Rocznica ślubu to wyjątkowy dzień dla każdego małżeństwa. Jedni świętują go hucznie, inni stawiają na bardziej kameralne przyjęcie. Jaki jest sposób na wyjątkowe świętowanie rocznicy ślubu? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Nazwy rocznic ślubu

Każda rocznica ślubu u innych wygląda inaczej. Niektóre małżeństwa na wszystkie swoje rocznice urządzają wystawne kolacje, przyjęcia dla swojej najbliższej rodziny i przyjaciół. Inne małżeństwa wolą ten czas spędzić razem, albo ze swoimi dziećmi. Rocznica ślubu to dzień, w którym świętuje się wspólnie spędzone dni, pełne emocji, wspaniałych wydarzeń. Wspominane są nie tylko pozytywne chwile, ale również te negatywne, które są równie ważne w życiu małżeńskim. W zależności od stażu małżeństwa, każda rocznica ma swoją nazwę. Ciekawostką jest, że nazwy rocznic ślubu powstały w 1922 roku, kiedy to amerykańska pisarka Emily Post nadała nazwy 8 rocznicom. Za pośrednictwem Amerykańskiego Związku Jubilerów, 15 lat później nadano nazwy kolejnym rocznicom ślubu. Od tych momentów każda rocznica ślubu posiada swoją wyjątkową nazwę uzależnioną od stażu małżeństwa.

Świętowanie poszczególnej rocznicy ślubu wiąże się z wręczeniem wyjątkowego prezentu. W poszukiwaniu prezentu mogą pomóc nazwy rocznic, które przybliżą charakter i formę prezentu, którym można obdarować małżonka. Nie tylko małżeństwa mogą korzystać z tego typu podpowiedzi. Wybierając się na rocznicę ślubu do rodziny, albo do bliskich znajomych, również można dobrać idealny prezent pod kątem nazwy świętowanej rocznicy.

Wyjątkowy sposób świętowania rocznicy ślubu

Dla każdego małżeństwa rocznica ślubu jest ważnym dniem, który należy uczcić w wyjątkowy sposób. To dzień wspominania wspólnie spędzonych dni, łączącego uczucia, młodości. Warto spędzić go nadzwyczajnie. Nie trzeba wielu pieniędzy, ani nakładu pracy. Najmniejsze rzeczy mogą sprawić, że ten dzień będzie niezapomniany i wyjątkowy.

Wspólne śniadanie może przyczynić się do wyjątkowości tego dnia. Jeśli na co dzień nie macie czasu na wspólny posiłek z samego rana, warto tego dnia o to zadbać. Przygotuj śniadanie, którego zazwyczaj nie jadacie i spędźcie wspólnie poranek na tarasie, albo balkonie. Tego dnia odłóżcie wszelkie obowiązki na później i postawcie na relaks.

Możecie również wybrać się na spacer, który wprawi Was w dobry nastrój. Odwiedźcie miejsca, w które kiedyś wspólnie chodziliście. Takie przywołanie wspomnień z pewnością sprawi, że dzień będzie bardziej wyjątkowy.

Świętowanie rocznicy ślubu w kawiarni, albo restauracji także może być dobrym pomysłem na spędzenie tego szczególnego dnia. Oboje będziecie mogli zapomnieć o codziennych zmartwieniach i spędzić cudowne chwile sami ze sobą. Jeśli lubicie kino, teatr możecie wybrać się na seans lub sztukę. Taki wieczór może być idealnym sposobem na spędzenie Waszej rocznicy ślubu.

Możecie również postawić na odtworzenie swojej pierwszej randki. Taki dzień przywoła wiele wspomnień i emocji, nie tylko z tego szczególnego dnia, ale również z lat, które wspólnie spędziliście. Ten wyjątkowy dzień w pełni zasługuje na romantyczny klimat, dlatego warto postawić na kolację, którą samemu przygotujesz. Zadbaj o odświętnie nakryty stół, nastrojową muzykę, pyszne danie. Nie możesz również zapomnieć o świecach i przygaszonym świetle, które stworzy romantyczną i intymną atmosferę.

Jeśli lubicie wspólne wycieczki, wybierzcie się poza miasto. Nie musicie koniecznie wybierać się na kilka dni, daleko od Waszego miejsca zamieszkania. Zorganizowanie wycieczki do zamku, parku, albo na plażę wystarczy, aby spędzić wyjątkowy dzień ze swoim małżonkiem. Zabierzcie ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, które mogą przydać się Wam na wycieczce i spędźcie cały dzień bez zmartwień i obowiązków.

Świętowanie rocznicy ślubu jest niezwykle ważna dla każdego małżeństwa. Takie drobne elementy cementują małżeństwo i pomogą wytrwać w szczęśliwym związku przez długie lata. Rocznica nie tylko przywołuje wiele wspomnień, ale również pomaga w budowaniu większej relacji i uczucia jakim obdarowuje się małżeństwo. Dlatego warto w wyjątkowy sposób uczcić ten szczególny w małżeństwie dzień.

Poprzedni artykułWesele w stylu rustykalnym
Następny artykułNajpiękniejsze sale weselne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj