Każde włosy mają swoje własne potrzeby i problemy wynikające z ich budowy. Czy mogą one w jakimś stopniu zależeć od ich naturalnego koloru? Choć zwykle nie bierze się go pod uwagę przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych, blond włosy mogą mieć nieco inne potrzeby niż naturalnie ciemna fryzura. Czym różni się pielęgnacja ciemnych i jasnych włosów? Co warto wiedzieć o ich różnicach i kiedy blond może okazać się bardziej wymagający?

Naturalne różnice pomiędzy jasnymi i ciemnymi włosami

Zwykle naturalne blond włosy są nieco cieńsze od ciemnych, szybciej tracą nawilżenie i łatwiej poddają się działaniu szkodliwych czynników zewnętrznych. Jak wzmocnić blond włosy? Przede wszystkim przez ich regularne i solidne nawilżanie. Przyda się do tego nie tylko odżywka stosowana po każdym myciu włosów, ale także odżywcza maska nakładana na nie raz w tygodniu. Ponieważ cienkim i jasnym włosom często towarzyszą osłabione i przesuszone końcówki, do ich pielęgnacji warto dodać także regularne korzystanie ze wcieranego w nie serum.

Naturalnie ciemne włosy w odcieniach brązu i hebanu bywają grubsze i bardziej odporne od włosów blond. Co ciekawe, zwykle jest ich jednak nieco mniej. Ciemne włosy znacznie częściej się kręcą i bywają trudniejsze do ułożenia czy stylizacji. Z drugiej strony wolniej tracą nawilżenie i nie reagują tak silnie na szkodliwe czynniki.

Kolor nie określa potrzeb Twoich włosów!

Pamiętaj, że jeśli jesteś posiadaczką naturalnych blond włosów, nie oznacza to automatycznie, że muszą mieć one trudności z utrzymaniem nawilżenia. Z drugiej strony ciemne włosy nie zawsze radzą sobie z tym lepiej i pozostają odporne na działanie czynników takich jak choćby słońce czy chlorowana woda.

Produkty do pielęgnacji dobieraj do indywidualnych potrzeb własnych włosów – w końcu nikt nie zna ich lepiej, niż Ty. Większość produktów nie jest przeznaczona do konkretnego koloru, za to skupia się na kwestiach takich jak odpowiednie nawilżenie, osłabienie związane z zabiegami i koloryzacją czy silne odżywienie i zwiększenie objętości. To właśnie na te rzeczy zwróć uwagę i zastanów się, czego najbardziej potrzebuje Twoja fryzura.

Kiedy blond bywa wymagający w pielęgnacji?

Wiele kobiet marzy o pięknym odcieniu chłodnego blondu na głowie. Blond włosy mogą pięknie podkreślać kobiecą urodę, dodając jej wdzięku, a zarazem charakteru. Warto jednak wiedzieć, że jasne włosy bywają prawdziwym wyzwaniem pielęgnacyjnym, i to nie tylko pod kątem utrzymania właściwego poziomu ich nawilżenia, co ważne zwłaszcza po rozjaśnianiu.

Trudności w pielęgnacji blond włosów pojawiają się głównie wtedy, gdy wymarzony kolor zaczyna nabierać żółtych refleksów. Efekt ten może być spowodowany różnymi czynnikami, w tym między innymi niewłaściwym doborem kosmetyków pielęgnacyjnych lub wypłukiwaniem barwnika, a nawet działaniem promieni słonecznych. Co robić, by pozbyć się żółtego odcienia fryzury?

W uzyskaniu chłodnego blondu pomocne są tonery do włosów. To łagodne produkty do koloryzacji, które przynoszą świetne efekty w korekcie koloru i jego odświeżaniu. Wiele tonerów aplikuje się na włosy podobnie jak tradycyjną farbę. Na rynku możesz znaleźć również tonery w szamponie lub odżywce do włosów, które stosowane regularnie będą ciągle dbać o utrzymanie chłodnych odcieni blondu.

Poprzedni artykułCzy włosy średnioporowate są trudne w pielęgnacji?
Następny artykułDługie i wygładzone włosy bez prostownicy? To możliwe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj