Dziś nikogo nie dziwią już wesela tematyczne. Ba! Stały się one niezwykle modne, a kolejne pary dosłownie prześcigają się w pomysłach na motyw przewodni najważniejszej imprezy w ich życiu. Szukasz inspiracji dla swojego przyjęcia? Co powiesz na wesele w stylu lat 20.? Zobacz, jak zamienić klasyczną potańcówkę w imprezę rodem z „Wielkiego Gatsby’ego”!

Uprzedzamy, że aby wesele w stylu lat 20. faktycznie przypominało wydarzenie z tamtej epoki, należy zadbać o każdy najmniejszy szczegół. Wychodzimy z założenia, że jeśli decydujesz się na imprezę tematyczną, to nie ma na niej miejsca na żadne fałszywe nuty. Bez obaw, wbrew pozorom nie potrzeba wehikułu czasu, by móc przenieść się do czasów młodości naszych prababć. Wystarczy tylko kilka odpowiednich tricków.

Sala weselna

To chyba największe przedsięwzięcie, z jakim należy się zmierzyć, organizując wesele w stylu lat 20. Gdzie bowiem znaleźć odpowiednią salę? Najlepiej rozejrzeć się na wystawnymi hotelami i restauracjami z wystrojem w stylu retro. W niektórych miejscowościach udostępniane są na wesela sale teatralne lub sale bankietowe w zabytkowych pałacach czy zamkach. To zdecydowanie odpowiednie miejsce na stworzenie tego rodzaju zabawy. Na pewno należy zrezygnować z pomysłu organizacji wesela w miejscach nowoczesnych. Swym obecnym wystrojem zdecydowanie będą gryźć się z całą koncepcją ślubnego eventu w stylu retro.

Strój i fryzury

Wygląd Państwa młodych to także duże wyzwanie. Paniom zalecamy klasyczne długie suknie w kształcie litery H. Spokojnie, lata 20. to moment, kiedy w modzie kobiecej pojawiło się miejsce na nieco ekstrawagancji. Pani młoda może zatem eksponować plecy, ramiona, a nawet dekolt. Z dodatków absolutną podstawą jest biżuteria, najlepiej w dużych ilościach i sporych rozmiarach. Świetnie sprawdzą się także rękawiczki. Co do fryzury – królują klasyczne uczesania z delikatnymi falami. Panowie powinni zainteresować się doskonale skrojonymi garniturami w stonowanych kolorach. Unikamy granatów i odcieni niebieskiego. Lepiej spiszą się za to czerń, biel i wszelakie brązy. Mile widziane są wąsy!

Dodatki

Masz już salę i stroje, ale co z resztą? Kluczem do zachowania odpowiedniego klimatu będzie też dekoracja stołów. Aby poszukać inspiracji, warto przeczytać (lub obejrzeć ekranizację) „Wielkiego Gatsby’ego”. Możesz również poszukać amerykańskich filmów z lat 20. i poszukać w nich scen bankietowych. Zobaczysz, jak wyglądały ówczesne zastawy, obrusy itd. Na pewno warto zdecydować się na okrągłe stoły, które nadadzą całemu przedsięwzięciu wykwintności. Nie bój się świecidełek i wszelakiej maści błyskotek. Rozrzucone perły, bogato zdobione świeczniki i różnego rodzaju retro sprzęty (np. stary aparat) będą doskonałymi dodatkami.

Atrakcje i muzyka

Wesele, nawet takie w stylu retro, nie może odbyć się bez atrakcji. Co się sprawdzi? Np. pokaz zimnych ogni. Możesz w tej materii pozwolić sobie na pewne ustępstwa. Dla przykładu, Fotobudka Poznań umożliwia wynajęcie fotobudki retro. Aparat nie będzie przypominać urządzenia z XXI wieku, a jednocześnie spełni funkcję klasycznej fotobudkowej zabawy. Kwestią do uzgodnienia będzie także muzyka. Trudno oczekiwać, by na imprezie rodem z lat 20. goście bawili się przy disco-polo. Lepiej sprawdzi się jazz, blues, ewentualnie rockowe ballady. Będzie to i tak spore odejście od muzyki pochodzącej z tamtych lat, ale zdajemy sobie sprawę, że takowa średnio nadawała się do weselnego klimatu.

Poprzedni artykułWesela w stylu minimalistycznym – inspiracje
Następny artykułZaproszenia ślubne Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj