pudeleczko dla gosci

Organizując ślub, wiele par zastanawia się, w jaki sposób podziękować gościom weselnym za towarzyszenie im w tym szczególnym dniu. Pojawia się wówczas wiele pytań, czy wręczyć im pamiątkowe kartki ze spersonalizowanymi podziękowaniami, a może podarunki w formie drobnych gadżetów lub słodkich łakoci? Warto pamiętać o tym, że wręczenie upominków gościom weselnym nie jest obowiązkowe. Czy zatem wręczać im prezenty? Poniżej przedstawiamy 4 argumenty, dlaczego warto obdarować gości upominkami. Jednak ostateczna decyzja należy do pary młodej.

1. Dowód wdzięczności i sprawienie radości

Wręczając każdemu z gości drobny upominek jako podziękowanie za przybycie na uroczystość ślubną oraz za udział w zabawie weselnej, można w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność. Dzięki temu każdy z gości poczuje się ważny i doceniony. Obdarowując gości drobnymi upominkami od serca, para młoda sprawi im ogromną radość, wywołując jednocześnie uśmiech na ich twarzach.

2. Pudełeczka dla gości pełne łakoci na osłodzenie codzienności

Wręczanie gościom wypieków przygotowanych specjalnie na tę okazję to zwyczaj praktykowany od wielu lat niemalże na każdym weselu. Można podarować ciasto albo przygotowany wcześniej zestaw słodyczy. Zwykle dzień, dwa, a nawet kilka dni po weselu goście czują niedosyt i chcieliby jeszcze zjeść coś smacznego.

Wówczas idealnie sprawdzą się pudełeczka dla gości wypełnione słodyczami w postaci pianek, żelków, krówek, czekoladek i innych smakołyków, które chociaż na chwilę osłodzą szarą codzienność. Warto zastanowić się, czy wręczyć gościom tylko ciasto, czy również dodatkowo obdarować ich słodyczami. Niektóre pary łączą te dwa rozwiązania.

3. Pamiątki przywołujące miłe wspomnienia

Wybierając podarunki dla gości weselnych, można wręczyć im pamiątkowy gadżet. Pomysłów na trwały upominek przywołujący miłe wspomnienia jest wiele. Mogą to być magnesy lub breloczki ze zdjęciem pary młodej albo figurki aniołków, ręcznie zdobione buteleczki na nalewki, ozdobne pudełeczka dla gości na drobiazgi, a nawet świeczki zapachowe. Te ostatnie po wypaleniu stają się bezużyteczne, lecz jeżeli świeczka znajduje się w eleganckim słoiczku, wówczas może stać się ona pamiątkową dekoracją. Zaletą trwałych pamiątek jest możliwość powrotu do nich, wzięcia w dłonie i przywołania miłych wspomnień.

4. Spersonalizowane winietki – czyli podziękowanie każdemu z osobna

Pary mające znacznie ograniczony budżet na wesele, a chcące w pewien sposób podziękować gościom za przybycie na uroczystość i poświęcony czas, mogą połączyć przyjemne z pożytecznym, umieszczając na talerzyku winietki. Warto zadbać, aby każdy z gości otrzymał taką samą winietkę z elegancko wypisanym swoim imieniem oraz nazwiskiem. Takie spersonalizowane podziękowanie przyniesie nie tylko ogromną radość osobie obdarowanej, lecz również sprawi, że poczuje się ona zauważona.

Reasumując, pary zastanawiające się, czy warto wręczać prezenty gościom weselnym, powinny przede wszystkim przemyśleć, co chciałyby im wręczyć. Warto, aby upominek był przemyślany i podarowany od serca. Taki podarunek z pewnością ucieszy wszystkich gości.

Poprzedni artykułWesele w stylu romantycznym czy glamour – podobieństwa i różnice
Następny artykułUpominek dla nowożeńców, sprawdź na co postawić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj