Jakie podobieństwa są między romantycznym stylem wesela a glamour? Co łączy oba motywy? Czy znajdziemy tutaj jakieś różnice? A może jednak wesele w stylu romantycznym więcej dzieli ze stylem glamour niż łączy? Nasz tekst pozwoli Ci rozwiać wszystkie wątpliwości, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Wesele w stylu romantycznym vs wesele w stylu glamour – podobieństwa

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że mamy do czynienia ze stylami weselnymi, które można zorganizować w podobnych miejscach. Zarówno na wesele w stylu romantycznym, jak i w stylu glamour sprawdzą się eleganckie domy weselne, sale w pięknych hotelach, czy ekskluzywnych restauracjach. Idealnym wyborem może okazać się również elegancka oranżeria, pałacyk, czy nawet dworek.

Styl romantyczny oraz glamour wesela łączy też podobna atmosfera, ponieważ należy zadbać o to, była ona naprawdę wyjątkowa. Na pewno w jej organizacji pomoże wybór odpowiednich dekoracji, w tym na przykład świeczek, czy świeczników. Na dobrą atmosferę mogą wpłynąć też dekoracje z żywych kwiatów, najlepiej jeśli będą one romantyczne i piękne. Zatem często w aranżacji sali w stylu romantycznym oraz w stylu glamour przewijają się różne, frezje, czy gardenie.

Wesele w stylu romantycznym vs wesele w stylu glamour – różnice

Niestety okazuje się, że na tym kończą się podobieństwa, ponieważ styl romantyczny wesela więcej dzieli od stylu glamour, niż łączy. Przede wszystkim mowa tutaj o samych charakterze poszczególnych przyjęć weselnych. Wesele w stylu romantycznym to piękne wydarzenie, ale bardziej klasyczne. Choć stawia się tutaj na wysoką jakość, to nie zauważymy dużego przepychu. W przypadku wesela glamour dostatek, blichtr i przepych widać na każdym rogu. Tutaj każdy detal jest dopracowany do perfekcji, choć wiadomo, że wszystko zachowane jest w dobrym guście, ponieważ nadmiar detalów potrafi zmienić elegancką stylistę w kiczowatą.

Spore różnice pojawiają się także w samej kolorystyce, czy w dekoracjach, które są wykorzystywane w poszczególnych motywach weselnych. Choć w obu przypadkach możemy zauważyć eleganckie dodatki, czy żywe kwiaty, to możemy być pewni, że każdy styl będzie się znacząco od siebie różnił. W dekoracjach romantycznych przewijają się zwykle kryształy.

Są one nie tylko efektowniejsze, ale również delikatniejsze i idealnie pasują do danej stylizacji. W stylu glamour dominują błyszczące dekoracje, głównie świeczniki, czy wazony ze srebrnymi lub złotymi wstawkami. Często wykorzystywane są także dekoracje z diamencikami, drobnymi kryształkami, czy cekinami, ponieważ są one bardzo charakterystyczne dla stylu glamour.

Wesele w stylu romantycznym, czy wesele w stylu glamour?

Prawdę mówiąc, to trudno o wskazanie, która stylistka weselna będzie lepszym wyborem, ponieważ w obu przypadkach mamy szansę na organizacją wyjątkowego przyjęcia weselnego. Aby wybór okazał się odpowiedni, wystarczy mieć na uwadze swoje preferencje, czy nawet marzenia. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami bardzo eleganckich przyjęć, które są przepełnione blichtrem, to lepszym wyborem okaże się styl romantyczny.

Jeśli szukamy sposobu na pokazie swojego oryginalnego stylu, kochamy wyszukane stroje, czy błyszczące dodatki, to styl glamour będzie strzałem w dziesiątkę. Jak wspomnieliśmy, kierowanie się swoimi preferencjami zawsze pozwala podjąć odpowiednią decyzję, więc wystarczy przez chwilę się zastanowić, a na pewno uda się szybko określić, czy lepszym wyborem będzie styl romantyczny, czy styl glamour. 

Poprzedni artykułWikingowie kontra plemienni Indianie, kto jest większym kozakiem?
Następny artykułCzy warto wręczać upominki gościom weselnym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj