Drzwi to bardzo ważny element aranżacyjny każdego domu. Odpowiednio dobrane, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i stylistycznym, stają się unikalną wizytówką wnętrza. Gorzej, gdy zakup okaże się nietrafiony lub po jakimś czasie użytkowania pojawi się na nich nieestetycznie wyglądające zadrapanie, lub plama.

Naklejki na drzwi – prosto i efektownie

Nie każdy wie, że istnieje coś takiego jak fototapeta na drzwi. Może być większa, mniejsza, kolorowa, czarno-biała, mniej lub bardziej wzorzysta. Dobra firma oferuje zawsze swoim klientom wiele różnych rodzajów naklejek na drzwi, które zaskakują nie tylko odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale przede wszystkim wyglądają nietuzinkowo. Jeśli fototapeta zostanie idealnie dopasowana, zarówno do drzwi, jak i ogólnego wystroju wnętrza, to wtedy można liczyć na uzyskanie osobliwego i wysoce estetycznego efektu. Drzwi stają się w kilka sekund całkowicie inne, wyglądają jak nowe i znów cieszą oko lokatorów, jak i odwiedzających gości. Ich zaletą jest także łatwość montażu (bez problemu można je samodzielnie naklejać i odklejać). Co więcej, kiedy dojdziemy do wniosku, że chcemy zmienić dotychczasową fototapetę, wtedy bez problemu można ją zdjąć i zamienić na inny rodzaj okleiny.

Odmień oblicze swojego domu

Naklejki na drzwi są różne. Można przekonać się o tym, wchodząc na stronę jednej z firm: https://www.tulup.pl/naklejki-na-drzwi, zajmujących się produkcją tego typu fototapet. Jeśli ma to być okleina do pokoju dziecięcego, wtedy należy wybierać raczej bardziej kolorowe motywy. Niektóre dzieci będą bardziej cieszyły się motywami bajkowymi, inne barwnymi zwierzakami czy postaciami z gier komputerowych. Oczywiście można postawić również na wzory geometryczne, napisy czy krajobrazy. Wiele zależy od wieku dziecka i jego upodobań. Tak czy inaczej, w pokoju malucha naklejka powinna korespondować z wybarwieniem ścian, podłóg lub dywanem, aby tworzyły razem jednolitą całość. Takim połączeniem może być choćby jeden element znajdujący się na okleinie – kolor lub wzór. Dobrze też dobrać dekor i oświetlenie do rodzaju fototapety, wtedy małe królestwo dziecka stanie się miejscem bardzo przytulnym i estetycznym.

Naklejki na drzwi przestrzenne

Ostatnio bardzo modne stały się fototapety 3D, które montuje się Ne tylko na drzwiach, jako naklejki, ale też na ścianach, czy panelach kuchennych. Ich rola jest niebagatelna. Oprócz podnoszenia walorów estetycznych wnętrza takie naklejki wyglądają niezwykle efektownie, tworzą nietuzinkowe klimaty w każdym wnętrzu. Można za ich pomocą uzyskać efekt głębi, ruchu i przede wszystkim stworzyć odpowiedni dla siebie nastrój. W sypialni np. sprawdzą się fototapety na drzwi bardziej stonowane, utrzymane w ciepłych kolorach, z wizualizacją np. zachodu lub wschodu słońca czy spokojnej wody. Tego typu widoczki wyglądają jeszcze lepiej na dużych drzwiach, na których zmieści się większa okleina. Wybór jest bardzo duży, wystarczy dobrać odpowiednią fototapetę: https://www.tulup.pl/naklejki-90×205 i cieszyć się nową jakością swojego mieszkania.

Harmonia czy kontrast?

Jak zostało wyżej wspomniane, naklejki na drzwi bardzo ciekawie wyglądają wtedy, gdy tworzą spójne tło z ogólnym wystrojem wnętrza. Jeśli jednak zdecydujemy się na wprowadzenie elementów kontrastowych, ale nie rażących, np. umiejętne połączenie koloru ścian i dekoru (granat) z okleinami (bile) lub odwrotnie – efekty również powinny być bardzo ciekawe. Wystarczy pobawić się kolorami, wzorami, zrobić solidny research w Sieci, aby wiedzieć, jakie naklejki będą najlepiej pasowały do konkretnych drzwi.

Fototapety na drzwi to ciekawy pomysł i niezbyt drogi. Najlepiej od razu wybierać takie drzwi, które mają gładką strukturę, aby zawsze mieć możliwość ich oklejenia. Tylko na płaskich płaszczyznach naklejki wyglądają perfekcyjnie. W innych przypadkach efekt będzie już o wiele delikatniejszy.

Poprzedni artykułPrzygotowania do wesela krok po kroku
Następny artykułCzy filmy mogą odejść do lamusa? Pora to sprawdzić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj