DJ na wesele - jak znaleźć dobrego DJ-a weselnego?

Podstawą udanego wesela jest dobra oprawa muzyczna. Odpowiednio dopasowany repertuar muzyczny porwie wszystkich gości do wspólnej zabawy i to właśnie ten element planowania wesela sprawia Młodej Parze największe trudności. Największym dylematem organizacji weselnej zabawy nieodmiennie jest fakt, czy lepszy będzie zespół muzyczny, wodzirej czy zyskujący na popularności DJ weselny. W tym materiale skupimy się na tym, jak wybrać dobrego DJa na wesele.

DJ na wesele – wymysł czy konieczność?

Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej na wesele nie jest prosty, bowiem to właśnie od wykonania przebojów weselnych zależy, czy goście będą się dobrze bawić czy też całe wesele przesiedzą przy stolikach. Wybór wykonawcy przebojów weselnych uzasadnić powinniśmy przedziałem wiekowym, gustem muzycznym i wielkością Sali, na której odbędzie się wesele. Zespół muzyczny z pewnością sprawdzi się na dużym weselu, gdzie planowane są dodatkowe gry i zabawy weselne, mające miejsce jeszcze przed oczepinami. Wodzirej będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy zależy nam na częstym kontakcie wykonawcy z gośćmi, dużej ilości gier weselnych oraz porywaniu ludzi do wspólnych zabaw.

Co jednak zrobić, gdy na weselu przeważać będą głównie ludzie młodzi, a Młodej Parze nie zależy na oczepinach poprzedzonych różnego rodzaju konkurencjami? Rozwiązaniem tego problemu jest DJ weselny, który dopasuje repertuar muzyczny dokładnie do naszych wymagań.

DJ na wesele a repertuar muzyczny

DJ na weselu ma jedną zasadniczą przewagę nad grupą muzyczną i wodzirejem – DJ odtwarza piosenki w oryginalnej wersji lub remixy, wybrane przez Parę Młodą. Daje to na tyle przewagę, że dokładnie wiemy, w jaki sposób wykonane są poszczególne utwory. W przypadku zespołu muzycznego bywa różnie, szczególnie w drugiej części wieczoru, kiedy zmęczenie daje się we znaki. Repertuar odtwarzany przez DJ na weselu zostaje zaakceptowany przez nowożeńców jeszcze na długo przed weselem. Daje to spore możliwości wyboru muzyki z praktycznie każdego typu, od muzyki pop, przez disco polo, aż muzykę elektroniczną. Odtworzenie wielu utworów przez wokalistów weselnych jest praktycznie niemożliwe, chociażby ze względu na ograniczenia w barwie głosu.

DJ weselny nie raz Cię pozytywnie zaskoczy

Wiele Młodych Par planujących waha się – DJ czy zespół muzyczny. Bezkonkurencyjną przewagą DJ jest z pewnością mnogość gatunków muzycznych, jakie jest w stanie odtworzyć podczas zabawy weselnej. Co więcej, DJ może odtworzyć wybraną muzykę na życzenie – dzięki stałemu dostępowi do Internetu. W takim przypadku wybrane utwory mogą być odtwarzane bezpośrednio na życzenie gości. W przypadku zespołu muzycznego najczęściej repertuar ograniczony jest do utworów disco polo. DJ bez problemu odtworzy muzykę elektroniczną, pop, blues, rock czy nawet utwory zahaczające o gatunki muzyki klasycznej. Oprócz tego, DJ na weselu nie potrzebuje tak wielu przerw co zespół czy wodzirej.

DJ weselny często kojarzony jest tylko i wyłącznie z osobą, odtwarzającą muzykę na różnego rodzaju dyskotekach czy w klubach. Nic bardziej mylnego! DJ weselny ma do dyspozycji tysiące utworów z różnych gatunków muzycznych, którymi może porywać gości do zabawy i tańca. Z pewnością DJ uraczy gości muzyką disco polo, utworami biesiadnymi czy kawałkami weselnymi typu „kaczuchy”. Cena DJ weselnego nie jest wygórowana i z pewnością nie przewyższy kosztów zespołu weselnego, składającego się najczęściej z więcej niż jednej osoby. Wbrew przekonaniu, DJ na weselu porwać może tak samo (a niekiedy nawet bardziej) gości do zabawy, jak prawdziwy zespół weselny.

Pomimo tego, że DJ jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku młodszych wiekiem gości, bez problemu poruszy on do zabawy również starsze towarzystwo. Mieszanka utworów serwowana znad konsolety z pewnością przypadnie każdemu do gustu.

Ile kosztuje DJ na wesele?

Cena zespołu muzycznego przewyższa niekiedy kilkukrotnie kwotę, jaką przyszło by nam zapłacić didżejowi. Koszt DJ na weselu jest mniejszy z kilku powodów. Przede wszystkim jego głównym narzędziem pracy jest komputer, a nie mikrofon. Drugim powodem jest najczęściej występowanie solo. Oznacza to mniejszą liczbę ludzi do opłacenia. Dodatkowo DJ zajmuje zdecydowanie mniej miejsca na scenie, co będzie doskonałą opcją dla osób wynajmujących mniejszą salę weselną. Są to jedynie trzy z wielu powodów, dlaczego warto wynająć DJ na wesele.

Poprzedni artykułŚlub kościelny bez bierzmowania
Następny artykułSukienka na wesele dla mamy – jaką wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj