Pierwszy taniec to jeden z ważniejszych momentów każdego wesela. Czekają na niego rodzice i goście, którzy zastanawiają się czy młodzi wybrali pierwszy taniec na wesoło czy na poważnie. Tymczasem wielu parom pierwszy taniec spędza sen z powiek – i to dosłownie. Prawda jest taka, że nie każdy czuje się na parkiecie jak ryba w wodzie. Już sam ślub jest dla wielu młodych stresujący, a co dopiero zaprezentowanie tańca przed taką ilością gości.

Wiele osób paraliżuje strach, przez co pierwszy taniec w ich wykonaniu często nie wychodzi tak jakby sobie tego życzyli. Dlatego mamy kilka rad i podpowiedzi jak sprawdzić, żeby pierwszy taniec na weselu wypadł fajnie i bez stresu.

Po pierwsze – pozytywne nastawienie

Dużo zależy od Ciebie. Jeśli od początku jesteś negatywnie nastawiony do pierwszego tańca nic z tego nie będzie. Nawet jeśli nie przepadasz za tańcem być może twoja druga połówka go lubi. Warto choćby dla niej postarać się o bardziej pozytywne nastawienie.

Po drugie – wybór odpowiedniej piosenki

Wiadomo, że nic tak nie poprawia samopoczucia jak muzyka. Łagodzi stres, niweluje zły humor. Choć w sieci można znaleźć wiele gotowych podpowiedzi z utworem na pierwszy taniec warto wybrać taką, która jest bliska Waszemu sercu. Nieważna szybka czy wolna, może to być piosenka, która kojarzy się Wam z początkiem znajomości, z pierwszej randki lub z innym, ważnym momentem Waszej znajomości. Gdy z głośników popłyną dźwięki, które dobrze ci się kojarzą, stres sam minie i pierwszy taniec stanie się przyjemnością.

Po trzecie – znajdź dobrą szkołę tańca

Nawet jeśli nie planujesz ekscesów na scenie podczas pierwszego tańca możesz skorzystać z pomocy fachowców. Ich zadaniem będzie dobór odpowiednich kroków (nawet bardzo prostych) do Waszego utworu, nauka rytmu, ruchów ciała. Naprawdę to bardzo pomaga i dlatego coraz więcej osób korzysta ze szkoły tańca właśnie przed weselem.

Instruktor do każdego podchodzi indywidualnie i dopasuje układ do tego co chcecie zaprezentować. Szkół tańca jest wiele i wszystkie można znaleźć w internecie. Wystarczy wpisać w google hasło: pierwszy taniec Lublin albo szkoła tańca Lublin. Warto poczytać opinie w sieci i na różnego rodzaju forach. Nowożeńcy chętnie dzielą się opiniami, zwłaszcza jeśli szkoła spełniła ich oczekiwania.

Po czwarte – daj sobie czas

Nie odkładaj nauki pierwszego tańca do ostatniej chwili. Trudno określi jak wcześnie powinno się zacząć lekcje. Na pewno zależy to od stopnia zaawansowania i trudności waszego wymarzonego tańca. Ale jeśli nie czujesz się pewnie i chcesz mieć wszystko przećwiczone na tip-top warto zacząć naukę minimum na 2-3 miesiące przed weselem. To wystarczający czas, żeby na spokojnie opanować kroki i czuć się pewnie na parkiecie podczas tego jedynego wydarzenia.

Poprzedni artykułGdzie znaleźć fotografa na pogrzeb?
Następny artykułJakie wybrać winietki na stół weselny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj