W Polsce nie brakuje zwyczajów i tradycji weselnych i ślubnych. Jeszcze do niedawna ich pojawienie się było obowiązkowym punktem uroczystości. Coraz częściej jednak dawne tradycje odchodzą do lamusa, jako te niepraktyczne czy mało estetyczne lub też są unowocześniane. Tak też stało się z osypywaniem młodej pary na szczęście – ryżem lub groszami, które mają zapewnić dostatek. Dziś ryż czy drobne monety często zastępowane są konfetti, płatkami róż czy bańkami mydlanymi. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na ten wariant.

Konfetti na weselu – skąd ta tradycja?

Obsypywanie młodej pary po wyjściu z kościoła czy z urzędu to bardzo stary zwyczaj, który na dobre zakorzenił się w polskiej tradycji. Pochodzi on jednak z Chin. W Państwie Środka tradycyjnie nowożeńców obsypywano ryżem, czyli symbolem płodność oraz powodzenia. Rytuał ten miał im przynieść zdrowie oraz szczęście w miłości.

Konfetti ślubne – dlaczego warto je wybrać?

Zwyczaj obsypywania młodej pary po wyjściu z kościoła jest jednym z najczęściej kultywowanych na polskich ślubach. Jeśli jednak nie chce się być posypanym ryżem czy monetami, można dla swoich gości przygotować tuby z konfetti. Jest ono lekkie i delikatne, przy czym jego drobinki są na tyle duże, że łatwo je później posprzątać czy strzepać z garderoby lub włosów. Zaletą ślubnego konfetti jest również to, że doskonale prezentuje się na filmach i zdjęciach, uatrakcyjniając scenerie. Konfetti jest o wiele lepiej widziane przez obiektyw aparatu czy kamery niż biały ryż.

Konfetti ślubne w tubach sprawdzi się nie tylko po wyjściu nowożeńców z kościoła. Wykorzystywane jest ono również do podkreślenia momentu pierwszego tańca młodej pary czy krojenia tortu. W tych momentach konfetti może sypać się z sufitu lub być wystrzeliwane z tub przez weselnych gości.

Jakie konfetti ślubne wybrać?

Wielu osobom konfetti kojarzy się z papierowymi, kolorowymi kółeczkami. Dziś jednak jego rodzajów jest o wiele więcej. W sklepie GoDan Party znaleźć można konfetti ślubne w formie błyszczących cekinów, niewielkich diamencików, maleńkich serduszek, płatków róż, banknotów czy napisów love. Duży wybór kształtów i kolorów sprawia, że ten element bez problemu można dopasować do motywu przewodniego wesela i dopracować uprawę uroczystości do perfekcji.

Najczęściej wybieranym motywem ślubnego konfetti są płatki róż. Tuby z nimi są o wiele tańsze niż zakup płatków żywych kwiatów, a przy tym wyglądają równie pięknie. Chętnie wybierane są też białe motyle i romantyczne serduszka w kolorze białym lub czerwonym. Do ślubu modern czy glamour pasuje natomiast konfetti w kształcie metalicznych serpentyn, czy połyskujących pasków.

Konfetti w tubach na wesela

Na śluby i wesela najwygodniej jest wybrać konfetti w tubach, zamiast w tradycyjnych paczkach. Są one o wiele wygodniejsze w dystrybucji dla gości. Co więcej, wybuchające tuby ślubne sprawiają, że uzyskany efekt jest bardziej spektakularny i ciekawszy. Dzięki tubom strzelającym konfetti może wystrzelić wysoko w górę i stworzyć bajkowe efekty. Użycie tub z konfetti daje o wiele lepsze rezultaty niż rozsypywanie papierowych drobinek ręcznie.

Tuby z konfetti ślubnym dostępne są w różnych wielkościach. Od ich rozmiaru zależy intensywność wybuchu oraz ilość wyrzuconych drobinek. W GoDan Party młode pary mogą wybierać między tubami z konfetti o długości 15, 30, 40, 60 i 80 cm.

Jak używać wystrzałowego konfetti?

Strzelające tuby powinny być niezawodne i łatwe w obsłudze, dzięki czemu zawsze zostaną uruchomione na czas. Te pochodzące od sprawdzonych producentów są bardzo łatwe w obsłudze – wystarczy je chwycić oburącz i przekręcić w kierunku wskazanym na gadżecie. Konfetti wystrzeliwuje do góry. Aby uzyskać najbardziej spektakularny efekt, najlepiej jest skorzystać z 4-8 tub na raz. Wystrzałowe konfetti jest bezpieczne i spełnia wszystkie narzucone mu normy. Dzięki temu tuby mogą uruchamiać też dzieci. Jeśli małych gości na weselu będzie sporo, to warto pomyśleć o zakupie tub z konfetti w mniejszych rozmiarach.

Konfetti ślubne – cena

Wybór konfetti to jedna z tańszych opcji. Ta weselna dekoracja jest tańsza niż żywe płatki kwiatów, a nawet ryż. Tradycyjne konfetti w paczkach można kupić już za 5 złotych za sztukę. Cena strzelających tub jest nieco wyższa i w dużej mierze uzależniona od wielkości gadżetu. Średnio koszt jednej tuby wynosi 15 złotych.

Poprzedni artykułWesele w eleganckim stylu
Następny artykułStabilizator obrazu na wesele – statyw czy gimbal?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj