Długie włosy nie muszą codziennie wyglądać tak samo. Możesz wykreować z nich efektowne fryzury, a możliwości masz wiele. Szczególnie warto zaprzyjaźnić się z tymi, które nigdy nie wychodzą z mody. Należy do nich nieśmiertelny warkocz. Nie przewracaj oczami – on wcale nie musi być grzeczny i nudny. Przez lata ewoluował i przybierał nowe formy. Masz z czego wybierać – od skromnych, przez wyrafinowane, po szalone i ekstrawaganckie. Nie każdy też wie, że warkocze można zagęszczać. Poznaj nasze sposoby na warkocz z doczepianych włosów.

Jak się robi warkocze z włosów doczepianych krok po kroku

Do pogrubienia lub urozmaicenia warkocza możesz użyć doczepianych pasm naturalnych lub syntetycznych. Mogą być w kolorze Twoich włosów, kontrastowe, a nawet kolorowe. Wszystko zależy od efektu jaki chcesz osiągnąć.

1.Warkocz z doczepianych włosów w wydaniu klasycznym

Masz ochotę na tradycyjny warkocz, ale chcesz go pogrubić? Mamy dla Ciebie garść inspiracji:

2. Warkocz-kucyk

 • Zwiąż włosy w koński ogon;
 • sztuczne pasmo złóż na pół;
 • w połowie długości, czyli w punkcie zgięcia, wsuń gumkę do włosów pod pasmo, a następnie jeden koniec gumki przełóż przez pętelkę, którą tworzy drugi i zaciśnij;
 • powstały doczep umieść pod kucykiem i przymocuj gumką, którą zacisnęłaś na pasemku;
 • pogrubionego kucyka podziel na trzy równe pasma;
 • spleć w tradycyjny warkocz.

Voilà! Twój warkocz z doczepianych włosów jest gotowy.

3. Tradycyjny warkocz z doczepianych włosów

 • zaczesz włosy do tyłu i rozdziel na 3 pasma – środkowe powinno być najszersze;
 • sztuczne pasemko dołóż do zewnętrznych pasm własnych tak, by przeszło pod pasmem środkowym;
 • po dołożeniu doczepu sekcje powinny być równej grubości;
 • pleć warkocz jak zawsze.

Wskazówka: jeśli masz ochotę na luźny, nonszalancki warkocz z doczepianych włosów, przed dołożeniem sztucznego pasma połącz je ze środkowy pasmem własnym w taki sam sposób, jak z kucykiem. Dzięki temu doczep nie będzie się wysuwał z luźnego splotu. Pamiętaj, by użyć gumki transparentnej oraz przysłonić ją włosami podczas zaplatania.

4. Warkoczyki

Pracochłonne, ale bardzo efektowne są cienkie warkoczyki w stylu afrykańskim. Zaplatasz je tak samo, jak tradycyjny warkocz z doczepianych włosów. 

5. Warkocz dobierany z doczepianymi włosami

Jest bardziej wymagający, ale wart zachodu. To fryzura ciekawa, wygodna i trwała. Możesz zapleść jeden warkocz z doczepianych włosów, dwa lub kilka. Nie bój się eksperymentować. Najpopularniejsze są jego dwie odsłony:

Holenderski warkocz dobierany z doczepianymi włosami, zwany też bokserskim

Jest to wariant, w którym dobierane pasma przeplatamy od spodu. Świetnie sprawdzają się tu dokładane pasemka, bo pogrubiają warkocz potęgując efekt 3D.

Jak go zrobić?

 • Pasmo włosów doczepianych złóż na pół, wyznaczając w ten sposób połowę ich długości.
 • podziel partię własnych włosów tuż nad czołem na 3 sekcje.
 • włosy sztuczne dołóż do naturalnych w taki sposób, by dokładane pasmo połączyło się z zewnętrznymi pasemkami własnymi, a środkowe znalazło się pod nim. Powstaną 3 pasma, z których środkowe jest wyłącznie Twoje, a zewnętrzne są mieszanką włosów własnych i doczepianych.
 • lewe pasmo przełóż pod środkowym, by teraz ono znalazło się pośrodku.
 • prawe pasmo przełóż pod środkowe, które uprzednio było lewym.
 • kontynuuj przekładanie dobierając za każdym razem pasma własnych włosów z boku głowy, zaczynając od dolnej linii włosów.
 • gdy dojdziesz do linii włosów nad karkiem, pleć jak tradycyjny warkocz lub, jeśli wolisz, zwiąż włosy gumką i zrób kucyka.

Tak oto powstał Twój holenderski warkocz dobierany z doczepianymi włosami!

Wskazówka: na początku możesz lekko zwilżyć włosy mgiełką wodną i wetrzeć w nie odrobinę olejku lub żelu. Pomoże Ci to ujarzmić niesforne pasemka.

Jeśli wystarczy Ci cierpliwości i samozaparcia, możesz podzielić syntetyczne włosy na cieniutkie pasemka i doplatać po jednym za każdym razem, gdy dobierasz własne włosy. Da to efekt pogrubiającego się warkocza. Będzie on też dłuższy, bo kolejne pasma będziesz dokładała coraz niżej.

Analogicznie postępuj z dwoma lub wieloma dobierańcami. Zanim jednak zaczniesz, rozdziel włosy na porządną ilość części, tworząc równe przedziałki. Zwiąż je gumkami, by się nie mieszały. Zdejmuj gumki, dopiero gdy będziesz zaplatała daną sekcję.

Francuski warkocz dobierany z doczepianymi włosami, czyli tradycyjny dobieraniec.  

Klasyczny warkocz dobierany z doczepianymi włosami zrobisz w podobny sposób co warkocz bokserski. Jakie są różnice?

 • w tym wariancie dobierane włosy przekładasz po wierzchu;
 • pierwsze doczepiane pasmo dokładasz tak, by środkowa sekcja z Twoich naturalnych włosów znalazła się nad pasmem sztucznym;
 • jeśli dokładasz sztuczne pasemka przy każdym dobraniu, postępuj z nimi w taki sam sposób, jak z pierwszym.

Warkocze z włosów doczepianych – ile się trzymają?

Jeśli nie śpisz zbyt dynamicznie, doczepiane warkocze utrzymają się na Twojej głowie nawet przez kilka dni, o ile wcześniej nie zechcesz umyć włosów. Oczywiście należy zachować ostrożność – nie szarpać ich i unikać ciasnej czapki.

Warkocze z włosów doczepianych – na jakie okazje?

Biorąc pod uwagę szerokie spektrum wariantów, nie ma chyba okazji, do której nie pasowałby przynajmniej jeden z nich. Dziś warkocz nie kojarzy się już ze skromnością i grzecznością. Może być prosty i elegancki lub szalony i zadziorny. Dopasuj go do swojej stylizacji i nastroju. Daj się ponieść fantazji. Możesz spleść go z całych włosów lub ich części. Może być podstawą fryzury lub jej dodatkiem. Poszukaj inspiracji w Internecie. Mnogość wariantów na wszelkie okazje przyprawi Cię o zawrót głowy. 

Podsumowanie

Jak widzisz, z warkoczami możesz zaszaleć i wyrazić siebie. Jeśli dotąd brakowało Ci na nie pomysłów mamy nadzieję, że pomogliśmy. A może powstrzymywały Cię niezbyt gęste włosy, bo warkocz wychodził cieniutki? Teraz już wiesz, że remedium na tę bolączkę jest warkocz z włosów doczepianych. Zatem nie wahaj się dłużej i do dzieła.

Źródło: https://besthair.pl

Poprzedni artykułPostaw na ubezpieczenie sprzętu fotograficznego
Następny artykułLato w stylu retro, czyli sandały damskie na koturnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj