sala weselna na Kaszubach

Planowanie niezapomnianego przyjęcia weselnego wiąże się zawsze z poszukiwaniami odpowiedniej sali. Miejsce to powinno być położone w dogodnej lokalizacji i przede wszystkim w ładnym otoczeniu, które będzie sprzyjało tworzonym fotografiom. Młodzi, którzy zdecydują się na wzięcie ślubu na Kaszubach, mają naprawdę wiele możliwości w kontekście dokonania dobrego wyboru sali weselnej. W poniższym materiale podpowiadamy, jakie aspekty danego miejsca mogą zdecydować o tym, iż na końcu będziemy zadowoleni z podjęcia danej decyzji. Wskazujemy, jak wybrać idealne miejsce na wesele na Kaszubach.

Dlaczego warto zorganizować wesele na Kaszubach?

Kaszuby to malownicza część Polski położona w części województwa pomorskiego. Obszar posiada olbrzymią ilość walorów, które przyciągają odwiedzających w ten region kraju. Na szczególną uwagę zasługuje krajobraz krainy, który jest niezwykle zróżnicowany. Znajdziemy tutaj szereg znakomitych punktów widokowych na tereny nadmorskie, jak i wiele interesujących atrakcji zlokalizowanych w obszarach zalesionych. Kaszuby są regionem posiadającym bogatą kulturę, w tym długą historię architektoniczną i ludową. Przykładem budynku, który znakomicie wpisuje się w dobytek materialny tej krainy, jest charakterystyczne Muzeum Kaszubskie zlokalizowane w Kartuzach. Kaszuby chętnie odwiedzają także pary młode, którym podoba się klimat i spokojna atmosfera, jaka panuje w tym obszarze Polski. Jeśli więc planujemy prawdziwe wesele marzeń, to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę możliwość zorganizowania przyjęcia w jednej z kaszubskich kompleksów restauracyjno-wypoczynkowych.

sala na wesele na Kaszubach

Na co warto zwrócić uwagę przed organizacją wesela na Kaszubach?

Jak wspomnieliśmy wyżej, liczba dostępnych restauracji oraz innych placówek organizujących przyjęcia weselne w północnej części Polski jest naprawdę duża. Kaszuby historycznie zahaczają bowiem o obszar trójmiasta, a zatem są miejscem gęsto zaludnionym. Aby poczuć prawdziwy, kaszubski klimat, warto jednak wybrać się nieco poza tereny zurbanizowane. Pierwszą wskazówką powinno być zatem wybranie sali, która mieści się w malowniczej okolicy, niekoniecznie w samym centrum miasta. Niektóre sale weselne na Kaszubach są położone w rejonie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, czyli specjalnego obszaru o wysokich walorach środowiskowych. Przykładem takiego miejsca jest Kompleks Wypoczynkowo-Konferencyjny „U Chłopa”, który mieści się w Chmielnie niedaleko Kartuz, przy ul. Wiejskiej 1. Jeśli mielibyśmy polecać lokalizację, to zdecydowanie warto rozważyć tego typu miejsce, które rzeczywiście jest unikatowe w skali kraju.

Jakie udogodnienia powinna posiadać sala weselna na Kaszubach?

Z uwagi na to, iż z najpiękniejszych części Kaszub do najbliższych miejscowości jest przynajmniej kilka kilometrów, warto rozważyć wynajęcie sali weselnej razem z zapleczem hotelowym. Nocleg powinien uwzględniać także potrzeby gości, czyli najlepiej, aby miejsc hotelowych było wystarczająco dużo. Znakomicie, jeśli mamy również możliwość zorganizowania wesela w plenerze, a zatem w specjalnie przygotowanym namiocie weselnym – coraz większa liczba restauratorów wychodzi z taką propozycją. To szczególnie popularny sposób organizowania wesela szczególnie w okresie letnim. Należy również zastanowić się, czy sala weselna zapewnia jeszcze jakieś dodatkowe atrakcje. Może być to np. zapewnienie wiejskiego stołu, fontanny z czekoladą czy pokazu sztucznych ogni. Im więcej możliwości dostępnych na miejscu, tym wygodniej dla Pary Młodej.

Poprzedni artykułDJ na wesele – jak wybrać najlepszego profesjonalistę?
Następny artykułStodoła weselna w Folwarku Wąsowo – magiczne miejsce na wiejskie wesele Twoich marzeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj