Organizacja wesela to ogromne wyzwanie logistyczne, przyszła para młoda stąpa po totalnie nieznanym gruncie i musi wszystkiego uczyć się na bieżąco. Na domiar złego podczas przyjęcia nie ma szans na dubel, w końcu ślub bierze się tylko raz w życiu. Brzmi trochę jak koszmar, ale organizacja wesela może być niezwykłą przygodą, pełną frajdy i dającą ogromną satysfakcję. Kluczem do sukcesu jest dobre planowanie i odpowiednie podejście do tematu. W poniższym artykule zdradzimy Wam jak Wam co zrobić, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu. Takimi samymi zasadami kierujemy się organizując wesela w agencji ślubnej Czary Marry.

1. Zacznijcie od budżetu.

Chyba nikt nie lubi rozmów o pieniądzach, ale to niezwykle ważny element podczas planowania wesela. Zastanówcie się jaką kwotę chcielibyście lub jesteście w stanie wydać na wesele, a następnie rozłóżcie ją na poszczególne elementy, takie jak sala weselna, fotograf, film, dekoracje itd. Im więcej elementów zaplanujecie w budżecie, tym będzie on dokładniejszy. Pamiętajcie również o niespodziewanych wydatkach. Jeżeli będziecie trzymać się założonego budżetu, nic Was nie zaskoczy.

2. Zastanówcie się nad koncepcją wesela.

Wiecie już, ile możecie wydać, czas zastanowić się, na co dokładnie chcecie przeznaczyć te pieniądze. Pomyślcie o tym, kiedy i gdzie ma się odbyć Wasze wesele, jaki ma mieć klimat, co jest Waszym „must have”, a czego chcielibyście uniknąć.

3. Roześlijcie zapytania do miejsc weselnych.

To jeden z najważniejszych etapów organizacji. Od wyboru sali będzie zależał cały klimat wesela. Zróbcie „research”, porównujcie oferty, a następnie umówcie się na spotkanie z managerami ulubionych miejsc. Jeśli marzy Wam się rustykalne wesele, nie wybierajcie jasnej sali w stylu glamour, bardzo ciężko będzie połączyć te style i nigdy nie uzyskacie wymarzonego efektu. Bardzo pomocne jest stworzenie arkusza w Excelu, gdzie nie tylko porównacie koszty, ale też wypiszecie plusy i minusy każdego miejsca. Doświadczone konsultantki ślubne Czary Marry chętnie pomogą Wam na tym etapie przygotowań ślubnych.

4. Stwórzcie harmonogram przygotowań.

Macie już wybraną salę, a co za tym idzie, datę wesela. Wiecie więc dokładnie, ile czasu zostało Wam na przygotowania. Nie róbcie wszystkiego na raz, nie zostawiajcie też rzeczy na ostatnią chwilę. Najlepiej sprawdzi się stworzenie harmonogramu prac. Zacznijcie od najważniejszych usług jak oprawa muzyczna wesela, film, fotograf. Starajcie się nie planować niczego na miesiąc przed weselem, weźcie pod uwagę cięższe okresy w pracy, czy wakacje.

5. Skrupulatnie dobierajcie wykonawców.

Korzystna oferta i pozytywne opinie to podstawa, ale nie zapominajcie, że najważniejszy jest styl danego wykonawcy. Czasami warto dołożyć kilkaset złotych więcej, ale mieć pewność, że wykonawca rozumie Waszą wizję, a jego efekty pracy Was satysfakcjonują. Pamiętajcie, że większość osób, z którymi podejmiecie współpracę, będzie Wam towarzyszyć w jednym z najważniejszych dni w życiu. Otaczajcie się serdecznymi ludźmi. Nie zapominajcie o dokładnym czytaniu umowy, powinna być korzystna dla obu stron i zabezpieczać Wasze interesy.

Usługodawcy ślubni mogą pochodzić z Waszego regionu ale tak na prawdę możecie sprowadzić najlepszych specjalistów z całej Polski. Jako Czary Marry – agencja ślubna z Wrocławia mamy bogatą bazę lokalnych wykonawców z branży ślubnej.

6. Przygotujcie scenariusz ślubu i wesela.

Na około miesiąc lub dwa przed weselem, przygotujcie plan dnia, począwszy od Waszych przygotowań, tego, o czym powinniście pamiętać po rozplanowanie pracy wykonawców i ich przyjazdów oraz tego, co ma się wydarzyć podczas ceremonii, oraz na przyjęciu. Warto zaplanować w nim posiłki, podziękowania dla rodziców, życzenia, atrakcje i inne ważne szczegóły, które dadzą Wam poczucie kontroli. Gotowy scenariusz powinniście skonsultować z salą oraz wykonawcami, rozesłać do wszystkich zainteresowanych. Warto go wzbogacić o ważne telefony, żeby w razie potrzeby wykonawcy mogli się ze sobą konsultować, nie zawracając Wam głowy w dniu ślubu. Pamiętajcie, że scenariusz ma być tylko pomocą, nie wpadnijcie w pułapkę nadgorliwego przestrzegania go, by nie stał się dla Was przysłowiową kulą u nogi.

7. W dniu ślubu zapomnijcie o wszystkim innym i cieszcie się sobą.

Przez ostatni rok, może dwa, wszystko dokładnie planowaliście, czas na spijanie śmietanki i czerpanie z każdej chwili pełnymi garściami. Postarajcie się nie spinać, jeśli coś nie pójdzie po Waszej myśli, to tylko drobiazgi. Najważniejsze jest to co Was łączy, a nawet z najgorszej opresji może wyratować Was uśmiech. Skupcie się na sobie i Waszych bliskich, dużo uśmiechajcie i celebrujcie ten piękny dzień, który tak skrzętnie zaplanowaliście.

Poprzedni artykułDobre zdjęcie biznesowe – jakie powinno być?
Następny artykułO czym warto pomyśleć, wybierając samochód do ślubu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj