ile dać w kopertę na wesele

Wesele to duża uroczystość, na jaką nie wypada przyjść z pustymi rękami. Wybrane Pary Młode tworzą specyfikację podarków, o jakie proszą własnych gości. Pośród nich nierzadko znajduje się prośba o koperty z pieniędzmi. Jest to najlepsze rozwiązanie, głównie ze względu na to, że Młodzi będą mogli za zebraną kwotę kupić to, co jest im niezbędne. Nic zatem nadzwyczajnego, że zastąpienie prezentów gotówką stał się obecnie najpopularniejszym prezentem weselnym. Kłopot pojawia się jedynie wówczas, kiedy musimy ustalić, ile włożyć do koperty na wesele.

Pieniądze zamiast prezentów – ile dać?

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi style, jeżeli chodzi o podarunki ślubne. Atłasowa pościel, żelazko, odkurzacz oraz komplet talerzy podany nowożeńcom jako upominek ślubny, stopniowo odchodzą do lamusa. W trendzie jest koperta, wypełniona gotówką. Ile dać do koperty na wesele? Wszystko zależy od trzech elementów: okazałości przyjęcia, majętności gości oraz stanu pokrewieństwa z Młodą Parą. W obecnej chwili trudno określić kwotę, jaką należałoby włożyć w kopertę, gdyż ceny organizacji wesel podyktowane pandemią mocno skoczyły w górę.

Jaką sumę włożyć do koperty na wesele?

Też nie tak dawno temu mówiło się o tym, że do koperty nie winno się wkładać mniej niż 200-250 zł. Należy liczyć się z tym, że opłaty za organizację wesela idą w górę, a co za tym idzie – zmieniają się także stawki, jakie wkładamy do koperty. W chwili obecnej przyjmuje się, iż 300 zł od osoby to całkowite minimum. Niewątpliwie wszystko zależy także od sytuacji: czy młodzi organizują wesele w drogiej restauracji lub w wynajętej sali, a także od tego, czy organizowane są poprawiny oraz w jak wielkim mieście odbywa się wesele.

Pamiętajmy jednak, że Młodym zależy na naszej obecności, a nie na tym, ile damy im w kopercie. Jeżeli zatem fundusz nie pozwoli nam na to, aby włożyć dużą sumę do koperty, nie powinniśmy specjalnie z tego powodu rezygnować z przyjęcia.

chrzestny ile w kopertę na wesele

Rodzice chrzestni – ile dać chrześniakowi do koperty?

Rodzice chrzestni nierzadko przygotowują się do wesela już parę miesięcy wcześniej. Czy dobrze? Przyjęło się, że chrzestni nierzadko obdarowują chrzestnego syna lub córkę sporą kwotą pieniędzy, ponieważ pragną w ów sposób uprościć młodym start. Co prawda upominek praktyczny cieszy latami, jednak istnieje przeświadczenie, że Młodym niezwykle przydadzą się pieniądze. Jeśli jesteśmy rodzicem chrzestnym któregoś z Młodych i nie wiemy ile dać do koperty, powinniśmy posiłkować się określoną normą. W chwili obecnej suma, jaką chrzestni dają do koperty,  zaczyna się od 1000, a sięga nawet 2000 zł.

Ile pieniędzy do koperty na wesele winni włożyć znajomi?

W wypadku przyjaciół oraz znajomych, jacy nie są niespokrewnieni z parą młodą, dobrą stawką winna być suma 250-300 zł od osoby. Utarło się też, iż w kopertę wkłada się tyle pieniędzy, aby Parze Młodej zwrócił się, choć wydatek za tzw. talerzyk. Kwota „talerzyka” jest jednak uzależniona w głównej mierze od miejsca, w jakim organizowane jest wesele. Należy pamiętać, że każdy lokal ma ustaloną inną stawkę od osoby.

Poprzedni artykułPapierowa, drewniana, złota… Jak określamy kolejne rocznice ślubu?
Następny artykułCo zamiast kwiatów na ślub? Jaki upominek zamiast kwiatów kupić Młodej Parze

3 KOMENTARZE

  1. W lipcu chrześniak brał ślub. Ceny poszły w gorę i jestem tego świadomy, ale nie stać mnie na wygorowane kwoty wiec do koperty dałem 1500 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj