Czy wesele w namiocie to dobry pomysł?

0

Organizacja wesela nie należy do łatwych zajęć. Mamy już ustalony termin, i najczęściej jest nim sezon letni z uwagi na piękną słoneczną pogodę i możliwość wykonania sesji zdjęciowej w plenerze. I nagle okazuje się, że interesujące nas sale i lokale weselne terminy mają zarezerwowane aż na 2 lata do przodu. Nie popadajmy w panikę. Poddajmy pod rozwagę organizację wesela w plenerze. To niezwykle modne ostatnio rozwiązanie ma wiele zalet.

Dlaczego wesele w plenerze jest dobrym pomysłem?

Piękna słoneczna aura, śpiew ptaków, rześkie powietrze, romantyczny zachód słońca i bliski sercu świeżo upieczony mąż u boku to marzenie, do którego często przyznają się Panny Młode. Zamiast zamkniętej sali, w której bywa, że brak jest klimatyzacji, idealny na uroczystość weselną będzie namiot weselny. Wesele w plenerze pod namiotem weselnym w wielu parach budzi sporo obaw. Niepotrzebnie. Namiot weselny zapewnia pełen komfort.

Namiot weselny — ochrona przed warunkami atmosferycznymi

To oczywiste, że chcemy, aby dzień ślubu był wyjątkowy i nic nie zepsuło podniosłej atmosfery. Decydując się na wesele plenerowe, szczególnie obawiamy się nieprzewidzianego pogorszenia pogody. Namiot weselny doskonale ochroni gości nie tylko przed deszczem i wiatrem, ale również przed nadmiernym słońcem. Mobilna konstrukcja z zadaszeniem i podłogą jest niezwykle solidna i oprze się nawet najgwałtowniejszym letnim burzom, a w upalny dzień zagwarantuje przyjemny cień.

Nieograniczona ilość miejsca

Nieważne, czy planujemy wesele na 30, czy na 100 osób. Namiot weselny jest niezwykle obszerny. Jeśli okaże się, że lista gości zatrzymała się na numerze 156, to również nie jest dramat. Namioty weselne występują w wielu rozmiarach, z pewnością można dobrać wielkość odpowiednią do ilości gości. Ponadto nie ma tu ograniczeń czterech ścian, których nie da się już rozciągnąć. Zawsze można połączyć z sobą dwa namioty i powiększyć przestrzeń.

Każde miejsce jest dobre

Wybór miejsca na wesele w plenerze ogranicza tylko wyobraźnia Pary Młodej. Może to być urokliwa łąka nad rzeką, gdzie państwo młodzi chodzili na romantyczne spacery, ulubione miejsce podróży wakacyjnych, lub przydomowy ogród albo sad pełen naturalnej zieleni i kwiatów. Doskonałym pomysłem jest postawienie namiotu w pobliżu pałacyku lub dworku. W ten sposób zapewnimy gościom dodatkowe atrakcje, a Para Młoda będzie miała widowiskowy pejzaż do sesji zdjęciowej. Jeśli nie znaleźliśmy miejsca w pobliżu zabudowań ułatwiających prace cateringowe, lub marzymy o weselu na kompletnym pustkowiu, doskonałym pomysłem jest wynajęcie namiotu z zapleczem gastronomicznym i sanitarnym.

Dowolność aranżacji uroczystości

Jeśli marzy nam się ślub utrzymany w niekonwencjonalnej stylistyce, namiot weselny z całą pewnością stanie na wysokości zadania. Pełna dowolność aranżacji jest niewątpliwą zaletą. Najromantyczniejszy ślub świata cały w bieli, pełen powiewających na wietrze woali, pachnących dekoracji kwiatowych i klimatycznych świec? Jak najbardziej da się zrobić. A może marzycie o luksusowym weselu? Kryształowe lampki oświetlające stoły, biżuteryjne żyrandole i girlandy, brokatowe pokrycia krzeseł i wyszywane złotą nitką obrusy — na pewno dodadzą blasku i stworzą wrażenie szyku i splendoru. Jeśli uwielbiacie pełen luzu niewymuszony styl boho, świetnym pomysłem będzie aranżacja pełna surowych tkanin, polnych kwiatów, oraz dodatki nawiązujące do natury i kolorów ziemi. W namiocie weselnym wszystko jest możliwe.

Opcje dodatkowe oferowane przez firmę wynajmującą namiot

Wynajmując namiot weselny, firma wynajmująca najprawdopodobniej zaoferuje szereg usług dodatkowych. Rozważmy je, ponieważ niektóre mogą wybawić nas z opresji poszukiwania opcji zastępczych. Opcjonalnie możemy liczyć na:

  • wypożyczenie stołów i krzeseł,
  • montaż parkietu do tańca, jeśli namiot nie ma podłogi,
  • zapewnienie podwyższenia dla zespołu lub DJ,
  • oświetlenie,
  • sprzęt nagłaśniający,
  • wsparcie cateringu,
  • dekoracje.

Przyjcie w namiocie weselnym, jest gwarancją wspaniałej magicznej atmosfery i niebanalnej scenerii. Jednak w trosce o komfort gości, warto poinformować ich wcześniej o fakcie, że uroczystość odbędzie się na łonie natury. Posiadając tę wiedzę, właściwie wybiorą strój i obuwie, aby bez przeszkód móc cieszyć się tańcami do białego rana.

Poprzedni artykułJak wybrać najlepszą salę weselną?
Następny artykułAuto do ślubu – jaki samochód wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj