Zabawy oczepinowe na weselu powinny być nie tylko zabawne, ale również oryginalne i kreatywne. Na jakie zatem się zdecydować? Jakie zabawy oczepinowe warto wykorzystać na swoim weselu? Poniżej kilka propozycji! Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Poszukiwanie skarbu

Oczepiny to w końcu tradycja weselna w Polsce ale zawsz emożna ubarwić je kreatywną zabawą! Poszukiwanie skarbu to zabawa, która najczęściej cieszy się powodzeniem wśród najmłodszych. Jednak biorąc pod uwagę, że dorośli również lubią robić zdjęcia, to warto ich zachęcić do wspólnej zabawy. W tym konkursie nie muszą brać udziału pojedyncze osoby, warto zaangażować wszystkich, więc na przykład całe stoliki i na każdy przydzielić po polaroidzie.

Zadaniem grupy jest zrobienie zdjęć na zadaniu temat. Może to być najpiękniejszy moment podczas całe wesela, najsmaczniejsze potrawy, czy nawet najpiękniejsze momenty na parkiecie. Ta zabawa powinna trwać przez kilka godzin, a na jej zakończenie grupy powinny podzielić się efektami na tablicach korkowych. Następnie młodzi powinni zerknąć na poczynania swoich gości i ustalić, której grupie udało się wykonać zadanie.

Krasnoludek

Krasnoludek to nie tylko kreatywna zabawa oczepinowa, ale również świetny sposób na to, by wprawić wszystkich w dobry nastrój i trochę zintegrować gości. Polega ona na zaproszeniu do wspólnego tańca jak największej ilości chętnych. Następnie zespół zaczyna odgrywać melodię, a zadaniem uczestników zabawy weselnej jest chodzić gęsiego w kółeczku śpiewają refren piosenki „Krasnoludek”.

Po każdym refrenie wodzirej wprowadza kolejne elementy do pozycji gości – zaczynając od ustawienia kciuków do przodu, po rozchylenie łokci na boki, a na ugięciu kolan kończąc. Z czasem poza osób biorących udział w zabawie coraz bardziej przypomina posturę krasnoludka, ale to żaden problem, ponieważ wszyscy są tak rozluźnieni i uśmiechnięci, że nawet chwilowo niewygodna pozycja sprawia radość.

Tykająca bomba

Tykająca bomba to gra, która została spopularyzowana przez znany program telewizyjny. Nic więc dziwnego, że bardzo dobrze przyjęła się wśród zabaw oczepinowych. Bierze w niej kilka lub nawet kilkanaście osób, które dzieli się na dwie drużyny. Wybór dowolny – mężczyźni kontra kobiety, rodzina panny młodej kontra rodzina pana młodego lub drużyny mieszane. Gdy już podział drużyn zostanie ustalony, to wszyscy siadają na przemian w kółku. Ich zadanie polega na udzielaniu odpowiedzi na pytania zadanie przez wodzireja.

Pierwsza osoba, która odpowiada, otrzymuje tykającą bombę i przekazuje ją dalej, gdy udzieli prawidłowej odpowiedzi. Gra toczy się do momentu ekspozycji. Za samą bombę może posłużyć budzik lub telefon z ustawionym alarmem. Pytania mogą być różne, ale najlepiej by miały związek z danym wydarzeniem, więc niech dotyczą młodej pary, czy ich wesela. Przykładowo – gdzie się poznali, co wybrali na pierwszy taniej, czy jakie buty ma pan młody.

Biesiada

Wspólne zabawy za stołem, czyli popularna biesiada to gwarancja na udane oczepiny. Dlatego, jeśli jesteśmy na etapie wyboru, to warto wziąć ją pod uwagę. Cała zabawa polega na śpiewaniu utworów przy akompaniamencie muzycznym, najczęściej akordeonie. W jej trakcie wodzirej przechadza się między stołami i zachęca gości do tego, by goście złapali się za ręce i poruszali się w rytm muzyki. Najczęściej do biesiady wybierane są szlagiery, które znają wszyscy, więc Szła Dzieweczka do Laseczka, Hej sokoły, czy Gdybym miał gitarę.

Poprzedni artykułZachowaj spokój w najważniejszym dniu
Następny artykułJak dobrać odpowiedni rozmiar obrączek ślubnych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj