Wesele na miarę marzeń młodej pary

Restauracja? Hotel? Zamek lub dworek? Stara stodoła? Ogród? A może winiarnia? Sala weselna, jak sama nazwa wskazuje, ma być przestrzenią, w której młoda para oraz jej goście będą świętować jak najradośniej nowy etap w życiu. Czym należy się kierować, by nie żałować wyboru sali weselnej?

Przede wszystkim liczą się marzenia i potrzeby narzeczonych. To ich dzień i to oni zwykle mają określoną wizję tego, jak powinien wyglądać. Jednak za każdym razem należy brać pod uwagę czynniki, które mogą zepsuć pożądany efekt.

Goście, goście

Sala gdzie odbywa się wesele musi pomieścić wszystkich gości. Zapewnić im swobodę ruchów zarówno przy stole jak i na parkiecie. Dlatego wybierając restaurację, gdzie odbędzie się weselna uczta warto zwrócić uwagę na jej wielkość.

Wiele par z myślą o wygodzie zaproszonych krewnych i przyjaciół, rezerwuje salę w hotelach. Hotel na wesela to opcja, którą należy wziąć pod uwagę zwłaszcza wtedy, kiedy młoda para nie jest w stanie zapewnić gościom z daleka noclegu we własnym domu.

Nastrój z marzeń

Narzeczeni coraz częściej decydują się na ślub i wesele w określonym stylu. Stawiają wówczas na wybrany motyw przewodni, który przewija się w dekoracjach. Wspaniale, kiedy para która marzy o weselu w stylu rustykalnym może zrealizować swoją wizję podczas wesela w dawnym dworku szlacheckim. Ale jeżeli będą chcieli stworzyć nastrojowy, romantyczny klimat w miejscu o mocno nowoczesnym charakterze – może okazać się to dużo trudniejsze.

Za każdym razem warto więc obejrzeć salę oraz jej otoczenie i ocenić, czy wykreowanie tu wymarzonej scenerii będzie możliwe czy nie.

Nie bez znaczenia jest również rozkład i stan pomieszczeń oraz cena wynajęcia sali.

Stara stodoła albo winiarnia

Coraz częściej też zdarza się, że narzeczeni chcą przełamać weselną rutynę czymś wyjątkowym. Niektórzy decydują się na wesele w starej, klimatycznej stodole. Inni – pod chmurką, w większym lub mniejszym ogrodzie. Zimą organizują kuligi z pochodniami a latem – rozpalają wielkie ogniska. Jeszcze inni, chcąc nadać swemu świętu szczególny charakter – wybierają na przykład winiarnię. Wino, z dawien dawna utożsamiane z symbolem radości życia doskonale wpisuje się w wizję udanej uczty weselnej.

Poprzedni artykułJak wybrać dobry prezent ślubny?
Następny artykułZdjęcia ślubne na płótnie – fotoobrazy – www.GaleriaDruku.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj