Praktycznie każdy, kto choć raz był na weselu, zastanawiał się przed uroczystością, jak powinien się ubrać na wesele. To normalne, że mamy wątpliwości, co będzie pasowało, a co już niekoniecznie, gdyż istnieje wiele podstawowych zasad, których należy przestrzegać podczas wyboru stroju na wesele. Wszyscy styliści ślubni jednak są zgodni co do danej kwestii – stylizacja gościa nie może przyćmiewać panny młodej. Co jeszcze warto wiedzieć podczas wyboru stylizacji na wesele? Sprawdź!

Wybór stylizacji na wesele

Wybierając stylizację na wesele, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim nie należy popadać w panikę – wielu kobietom wydaje się, że koniecznie muszą kupić nową sukienkę, aby dobrze wypaść, a nie zawsze jest to niezbędne. Przede wszystkim należy na spokojnie przejrzeć garderobę i zastanowić się, czy któraś z naszych sukienek będzie odpowiednia na wesele. Jeśli jednak stwierdzimy, że potrzebujemy czegoś nowego, to należy wybrać się na zakupy, podczas których należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach związanych ze stylizacją ślubną.

Podczas wyboru sukienki należy przede wszystkim ustalić, czy w zaproszeniu ślubnym został określony dress code – jeśli tak, to koniecznie musimy go przestrzegać. Niemniej ważną kwestią jest to, w jaki stylu będzie wesele, a także, to kiedy będzie się ono odbywało – inaczej ubierzemy się latem, a kompletnie inaczej zimą.

Jakich zasad należy przestrzegać?

Zdecydowanie najważniejszą zasadą, jeśli chodzi o wybór stylizacji, jest to, że nie możemy przyćmić panny młodej. Trzeba pamiętać, że jest to jednak jej dzień i oczy wszystkich gości powinny być skupione tylko na niej. Nie bez znaczenia jest także kolor kreacji. Raczej powinniśmy zrezygnować z czerni oraz bieli. Postawmy na inne radosne kolory – w końcu wesele to radosna uroczystość!

Stojąc przed wyborem stroju na wesele, warto też wziąć pod uwagę to, że jest to uroczystość, która trwa kilka godzin, dlatego też powinna być całkowicie wygodna. Należy wybrać taki strój, który będzie zarówno elegancki, jak i wygodny. Nie warto także przesadzać, jeśli chodzi o makijaż, czy biżuterię – pamiętajmy w końcu, że jest to impreza, na której najważniejsze jest to, aby świetnie się bawić.

Czarna sukienka a wesele

Czarne sukienki są dość częstym wyborem na wesela, co wywołuje wiele kontrowersji, co wynika oczywiście z tego, że jest to kolor, który raczej kojarzy się z żałobą, dlatego nie jest to najlepszy wybór. Stylista ślubny twierdzi, że kolor czarny to nieodpowiedni wybór na wesele i powinniśmy zdecydować się na bardziej radosne kolory.

Niektóre kobiety próbują łączyć czarną sukienkę wraz z innymi kolorowymi dodatkami. To ciekawe rozwiązanie, choć jednak to nie zmienia faktu, że czarne sukienki lepiej zostawić na inne okazje, natomiast na wesele wybrać kolorowe sukienki.

Stylizacja na wesele – czego koniecznie unikać?

Szykując stylizację na wesele, trzeba jednak wiedzieć, że są rzeczy, których koniecznie powinniśmy unikać. Mowa tutaj przede wszystkim o kolorach takich jak biel, krem i ecru. Wszystkie te kolory są zarezerwowane dla panny młodej, więc należy po prostu z nich zrezygnować. Choć warto tutaj podkreślić, że czasem panny młode same proszą o założenie kreacji w wyżej wymienionych kolorach – to wtedy jak najbardziej możemy się na to zdecydować.

Wesele to nie Sylwester – i należy o tym pamiętać. Mimo że wesele to jedna ze świetnych okazji do założenia wyjątkowego stroju, to jednak wyzywające sukienki lepiej zostawić na inne okazje. Należy zrezygnować z mocnego makijażu, głębokich dekoltów, czy sukienek mini.

Trzeba również pamiętać, że ślub praktycznie zawsze dzieli się na dwie części: formalną i imprezową. Jeśli chodzi o tą pierwszą część, to lepiej wybrać sukienkę, która zasłania dekolt i ramiona, natomiast jeśli chodzi o wesele, to możemy ubrać coś, co odsłania trochę ciała.

Jak się ubrać latem na wesele?

To, jak się ubierzemy, w dużej mierze zależy od tego, kiedy odbywa się ślub. Najwięcej ślubów odbywa się latem, dzięki czemu mamy zdecydowanie szerszy wybór kreacji. Możemy zdecydować się na zwiewne i lekkie, ale zarazem eleganckie sukienki. Na rynku możemy znaleźć tak wiele różnych pięknych kreacji weselnych na lato, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Lato to również czas, kiedy niepotrzebne są różnego rodzaju rajstopy czy pończochy. Jak mówi stylista ślubny – takie dodatki zakłada się, jeśli jest to niezbędne z powodu pogody. Jednak jeśli podejrzewasz, że będzie Ci zimno, to możesz zdecydować się na włożenie któregoś z tych dodatków – lecz wtedy zapomnij o sandałkach czy butach odsłaniających palec.

Wesele zimą – jak się ubrać?

Mimo że mogłoby się wydawać, że nikt nie bierze ślubu zimą, to jest zupełnie inaczej. Prawdą jest, że większość takich uroczystości odbywa się wiosną czy latem, aczkolwiek coraz więcej par decyduje się na organizację wesela zimą.

W takiej sytuacji możemy zdecydować się na stylizację, której głównym bohaterem będzie czarna sukienka. Pamiętaj jednak, aby ozdobić ją za pomocą kolorowych dodatków, dzięki czemu stylizacja nie będzie po prostu nudna. Udając się na wesele zimą, raczej powinniśmy wybrać zasłonięte buty – nie sprawdzą się sandałki czy innego rodzaju odsłonięte buty.

Poprzedni artykułKarykaturzysta na wesele i event
Następny artykułJaka biżuteria do granatowej sukienki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj