Może się wydawać, że wybór zaproszeń ślubnych jest sprawą błahą, mamy do wyboru różne formy zaproszeń – od przykuwających uwagę swoją formę np. w postaci biletów lotniczych po tradycyjne m.in zaproszenia ślubne Glamur lub Rustykalne wyznaczające obecne trendy w branży ślubne. Nie warto go jednak lekceważyć. Ślub i wesele to wyjątkowe momenty w życiu każdej młodej pary. Warto zadbać o to, by poinformować gości o tych wydarzeniach w odpowiedni, elegancki sposób. Podpowiadamy, o czym pamiętać, przygotowując zaproszenia ślubne oraz na które z dostępnych w sklepach rodzajów warto zwrócić uwagę.

O czym warto pamiętać przygotowując zaproszenia ślubne dla gości?

Nie powinniśmy pozostawiać kwestii przygotowania zaproszeń na ostatnią chwilę. Co prawda, w sklepach znajduje się ich bardzo duży wybór, który może być wręcz przytłaczający, jednak najlepiej wysłać je nieco wcześniej, tak aby goście mogli sobie na spokojnie zaplanować przyjazd. Optymalny termin to około czterech miesięcy przed wydarzeniem, już po tym, gdy ustalimy datę ślubu i listę gości. Oprócz klasycznych zaproszeń możemy kupić również zawiadomienia, które są bardzo przydatne, w sytuacji, gdy nie chcemy z różnych względów zapraszać danej osoby na wesele, a jedynie poinformować ją o ceremonii w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. W zaproszeniu należy podać datę i miejsce uroczystości, nazwiska gości, a także można umieścić inspirujący cytat lub fragment wiersza.

Wybierz zaproszenia, które będą pasować stylem do klimatu uroczystości

Warto pamiętać o tym, że zaproszenie daje przedsmak nadchodzącej uroczystości i pozwala gościom wyobrazić sobie jej atmosferę. Z tego powodu warto wybrać zaproszenia, które swoim stylem będą pasowały do klimatu uroczystości i do charakterów młodej pary. Jeżeli zdecydowaliście się na jeden kolor przewodni podczas uroczystości, dobrze będzie również przygotować zaproszenia w tym kolorze. Aspektem, na który zawsze warto zwrócić uwagę, jest jakość wykonania. Zaproszenia powinny przede wszystkim atrakcyjnie prezentować się pod względem graficznym i być starannie wykonane. Obecnie dominującym trendem są zaproszenia w stylu kwiatowym, elementami geometrycznymi w kolorystyce paselowej, stonowanej kolorystyce, dodatkami złoceń.

Obecne trendy – Zaproszenia Rustykalne Boho a może Glamur ?

Zaproszenia ślubne powinny nawiązywać do motyw przewodniego wesela. W przypadku gdy jest to wystawny ślub warto wybrać zaproszenia glamur. Styl glamour świetnie komponuje się w prestiżowych salach balowych i hotelach z wystawnym przyjęciem.
W przypadku ślubu nawiązującego do natury, ludowych elementów, wsi idealnie spiszą się zaproszenia rustykalne – motyw rustykalny na weselu, to przede wszystkim powrót do dekoracji wykonanych z naturalnych materiałów. Główne cechy wystroju rustykalnego nawiązują do gospodarstw wiejskich ze Skandynawii. Charakterystyczne dla stylu rustykalnego są również trzy kolory: biały, zielony i kolor drewna.

Boho jest obecnie jednym z najpopularniejszych stylów na przyjęciach weselnych. Zaproszenia boho odznacza się zazwyczaj jasną paletą barw oraz wzorami z motywami drewna, kwiatów czy polnych roślin.

Rodzaje zaproszeń ślubnych:

W sklepach dostępne są różne rodzaje zaproszeń ślubnych, dlatego też każdy bez wątpienia znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego gustom. Możemy zdecydować się między innymi na:

  • Zaproszenia ślubne rustykalne boho – nawiązujące do klimatów sielskiej wsi, typowe motywy to rośliny i kwiaty, często wykorzystywane są takie elementy dekoracyjne jak koronki czy sznurki.
  • Zaproszenia Glamur – luxusowe, eleganckie zaprooszenia często obsypane brokatem z połyskującymi satynowymi kokardkami.
  • Zaproszenia ślubne bilet lotniczy – zaproszenia, które pod względem formy przypominają bilety lotnicze, doskonale sprawdzą się w przypadku młodych – podróżników.
  • Nowoczesne zaproszenia ślubne – często oryginalne w formie, zdobne, w żywszych kolorach.
  • Zaproszenia na rocznicę ślubu – aby świętować swoja rocznicę ślubu warto skorzystać z zaproszeń na rocznicę ślubu aby zaprosić swoich gości na tę uroczystość i przypomnieć swoje lata młodości i spotkaś się z bliskimi.
  • Zaproszenia ze zdjęciami młodych.
Poprzedni artykułCzy serum do twarzy naprawdę pomaga?
Następny artykułJak zamówić tort na wesele w Nowym Dworze Mazowieckim?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj