Dla każdej pary narzeczonych największym marzeniem jest, aby ich dzień ślubu i wesela wypadł idealnie. Kiedy posiadamy już zarezerwowane terminy dot. sali i orkiestry zaczynamy gorączkowo poszukiwać idealnej sukni ślubnej, dekoracji, samochodu. W tych poszukiwaniach nie powinniśmy zapominać o tak ważnej części wesela jaką jest pierwszy taniec. Jest to niepowtarzalna chwila, która będzie z nami do końca życia i zapadnie w pamięci naszych gości.

Pierwszy taniec jest jednocześnie uznawany za jedną z najbardziej stresujących części wesela. Często pary obawiają się w jaki sposób będą wyglądać, czy nie pomylą kroków, jak ocenią ich taniec najbliżsi. Kiedy chcemy zredukować stres przed nadchodzącą rozmową o pracę staramy się do niej jak najlepiej przygotować, z pierwszym tańcem powinniśmy postępować podobnie. Im lepiej będziemy przygotowani tym mniej będziemy się stresować, a taniec będzie dla nas przyjemnością.

Wybór odpowiedniej piosenki

Bardzo często narzeczeni chcą zatańczyć swój pierwszy taniec do piosenki, która upamiętnia ich ważną wspólną chwilę np. pierwsze spotkanie, moment zaręczyn lub pierwszego pocałunku. Przy tym wyborze warto wziąć pod uwagę czy utwór ten jest odpowiedni do stworzenia choreografii oraz czy jest dostosowany do naszych umiejętności tanecznych i fizycznych. Ważny jest także tekst, który powinien być odpowiedni do chwili. Piosenki o nieszczęśliwej miłości można posłuchać zdecydowanie w innym momencie. Swoje pomysły na utwór można przedstawić na pierwszym spotkaniu z nauczycielem tańca, który z pewnością doradzi czy będziemy w stanie zatańczyć do tej piosenki oraz jaki styl do niej dobrać.

Jaki taniec wybrać?

Standardowym tańcem wybieranym przez młodą parę był walc angielski. Obecnie narzeczeni wybierają różne style, często także zdarza się, iż łączą ich kilka podczas jednej piosenki przykładowo tańcząc walca z energetyczną sambą. Warto wziąć pod uwagę nasze upodobania, cechy temperamentu, tak aby chwila ta odzwierciedlała nas jacy jesteśmy.

Kolejnymi aspektami jakie należy ocenić są nasze umiejętności taneczne i fizyczne. Nie każdy z nas będzie mógł wykonać efektowne unoszenia lub zatańczyć skomplikowaną choreografię z ulubionego romantycznego filmu.

Pierwszy taniec Warszawa – kliknij i sprawdź atrakcyjne ceny za naukę tańca młodej pary.

Gdzie nauczyć się tańczyć?

Każda para młodych, która chce zachwycić swoim pierwszym tańcem na weselu powinna skorzystać ze specjalnie dedykowanego dla nich kursu dla narzeczonych. Podczas kilku spotkań narzeczeni będą w stanie opanować podstawy takich tańców: jak walc angielski, walc wiedeński, disco samba, disco swing czy rock and roll. Profesjonaliści pomogą stworzyć idealny układ taneczny, który będzie zapamiętany przez wszystkich gości. Dostosowana choreografia do możliwości pary młodej pozwoli na opanowanie kroków w krótkim czasie. Pozwoli to zmniejszyć stres, który w takich momentach odbiera nam czerpanie radości z przeżywanej chwili. Dobre przygotowanie sprawi, iż podczas swojego pierwszego tańca młodzi będą mogli się skupić na otaczającym ich szczęściu. Zapraszamy do Akademii Tańca Ireneusza Sulewskiego na profesjonalne kursy tańca dla narzeczonych.

Poprzedni artykułSukienka na wesele – jaką wybrać?
Następny artykułWesele w hotelu – dlaczego warto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj