednak jak każde elektroniczne trendy mijają. Bo co zrobić w sytuacji, gdy okazuje się, że nie mamy w domu już odtwarzacza DVD lub z jakiegoś powodu zgubiliśmy pendrive. Wierzę, że każda para pilnuje swoich zdjęć i raczej nic takiego się nie wydarzy, ale trzeba się z nią liczyć. O możliwości awarii całego internetu i braku dostępu do chmury, w której mamy nasze zdjęcia wolę nie myśleć. Spraw mało prawdopodobna, ale trzeba ją brać pod uwagę.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zamówienie fotoalbumu ślubnego? Fotoalbum różni się tym od klasycznego albumu wyklejanego zdjęciami tym, że zdjęcia są drukowane na specjalnym papierze. Jak każdy album jest czymś, co ciężko jest zgubić. Jest na tyle duży, że przy każdej przeprowadzce nie umknie naszej uwadze i zawsze będzie obok. Często ma swoje specjalne, honorowe miejsce w domu, przez co łatwo po niego sięgnąć i pooglądać. Z doświadczenia wiem, że o ile pani młoda będzie oglądać swoje zdjęcia w ilościach 400 i więcej kilka razy na dzień. O tyle, gdy w odwiedziny przyjdzie mama, babcia lub inna starsza osoba będzie miała problem przejrzeć cały reportaż. Nawet gdybyśmy wyświetlili go na 100-calowym telewizorze, po 30-tym zdjęciu zajmie się kawą i rozmową. I dlatego, jeśli damy jej do rąk fotoalbum, z pewnością zobaczy go od pierwszej do ostatniej strony. Fotoalbum ma też tę przewagę nad albumem klasycznym, że można w nim umieścić jedno zdjęcia na dwóch stronach. Dzięki temu postacie na zdjęciach są większe, co jest szczególnie ważne przy zdjęciu grupowym. Starsze osoby uwielbiają przecież sprawdzić kto i jak był ubrany i na takim dużym zdjęciu. Mogą się przyjrzeć każdemu bardzo dokładnie. Biorąc album do ręki znajdą w nim wszystkie najważniejsze momenty z dnia ślubu i sesji plenerowej.

Fotoalbum umożliwia też ułożenia zdjęć w bardziej wymyślny sposób. Zanim fotograf ślubny przekaże projekt albumu do realizacji, przedstawia go parze młodej, aby nie była zaskoczona produktem finalnym. To przecież oni będą go oglądać przez całe swoje życie i im musi się podobać.

Co jeszcze przemawia za fotoalbumem? Względy praktyczne, bo trudno go zniszczyć. Wiadomo, że w każdym małżeństwie po jakimś czasie pojawiają się dzieci. Dzieci, które potrafią zniszczyć wiele rzeczy, ale jeśli nie potraktują albumu nożyczkami lub długopisem to każde wypalcowanie da się szybko i łatwo wyczyścić. I najważniejsza sprawa na koniec. Taki album najlepiej ogląda się we dwoje, siedząc blisko siebie na kanapie, popijając smaczną kawę. Przeglądając strona po stronie, możemy przywołać wspomnienia tego wyjątkowego dnia ślubu.

Powyższy artykuł został napisany przy współpracy z fotografem ślubnym z województwa opolskiego Foto Zibi Studio.

Poprzedni artykułPrawdziwy reportaż ślubny – jak wybrać fotografa w Krakowie?
Następny artykułPokonaj oznaki starzenia z nićmi liftingującymi Spring Thread

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj