Po co biznesmenom sesja fotograficzna? Prawdopodobnie każdy odpowie Ci, że dla lepszej prezencji i celów marketingowych. Być może tak, ale ważny jest także profesjonalizm, który w ten sposób budujesz. Dlatego musisz zadbać o to, by zdjęcie biznesowe pokazywało to, co w Tobie najlepsze, i ukrywało niepotrzebne wady.

Tło, które ma kolosalne znaczenie

Pierwsza rzecz, na którą powinien zwrócić uwagę profesjonalny fotograf, robiąc profesjonalne zdjęcia biznesowe jest to, by dobrze dopasować tło. Podstawowa zasada mówi o tym, że tło powinno być neutralne. Za fotografowanym nie powinny znajdować się wyraziste elementy, ludzie, przedmioty, które mogą zaburzyć kadr. Wręcz przeciwnie, powinno być monotematycznie, w jednym kolorze, najlepiej stonowanym i nierzucającym się w oczy. Ma być prawdziwym tłem i niczym poza tym.

Nienachalna, naturalna poza

Postawa w trakcie robienia zdjęcia ma naprawdę duże znaczenie. Nie jest tak, że osobę musimy słyszeć, by móc z niej coś wyczytać. Mowa ciała daje nam naprawdę wiele wskazówek, więc dobrze, by chociaż w sytuacji mocno kontrolowanej niosła ona odpowiedni przekaz. Najczęściej wykonuje się zdjęcia w pozycji „na baczność”, co mówi, że osoba jest ważna i dostojna. Zdjęcie może być co nieco zdynamizowane, ale lepiej nie przesadzać z atrybutami. Ma być naturalnie, a naturalność wyćwiczyć najtrudniej.

Spojrzenie, czyli klucz do sukcesu

Jednak chyba najważniejszym elementem, który próbują uchwycić tacy renomowani fotografowie jest spojrzenie. Po pierwsze nie możesz patrzeć w nieistniejący punkt. Nie chcesz zrobić wrażenia, że jesteś marzycielem, ale wskazać, że dążysz do obranego celu. Skuteczność to patrzenie w obiektyw, lekki uśmiech, by oczy się roześmiały, mocne spojrzenie. Twarz musi z jednej strony nabrać profesjonalizmu, a z drugiej wyrażać pewność siebie.

Wybieraj doświadczonych fotografów, którzy wiedzą, jak Cię pokazać

Pamiętaj, że od wyboru fotografa wiele zależy. Jeśli postawa, spojrzenie i nienachalna poza zostaną przez niego uchwycone, zdjęcie biznesowe w Krakowie będziesz mógł uznać za udane i niejednokrotnie Ci się przyda.

Poprzedni artykułNajpiękniejszy teledysk ślubny 2020
Następny artykułJak bez stresu zaplanować wymarzone wesele – 7 praktycznych porad od agencji ślubnej Czary Marry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj