Wybór lokalu na imprezę weselną to jedno z pierwszych zadań, z jakimi mierzy się Para Młoda planując ślub. Właściwy wybór sali weselnej to gwarant wyśmienitej zabawy i wspaniałej atmosfery, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania odpowiedniego lokalu.

Od czego zacząć?

Aby rozpocząć planowanie przyjęcia weselnego i poszukiwanie sali, najpierw należy ustalić jakim budżetem dysponujemy, oraz ilu gości chcemy zaprosić. Te dwa parametry są najważniejsze i pozwolą podjąć optymalną decyzję w temacie wyboru właściwego miejsca. Jeśli nie planujemy zbyt dużego wesela, a goście w większości są miejscowi, z powodzeniem możemy wynająć salę w restauracji. Jeśli natomiast lista zaproszonych gości jest długa i większość stanowią osoby przyjezdne, wtedy idealnym rozwiązaniem będzie hotel, który oprócz sali, zapewni gościom noclegi a Parze Młodej pokój dla nowożeńców.

Jak znaleźć właściwy lokal?

Podczas zagłębiania się w oferty z przepięknymi klimatycznymi fotografiami, łatwo jest zapomnieć o swoich oczekiwaniach, priorytetach, a także ograniczeniach finansowych. Pamiętajmy, że im więcej usług dodatkowych, tym cena wynajmu sali będzie wyższa. Poniżej lista zawiera najważniejsze kryteria, na które należy zwrócić uwagę wybierając salę :

  • jeśli ślub organizowany jest latem, dobrym pomysłem jest sala z ogrodem;
  • sala powinna mieć duży parkiet do tańczenia i mieć klimatyzację;
  • ważne jest bogate i zróżnicowane menu, ponieważ wśród gości mogą znaleźć się osoby z indywidualnymi preferencjami żywieniowymi, np. weganie;
  • wielkość lokalu powinna być dostosowana do ilości gości;
  • obsługa kelnerska wliczona w cenę;
  • właściwa lokalizacja z uwzględnieniem dowozu gości na miejsce i ich powrotu do domu;
  • elastyczność właściciela dotycząca ustaleń indywidualnych takich jak ilość godzin wynajmu, zgłoszenie dodatkowych gości lub rabaty za gości, którzy nie dotarli, termin potwierdzenia ostatecznej ilości uczestników, zapewnienie profesjonalnych dekoratorów, możliwość wyboru oprawy muzycznej i rodzaju alkoholu.

Wybór sali na wesele na pewno nie jest łatwy tym bardziej, że salę należy zarezerwować rok, a nawet dwa lata przed planowanym ślubem. Wybierając lokal na wesele, dobrze jest poszukać opinii w internecie, zapytać znajomych, a najlepiej odwiedzić miejsce osobiście.

Villa Szamocin – miejsce na Twoje wesele.

Poprzedni artykułŚLUB CYWILNY – ILE KOSZTUJE ?
Następny artykułCzy wesele w namiocie to dobry pomysł?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj