Pierścionek zaręczynowy próba 585 w salonie jubilerskim w Krakowie

Wybór pierścionka zaręczynowego to spore wyzwanie dla zakochanego mężczyzny. Decyzja dotyczy bowiem nie tylko stylu ozdoby czy rodzaju kamienia szlachetnego, który będzie stanowił jej serce, ale również i kruszcu, z którego będzie wykonany symboliczny prezent. Dla nikogo nie jest z pewnością tajemnicą, że to właśnie po złote pierścionki najczęściej sięgają klienci salonów jubilerskich. Zanim jednak udasz się na zakupy, koniecznie dowiedz się, czym jest próba złota i jak wpływa ona na jakość wyrobów, wykonanych ze szlachetnego kruszcu.

Co musisz wiedzieć o złotej biżuterii przed jej zakupem?

Zwyczaj wręczania ukochanej osobie złotej biżuterii towarzyszy nam już od wieków. Nic dziwnego, bowiem to jeden z najtwardszych, a zarazem najpiękniejszych kruszców. To właśnie z niego wykonywane są najczęściej pierścionki zaręczynowe, które – przy odpowiedniej pielęgnacji – z pewnością przetrwają próbę czasu. Cennym źródłem informacji o tym, jak dbać o złotą biżuterię, będzie artykuł „Zastanawiasz się jak wyczyścić złoto? Poznaj porady od ekspertów na czyszczenie złota domowymi sposobami!”, którego autor opisał kilka sprawdzonych sposobów na usunięcie zabrudzeń z ulubionych ozdób. 

Warto wiedzieć przy tym, że powstawanie ciemnego nalotu na złotej biżuterii jest zjawiskiem zupełnie normalnym, związanym z procesem utleniania pierwiastków, obecnych w stopie. Taki nalot można skutecznie usunąć, korzystając z oferty dobrych salonów jubilerskich, przykładem jednego z nich jest salon jubilerski Łodzińscy w Krakowie.

Czym jest próba złota?

Wiesz już, jak dbać o złotą biżuterię, by móc na dłużej cieszyć się jej pięknem. Jest to szczególnie istotne w przypadku pierścionka zaręczynowego, który będzie towarzyszył ukochanej kobiecie od momentu najważniejszego pytania, które padnie w dniu zaręczyn. Zanim zakupisz wyjątkowy prezent, warto jednak dowiedzieć się również, czym jest próba złota. To właśnie tym terminem określa się bowiem zawartość czystego kruszcu w danym stopie. 

Jak się bowiem okazuje, czyste złoto jest zbyt miękkie, by można z niego wykonać trwałą ozdobę. To właśnie dlatego w jubilerstwie łączy się je z innymi metalami, dzięki którym biżuteria zyskuje na wytrzymałości i odporności na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. W polskim systemie wyróżnia się 7 prób złota – najmniej zawiera go próba 333, najwięcej zaś próba 999, na którą składa się pawie 100% szlachetnego kruszcu.

Czy warto kupić pierścionek zaręczynowy ze złota próby 333?

Próba złota 333 i 585 – co je odróżnia?

Chcąc zakupić wyjątkowy pierścionek zaręczynowy, warto dowiedzieć się nieco więcej o tego rodzaju biżuterii. W tym kontekście niezwykle pomocny może okazać się tekst, umieszczony na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/pierscionek-zareczynowy-na-ktorym-palcu-nalezy-go-nosic, w którym znaleźć można wiele ciekawych informacji, związanych zarówno z tradycją wręczania, jak i noszenia takich ozdób przez kobiety. Niezwykle istotne będzie również poznanie różnic, pomiędzy próbami złota 333 i 585, bo to właśnie z nich najczęściej powstają pierścionki zaręczynowe. I tak:

  • im wyższa próba, tym większy naturalny połysk będzie miało złoto,
  • biżuteria, wykonana z niższej próby, szybciej matowieje i traci atrakcyjny wygląd,
  • pierścionki, powstające z wyższej próby złota, są odporniejsze na śniedzenie.

Co ważne, pierścionki zaręczynowe z próby 333 mogą również charakteryzować się wyjątkowymi walorami estetycznymi, a ich konkurencyjna cena dla wielu osób jest ostatecznym argumentem, determinującym zakup tej właśnie biżuterii.

Z jakiej próby złota powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Wśród największych atutów biżuterii, wykonanej z próby 333, wymieniana jest najczęściej zdecydowanie większa przystępność cenowa. Warto podkreślić w tym miejscu, że niewprawne oko z pewnością nie wychwyci różnicy pomiędzy złotą biżuterią próby 333 i 585. Co ciekawe, to właśnie pierścionki z niższej próby są bardziej odporne na przypadkowe zarysowania lub uszkodzenia, choć – ze względu na właściwości stopu – znacznie trudniej je naprawić. Z kolei próba złota 585 jest najczęstszym wyborem, jeśli chodzi o biżuterię zaręczynową. To bowiem doskonały kompromis między trwałością i szlachetnością wyrobu, zapewniający walory estetyczne, bez konieczności rezygnowania z wysokiej jakości ozdoby.

Poprzedni artykułSukienka na wesele – Twój przepis na elegancję
Następny artykułCzy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów w Turcji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj