Jak się zabrać do spraw związanych z salą weselną?

Organizacja przyjęcia weselnego to długa droga pełna załatwiania, umawiania, ustaleń, zakupów,,, nerwów trochę też. Próbujemy opanować wszystkie aspekty i przewidzieć wszystkie ewentualne problemy, by móc stawić im czoła.

Solidne przygotowanie tego ważnego dnia zapewni nam spokój ducha, by podczas samej uroczystości mieć poczucie, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Sala została zaklepana, wystrój omówiony, fotograf przyjedzie, zaproszenia wysłano, są też obrączki, garnitur, sukienka.

Za salą zaczniemy się rozglądać, gdy już będziemy wiedzieli, na ile osób mamy zorganizować wesele. Przeliczmy więc wszystkie ciocie, wujków i przyjaciół, wypiszmy zaproszenia i zacznijmy szukać sali. Sala weselna powinna być w sam ras – nie może być ani za duża, ani za mała na określoną liczbę gości. Przy niezbyt licznym przyjęciu weselnym organizowanym tylko dla najbliższych, lepiej zamówić przyjęcie w restauracji. Bardzo często są one otwarte na takie pomysły i zamykają lokal dla gości z zewnątrz na taki dzień.

Dobrze gdy sala na wesele mieści się w mieście zamieszkania Młodych i ich rodzin. Chociaż i tak zwykle zachodzi konieczność wynajęcia autobusu, który przywiezie i odwiezie gości weselnych. Atrybutem sali weselnej jest spokojne otoczenie, najlepiej ogród, do którego można wyjść, ochłonąć, przewietrzyć się.

Lokale organizujące przyjęcia weselne są skierowane na takie usługi i mają odpowiednie dekoracje oraz udogodnienia, często na przykład w postaci możliwości przenocowania Młodej Pary i części gości. Mają także ustalone i przećwiczone różne kompozycje menu i tylko od Młodych zależy skład i obfitość posiłków z zaprezentowanej propozycji. Na weselu nie trzeba się już martwić o donoszenie dań w odpowiedniej kolejności i w miarę potrzeb na stoły, bo zajmuje się tym obsługa kelnerska.

Pamiętajmy, że nie można liczyć na znalezienie dobrej sali weselnej na ostatnią chwilę. Szczególnie w ciepłej porze roku jest na nie deficyt i o rezerwacji należy pomyśleć już kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Unikniemy w ten sposób rozczarowania. Im lepsza sala weselna, tym dłuższe do niej kolejki, ponieważ informacje roznoszą się pocztą pantoflową.

Poprzedni artykułLakiery hybrydowe – nowa jakość w koloryzacji paznokci
Następny artykułJak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj