TOP 30: Atrakcje na wesele i ślub

Tanie, popularne i nietypowe atrakcje weselne i ślubne

Planując ślub i wesele, Pary Młode skupiają się głównie na wybraniu sukni ślubnej, garnituru i organizacji sali weselnej. Warto jednak pójść nieco dalej i zadbać o dodatkowe atrakcje weselne dla gości, które nie tylko urozmaicą czas spędzony na uroczystości, ale także podkreślą wagę tego wydarzenia i jego wyniosły ton. Bardzo często Pary decydujące się na dodatkowe koszty związane ze ślubem zadaje sobie pytanie, jakie atrakcje weselne wybrać oraz ile to finalnie będzie kosztować. Ceny atrakcji ślubnych zależą głównie od rodzaju atrakcji, rozmachu z jakim jest przeprowadzana oraz miejsca, w którym Młoda Para bierze ślub. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie 30 najlepszych, najbardziej popularnych, tanich i tych całkiem nietypowych atrakcji weselnych, jakie możecie zaserwować gościom – zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Atrakcje ślubne po ceremonii

Młodą Parę po wyjściu z kościoła najczęściej wita się sypiąc ryż, pieniążki lub kwiaty. Jest jednak wiele innych atrakcji, jakie można zapewnić Młodym tuż po ceremonii ślubnej. Poniżej najlepsze z atrakcji ślubnych, jakie można zafundować Młodej Parze.

1. Wypuszczanie gołębi przez Parę Młodą

Jednym z symboli miłości są właśnie białe gołębie. Wypuszczenie gołębi ślubnych po ceremonii oddaje symbolicznie chwilę, w której dwoje ludzie (jak te gołębie) wyrusza we wspólną podróż przez życie. Gołębie wypuszczane są parami. Można zamówić dwa, cztery lub sześć sztuk wypuszczanych z rąk Pary Młodej lub ze specjalnego kosza. Atrakcja ta z pewnością przykuje uwagę wszystkich zgromadzonych gości.

Cena: od 200 do 500 zł.

Atrakcje ślubne - Wypuszczanie gołębi na ślubie

2. Wypuszczanie motyli

Wypuszczanie motyli po ceremonii ślubnej zyskuje coraz bardziej na popularności. Jest to doskonała alternatywa dla wypuszczania gołębi. Wypuszczenie kilkuset motyli w tym samym czasie z pewnością zrobi na gościach niesamowite wrażenie. Zamawiając odpowiednio dużo motyli weselnych możemy stworzyć kolorową chmurę, unoszącą się w powietrze. Taki efekt uzyskać można już przy ok. 1000 motyli. Pokaz ten wymaga spełnienia kilku podstawowych warunków. Przede wszystkim pogoda powinna być słoneczna, a temperatura nie może być mniejsza niż 15 stopni Celsjusza. Dodatkowo pokaz motyli należy zamówić nie później, niż 60 dni przed uroczystością weselną.

Cena: od 1500 do 5000 złotych (kwota zależna od ilości zamówionych motyli)

Atrakcje ślubne - Wypuszczanie motyli na ślubie

3. Bańki mydlane

Wypuszczanie baniek mydlanych to atrakcja weselna, która z pewnością każdemu przypadnie do gustu. Bańki weselne wypuszczane mogą być ręcznie lub ze specjalnej wytwornicy. Ręcznie wytwarzane bańki będą większe, ale będzie ich mniej. Bańki z wytwornicy będą mniejsze, ale będzie ich za to znacznie więcej. Pokaz baniek mydlanych nie tylko stworzy widowiskowe show, ale także urozmaici zdjęcia i film weselny. Bańki mydlane mogą być wypuszczone zarówno po wyjściu Pary Młodej z kościoła, jak i również później, podczas samej imprezy weselnej.

Cena: od 100 do 250 zł. Koszt zależy głównie od ilości baniek mydlanych oraz tego, czy wytwarzane one są za pomocą wytwornicy czy też ręcznie.

Atrakcje weselne - Bańki mydlane na ślubie

4. Tuba z konfetti

Konfetti z tuby to jedna z popularniejszych atrakcji ślubnych. Dzieje się tak głównie ze względu na cenę. Konfetti z tuby jest tanie i co więcej można je napełnić dowolnym wkładem, np. płatkami róż, ryżem czy serduszkami z papieru. Konfetti z tuby wyrzucane jest za pomocą sprężonego powietrza, bez użycia materiałów pirotechnicznych. Dzięki temu konfetti jest całkowicie bezpieczne. Im więcej tub z konfetti odpalonych w tym samym czasie, tym efektowniejszy uzyskamy pokaz.

Cena: od 10 do 50 zł za tubę.

Atrakcje weselne - Konfetti na ślubie

5. Balony z helem

Marzy Wam się widowiskowe wyjście z kościoła? A może chcielibyście w widowiskowy sposób przywitać gości pod salą weselną? W obu tych przypadkach doskonałą opcją będą balony z helem, które poszybują w niebo, dając widowiskowy efekt widoczny w promieniu kilkuset metrów! Im więcej balonów, tym lepiej! Dobrym pomysłem jest przywiązanie do balonów wstążeczek, które pod wpływem wiatru będą dodatkowo falować, dając świetny efekt wizualny. Najczęściej na weselach spotkać można balony napełnione helem w kolorze białym i czarnym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dopasować kolor balonów weselnych do koloru wystroju sali.

Cena: ok. 200 zł. za 50 balonów.

Atrakcje ślubne - Balony z helem na wesele

6. Lampiony szczęścia

Lampiony szczęścia to kolejna atrakcja, która może towarzyszyć Parze Młodej zarówno podczas wyjścia z kościoła, jak i umilić czas gościom podczas samej imprezy weselnej. Lampiony szczęścia to atrakcja weselna wywodząca się z krain Dalekiego Wschodu. Lecące do nieba lampiony mają przynieść Młodej Parze szczęście i powodzenie w życiu. Lampiony wypuścić można zarówno za dnia, jak i porą wieczorną. Doskonale sprawdzają się podczas wieczornych ślubów w plenerze, dając zjawiskowy efekt lecących do nieba światełek. Najczęściej na weselach spotkać można lampiony w kolorze białym o kształcie serca.

Cena: od 5 do 10 zł za sztukę.

Atrakcje weselne dla dzieci

Wśród gości weselnych z pewnością pojawi się niemałe grono dzieci. To właśnie dla najmłodszych należy z największą starannością przygotować kilka ciekawych atrakcji, które nie pozwolą im się nudzić podczas całego wesela. Należy pamiętać, że dzieci nie będą tańczyły całą noc jak dorośli, dlatego warto wybrać te atrakcje dla dzieci na weselu, które skradną ich serca i zaangażują do wspólnej zabawy.

7. Klaun

Któż inny może podbić serca najmłodszych na weselu jak nie klaun? Występ klauna na weselu z pewnością rozbawi najmłodszych i zachęci do wspólnej zabawy. Co ważne, klaun weselny posiada specjalny repertuar zabaw, przygotowany specjalnie na tę okazję.

Cena: od 200 zł wzwyż za godzinę.

8. Stół ze słodkościami

Zapewnienie odpowiednich atrakcji dla dzieci na weselu to nie lada wyzwanie. Dzieci mają tendencję do szybkiego nudzenia się, podczas wykonywania jednej czynności. Doskonałym urozmaiceniem zabawy weselnej będzie postawienie stołu ze słodkościami. Specjalnie przygotowane „słodkie menu” dla dzieci na weselu, z pewnością przyciągnie uwagę każdego malucha. Czy jest bowiem coś, co bardziej lubią dzieci od kolorowych cukierków, drażetek i galaretek? No właśnie!

Cena: Koszt zależy głównie od tego, ile i jakie słodycze kupimy.

Stół ze słodkościami na weselu

9. Stół do kolorowania

Dzieci uwielbiają rysować, dlatego doskonałym pomysłem na urozmaicenie im czasu będzie przygotowanie stołu do rysowania. Na takim stole nie powinno zabraknąć pisaków, kredek, kredy a przede wszystkim różnorakich kolorowanek.

Cena: od 50 zł wzwyż.

Stół do rysowania dla dzieci

Atrakcje weselne w trakcie przyjęcia

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić wesele bez dodatkowych atrakcji dla gości. Zapewnienie gościom dodatkowej porcji wrażeń, z pewnością pozwoli zapamiętać te wyjątkowe chwile na dłużej w ich pamięci. Jakie atrakcje weselne wybrać? Ile takie atrakcje kosztują? Poniżej prezentujemy 20 najlepszych atrakcji weselnych wraz z cennikiem.

10. Oryginalny pierwszy taniec

Pierwszy taniec Pary Młodej to wyjątkowa chwila, w której uwaga wszystkich gości skupia się właśnie na nowożeńcach. Im bardziej oryginalny pierwszy taniec, tym lepiej zapadnie on wszystkim w pamięć. Specjalny układ taneczny na wesele Młoda Para ćwiczy już wiele miesięcy wcześniej, aby perfekcyjnie odtworzyć wszystkie kroki. Oryginalnego tańca weselnego uczyć się najlepiej w szkole tańca, pod okiem wykwalifikowanych tancerzy. Oczywiście choreografię można ułożyć też samemu, jednak to potrafi zabrać sporo czasu, którego przed weselem najzwyczajniej brakuje.

Cena: od 0 do 500 zł.

Oryginalny pierwszy taniec Młodej Pary

11. Taniec w chmurach (pierwszy taniec we mgle)

Nauka pierwszego tańca to jedno, a jego wykonanie to drugie. Pierwszy taniec wykonać można tradycyjnie, albo w tzw. chmurach. Generator ciężkiego dymu tworzy na powierzchni parkietu efekt chmury, w której Młoda Para wykonuje swój pokazowy taniec. Taniec w chmurach (tzw. taniec we mgle) z pewnością zrobi na gościach niesamowite wrażenie, a na dodatek uatrakcyjni nagranie z wesela.

Cena: od 300 zł. Koszt zależy od rodzaju i wielkości wypożyczonej wytwornicy dymu.

Taniec w chmurach - pierwszy taniec we mgle

12. Pokaz zdjęć

Pokaz zdjęć to jedna z tych atrakcji weselnych, które przygotować można zarówno wspólnie, jak i przez każdego z narzeczonych z osobna. W zależności od ilości zdjęć i włożonej w montaż pokazu pracy, efekt może być oszałamiający. Do zorganizowania pokazu zdjęć na weselu potrzebny będzie komputer (najlepiej laptop), rzutnik lub projektor, ekran projekcyjny lub śnieżnobiała ściana, głośniki i materiał filmowy, przygotowany przez Młodą Parę.

Cena: 0 zł.

13. Karaoke

Karaoke to jedna z tańszych atrakcji weselnych, jakie można zorganizować dla gości. Co więcej, przy karaoke doskonale bawić mogą się zarówno dorośli, jak i dzieci. Karaoke przygotować można samemu lub za jego przygotowanie odpowiadać może DJ czy zespół weselny. Podczas organizowania karaoke na weselu ważne jest wydrukowanie tekstów piosenek dla wszystkich uczestników zabawy. Co więcej, należy dobrać muzykę tak, aby zachęcić gości do wspólnego śpiewania.

Cena: 0 zł.

14. Upominki dla gości

Zwyczaj przygotowywania upominków dla gości weselnych staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Upominki dla gości mają na celu podziękowanie im za przybycie na uroczystość i towarzyszenie Młodej Parze podczas zabawy weselnej. Do najczęściej wybieranych upominków weselnych zaliczyć można alkohol w małych buteleczkach, czekoladki, drażetki, słoiczki z miodem lub konfiturą, gipsowe figurki z aniołkami i inne oryginalne pomysły na prezenty dla gości.

Cena: od 2 do 50 zł za sztukę.

Upominki dla gości na wesele

15. Księga gości

Księga gości na weselu to zwyczaj, który coraz częściej pojawia się na Polskich weselach. Każdy z gości może wpisać się w sposób kreatywny do księgi, dopisując kilka miłych słów czy życzeń dla Młodych na dalszą życiową drogę. Księga gości występować może pod różnymi formami – jako papierowa księga podawana z rąk do rąk, jako drzewko na którego listkach wpisują się goście czy w formie osobnych kartek, wpinanych do wspólnego klasera.

Cena: do 50 do 200 zł.

Księga gości na wesele

16. Fontanna czekoladowa

Fontanna czekoladowa to jedna ze smaczniejszych atrakcji weselnych, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W fontannie czekoladowej na weselu zanurzać można owoce, pianki czy ciastka, przygotowane specjalnie dla gości. Weselne fontanny czekoladowe występują w różnych wariantach smakowych oraz w wielu rozmiarach, co pozwala dopasować fontannę do ilości i gustu smakowego wszystkich gości. Cena wypożyczenia fontanny zależna jest od wybranego smaku oraz ilości spływającej czekolady.

Cena: od 300 do 800 zł.

Fontanna czekoladowa na wesele

17. Fontanna alkoholowa

Fontanna alkoholowa działa na bardzo podobnej zasadzie co fontanna czekoladowa. Obie fontanny różnią się od siebie głównie tym, co po nich spływa. Fontanna alkoholowa napełniona może być różnego rodzajem alkoholami jak wino, poncz, wódka, whisky, ale także gotowym drinkiem. Do fontanny alkoholowej nie należy wlewać napojów gazowanych, jak piwo czy szampan. Co ważne, fontanna alkoholowa napełniona może być również napojem bezalkoholowym.

Cena: od 150 do 500 zł w zależności od wielkości wypożyczonej fontanny.

18. Pokaz sztuki barmańskiej

Pokaz barmański stanowi doskonałą atrakcję weselną dla dorosłych. Barmani podczas pokazu żonglują butelkami z alkoholem, shakerami czy kieliszkami, co w połączeniu z muzyką tworzy niezapomniane show. Drinki przygotowane podczas pokazu barmańskiego mogą zostać na koniec spożyte przez gości weselnych. Podczas pokazu barmani robią kolorowe drinki oraz używają suchego lodu tworzącego efekt wydobywającego się z kieliszków dymu.

Cena: od 500 do 1500 zł.

Pokaz sztuki barmańskiej na weselu

19. Pokaz tańca

Pierwszy taniec Pary Młodej nie musi być jedynym, profesjonalnie wykonanym tańcem na weselu. Jedną z atrakcji weselnych, jakie można zapewnić gościom, jest pokaz tańca przygotowany przez profesjonalnych tancerzy. Wybór stylów tańca jest praktycznie dowolny – od pokazów brakedance, tańca nowoczesnego, tańca brzucha, flamenco, aż po walca wiedeńskiego czy tańce latynoamerykańskie.

Cena: od 1000 do 2000 zł za pokaz.

20. Fajerwerki na wesele (pokaz pirotechniczny)

Fajerwerki na weselu to jedna z tych atrakcji, której nie może zabraknąć. Huczne wesele z pokazem pirotechnicznym na przestrzeni lat stało się praktycznie normą. Pokaz fajerwerków z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich gości weselnych. Długość pokazu, kolory czy dodatkowe efekty świetlne i hukowe, ustala się z ekipą wykonawczą. Pokaz pirotechniczny na weselu prowadzony może być tylko i wyłącznie przez wykwalifikowane osoby.

Cena: od 150 do 200 zł za minutę pokazu.

Fajerwerki na wesele (pokaz pirotechniczny)

21. Teatr ognia (Fireshow)

Teatr ognia, zwany również fireshow, to jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji weselnych, jaką można sobie wymarzyć. Teatr ognia trwa zazwyczaj od 20 do 50 minut, podczas którego artyści tańczą energicznie do muzyki w ogniu. Podczas pokazu z pewnością pojawią takie elementy jak połykanie ognia, skoki przez ogień, kręcenie podpalonym hula hop czy żonglowanie płonącymi piłeczkami. Grupa teatralna wykonująca fireshow używa dodatkowo laserów, światła UV i elementów pirotechnicznych do wzbogacenia pokazu.

Cena: od 1000 do 2000 zł.

Teatr ognia na weselu (Fireshow)

22. Iluzjonista, komik, kabaret

Coraz częściej na weselach oglądać można pokazy iluzjonistów, występy komików czy grup teatralnych. Tego typu atrakcja na weselu jest doskonałym urozmaiceniem zabawy, składającej się głównie z tańca. Podczas odpoczynku goście mogą obejrzeć występ iluzjonisty bądź komika, śmiejąc się do rozpuku.

Cena: od 400 zł za występ.

23. Wybuchowy balon

Wybuchowy balon to atrakcja weselna, mająca na celu urozmaicenie pierwszego tańca Pary Młodej. Nad głowami nowożeńców i gości wisi duża bańka o średnicy minimum metra, wypełniona po brzegi malutkimi balonami. Bańkę przebić można w dowolnym momencie, jednak najlepszą do tego okazją jest pierwszy taniec Młodej Pary. Balon przebijany jest za pomocą zapalnika elektrycznego. Po przebiciu na parkiet w jednym momencie spada ok. 100 mniejszych baloników.

Cena: koszt zestawu to od 100 do 200 zł.

24. Fotobudka, gifbudka

Fotobudka to jeden z największych hitów weselnych ostatnich lat. Foto budka z gadżetami, z pewnością przypadnie wszystkim gościom do gustu. W fotobudce każdy z gości może sobie zrobić śmieszne zdjęcia, stanowiące doskonałą pamiątkę z wesela. Fotobudka pozwala na wykonywanie zdjęć, a gifbudka na wykonywanie krótkich animacji, na których zaprezentować można dowolne miny. Dobrze jeżeli fotobudka na wesele wyposażona jest w dodatkowe akcesoria, jak peruki, sztuczne wąsy, okulary, czapki i inne gadżety urozmaicające zdjęcia.

Cena: od 300 do 1000 zł.

25. Video budka Slow Motion

Video budka Slow Motion pozwala na nagrywanie krótkich filmów w zwolnionym tempie, na których upamiętnić można praktycznie wszystko od śmiesznych min po odpalenie konfetti. Videobudka składa się z planu filmowego oraz kamery, rejestrującej wszystko co dzieje się przed jej obiektywem. Nagranie slow motion z wesela można zabrać ze sobą na pamiątkę do domu.

Cena: ok. 1500 zł.

26. Pokaz malowania piaskiem

Pokaz malowania piaskiem na weselu to zupełna nowość, w zakresie atrakcji weselnych. Najczęściej malowane na piasku obrazy ustalone są z Parą Młodą tak, aby te tworzyły opowiadaną historię ich poznania. Dzięki temu wszyscy goście w dość oryginalny sposób mogą poznać początki związku nowożeńców.

Cena: ok 3000 zł za pokaz.

27. Rysownik, karykaturzysta

Atrakcje na weselach przybierają różne formy. Jedną z propozycji jest wynajęcie rysownika/karykaturzysty, który urozmaici czas naszym gościom rysując ich podobizny i portrety. Wykonane w ten sposób prace są doskonałą pamiątką z wesela, zarówno dla Pary Młodej, jak i gości.

Cena: ok. 1000 zł.

28. Suchy lód

Pokaz z użyciem suchego lodu na weselu z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich gości. Widowiskowe show z dużą ilością gęstego dymu, połączone ze sztuką artystyczną. Takiej atrakcji na żadnym weselu nie może zabraknąć! Dodatkowo suchy lód może być użyty w weselnym menu oraz podczas przygotowywania drinków, dając efektywną gęstą, spływającą mgłę z kieliszków.

Cena: ok. 1000 zł.

29. Bufet z napojami

Bufet z napojami na weselu to jedna z tych atrakcji weselnych, które zmuszą gości do ruszenia się od stolików. W strefie z napojami znajdują się zarówno napoje alkoholowe, jak i bezalkoholowe, wystawione na szwedzkim stole. Bufet z napojami pozwala dodatkowo zachować estetyczny wygląd dekoracji stołów, bowiem plastikowe butelki znajdują się w specjalnie przygotowanej strefie, nie psując dekoracji. Część gości może narzekać na to, że muszą iść po sok na koniec sali, jednak należy pamiętać, że usunięcie ze stołów zbędnych butelek pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych zdjęć weselnych.

Cena: 0 zł.

30. Chillout zone

Coraz częściej na weselach spotkać można coś, co nazywane jest Strefą relaksu. Jest to specjalnie wyznaczone miejsce, w którym goście weselni mogą odpocząć od tańców i głośnej muzyki. Tego typu strefy wyznacza się najczęściej na weselach plenerowych, ze względu na mniejsze ograniczenia miejsca. Chillout zone na weselu w plenerze to pozycja, której nie może zabraknąć.

Cena: uzależniona od użytych do zbudowania strefy przedmiotów.

 

Poprzedni artykułSukienki na wesele dla puszystych pań
Następny artykułZespół na wesele – jak znaleźć dobry zespół weselny?

3 KOMENTARZE

  1. Tego typu atrakcje na wesele są fajne, ale jak by nie patrzeć ceny niektórych dodatków są całkiem spore. Za ciekawszy pokaz fajerwerków na weselu zapłacić trzeba od 2000 do nawet 5000 złotych. Dla przeciętnego kowalskiego stanowi to spory wydatek, niemniej jednak dla pozostałych osób super sprawa 🙂

  2. Fotobudka to nadal bardzo popularna atrakcja, a wybierając dodatkowe atrakcje w pakiecie tj. napis LOVE, bańki mydlane czy ciężki dym na taniec w chmurach można wiele zaoszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj