Zasady udanej współpracy z fotografem ślubnym

Ślub to najważniejszy dzień w Waszym życiu. Ostatnie miesiące przed tym dniem, spędzacie na planowaniu, wybieraniu i dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik. Wybieracie dekoracje weselne, piosenkę na pierwszy taniec, prezenty dla rodziców. Czy w tym szale przygotowań znaleźliście czas na rozmowę z Waszym fotografem ślubnym? Z tego artykułu dowiecie się, dlaczego rozmowa z fotografem przed ślubem jest istotna dla przebiegu całego wesela?

Przy organizacji wesela pracuje kilku usługodawców: właściciel sali weselnej lub menadżer hotelu, stylistka fryzur, dekoratorka, florystka, makijażystka, zespół weselny. To zrozumiałe, że z każdą z tych osób omawiacie wszelkie szczegóły dotyczące wesela. Wygląd sali, dekoracje na stołach, makijaż ślubny czy repertuar muzyczny. Do listy spotkań dopiszcie również spotkanie z fotografem ślubnym.

Dlaczego to takie ważne? Fotograf jest z Wami podczas całej uroczystości, od przygotowań w domu po krojenie tortu. To zawodowiec zna się na swojej pracy, jednak nie potrafi czytać w myślach 😉 Gwarancją udanej współpracy z fotografem będzie spotkanie i omówienie wszelkich szczegółów.

Komunikacja to podstawa

Rozmowa to klucz do sukcesu. Dlatego rozmawiajcie, kontaktujcie się, piszcie wiadomości, poznajcie się lepiej. Zdradźcie historię swojej miłości, czym się zajmujecie, jak przygotowujecie się do ślubu, co lubicie robić? W ten sposób buduje się między Wami relacja, która pozwoli na doskonałą współpracę w dniu ślubu. Nie bójcie się zadawać pytań. Dopytujcie i śmiało mówcie o swoich oczekiwaniach. Rozmowa z fotografem, a więc i wszelkie ustalenia pozwolą uniknąć stresu w tym najważniejszym dniu.

Oczekiwania i życzenia

To chyba najważniejszy punkt przy budowaniu współpracy z fotografem. Para chce mieć piękne zdjęcia, na których znajdzie się wszystko, co dla nich istotne. Należą do nich zdjęcia detali np. obrączek, zaproszeń ślubnych, zdjęcia z babcią, wujkiem, ukochanym bratem. Fotograf natomiast chce robić zdjęcia zgodnie ze swoją wizją i stylem. Tutaj spotykają się dwie strony, dwie wizje ślubnych zdjęć. Dlatego podczas spotkania, czy rozmowy z fotografami powiedźcie o swoich oczekiwaniach.

Jeżeli zależy Wam na pozowanych zdjęciach z rodzicami, dziadkami, czy ze świadkami, jasno to określcie fotografowi. Konkretne komunikaty pozwolą uniknąć stresu i pretensji do fotografa po otrzymaniu zdjęć z wesela. Na spotkaniu z fotografem ustalcie, co jest dla Was ważne. Możecie pisemnie zasugerować jakie zdjęcia powinny powstać w poszczególnych partiach uroczystości.

Podczas przygotowań zależy Wam na zdjęciach detali. W trakcie ceremonii ślubnej, prosicie by fotografowie, zrobili zdjęcia gości. Jeżeli chcecie mieć zdjęcia tylko we dwoje podczas szybkiej sesji, dajcie znać o tym fotografowi.

Dobre rady fotografa

Fotograf ślubny naprawdę zna się na swoich fachu. To profesjonalista ze sporym doświadczeniem. Dlatego warto posłuchać jego rad i wskazówek. W obiektywie aparatu wszystko wygląda inaczej, dlatego rady fotografa dotyczące make-upu potraktuj poważnie. Fotograf wie, jak powinniście się przygotować, by dobrze wyjść na zdjęciu. To nie wszystko. Jeżeli macie nietypowe pomysły na sesję plenerową, skonsultujcie ją wcześniej z Waszym fotografem. W końcu kto jak nie on, zna się najlepiej na plenerowych ujęciach. Nie każde miejsce będzie dobrze wyglądać na ślubnych zdjęciach, dlatego posłuchajcie rad dobrego fotografa na wesele.

Szukasz fotografa na ślub. Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, nie ma znaczenia miejscowość. Diamond Photography to specjaliści od ślubnych historii, fotografują piękne historie miłosne w całym kraju.

Poprzedni artykułJak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?
Następny artykułJak wybrać idealną salę na wesele?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj