Złota polska jesień tworzy krajobrazy, które zachwycają i inspirują. Warto wykorzystać tę złocistą aurę i stworzyć na jej tle idealne wesele w plenerze, którego motywem przewodnim będzie to, co o tej porze najpiękniejsze – płomienne liście, lśniące czerwone jabłka, pękate pomarańczowe dynie czy inne skarby natury, niekoniecznie w swoich oryginalnych barwach. Jak zatem udekorować namiot weselny na jesienne przyjęcie? Oto 3 najciekawsze inspiracje.

Motyw przewodni – złote liście

Decydując się na przezroczysty namiot weselny, warto dokładnie przemyśleć jego lokalizację, gdyż odpowiednio dobrana stworzy najbardziej efektowną, niewymagającą żadnego wkładu pracy oprawę dla całego przyjęcia weselnego. Jesienią najlepszym miejscem na organizację uroczystości będą skupiska drzew liściastych, czyli sady, parki czy łąki w okolicy lasów. Drzewa przybierają w tym czasie przepiękne kolory złota, pomarańczy, czerwieni i brązów, które mogą stać się wyjątkowym motywem dla całego przyjęcia. Jesienne liście powinny trafić do bukietu panny młodej, na stoły gości, a nawet na piętrowy tort weselny. Duży namiot weselny pozwoli wyeksponować je także w przestrzeni nad stołami, na przykład w postaci girland lub sztucznych drzewek ze zwisającymi na nitkach listkami.

Motyw przewodni – dary jesieni

Jesień kojarzy się nie tylko z przemijaniem, ale także z dojrzewaniem. Pojawiają się zatem soczyste, czerwone jabłka, przepiękne słoneczniki, żołędzie, kasztany czy dynie. Wszystkie te dary jesieni mogą trafić pod namioty weselne i stać się piękną, naturalną dekoracją. Na stołach nietuzinkowo zaprezentują się róże ze złotych liści, wazony z dyń i bukiety z suchego zboża. Na gości powinny czekać z kolei domowe przetwory, dżemy, konfitury, nalewki lub miody, zapakowane w klasyczne słoiczki z rustykalnym akcentem w postaci papieru w pepitkę lub kokardy ze sznurka. Stawiając na kolory i skarby jesieni, warto pamiętać także o odpowiednim oświetleniu, które podkreśli stworzony w ten sposób klimat. Jeśli do dyspozycji mamy duży namiot weselny, wspaniale sprawdzą się w tej roli lampy z tykwy lub lampiony w halloweenowym stylu, czyli efektownie wycięte dynie z umieszczoną wewnątrz świecą.

Jesiennie w stylu glamour

Wesele w plenerze inspirowane jesienią, a konkretnie jej kolorami i dojrzałą w tym czasie roślinnością, nie musi być utrzymane wyłącznie w stylu rustykalnym, choć takie rozwiązanie wydaje się najbardziej naturalne i wymaga najmniejszego wkładu pracy. Warto pamiętać, że większość przedmiotów kojarzonych z tą porą roku można bez trudu pomalować, tak więc dynie, żołędzie, zboża czy nawet suche liście mogą zmienić swoje ciepłe, żółtawe tony na bardzo wysublimowane srebro czy złoto. W takim wydaniu ozdobią namioty weselne w stylu glamour i pozwolą zestawić się z wieloma innymi barwami, na przykład modną butelkową zielenią, granatem, szarością czy klasyczną bielą. Dobrze połączyć takie dodatki z dużą ilością prostych świec oraz efektownymi sznurami lampek LED. W tym przypadku urozmaicenie aranżacji najlepiej wprowadzić za pomocą liści eukaliptusa oraz świeżych kwiatów w pastelowych odcieniach.

Jesienne wesele może być równie ciepłe i pełne słońca, co wesele organizowane w okresie wakacyjnym. Zapewne warto wykorzystać świetlistą jesienną aurę i dopasować do niej całą stylistykę dekoracji lub potraktować jej motywy z przymrużeniem oka, dostosowując je do swojej koncepcji przyjęcia idealnego. Niezależnie od obranego motywu przewodniego należy jednak pamiętać, aby całość była spójna i obejmowała każdy element wystroju namiotu i jego otoczenia, czyli oświetlenie, dekoracje stołów, a nawet prezenty dla gości.

źródło: Dascompany.com – namioty handlowe

Poprzedni artykułZostań królową nocy
Następny artykuł5 przedmiotów, które powinieneś wręczyć babci na święta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj