To nie jest zwykła biżuteria – obrączki są symbolem naszej miłości i wstąpienia w nowy etap życia, chcemy więc, by nie tylko były piękne, ale także ponadczasowe i wygodne. Nie chcemy ryzykować, że za kilka sezonów wyjdą z mody, albo że partner nie będzie chciał nosić swojej obrączki ze względu na problemy, jakie sprawia przy najprostszych czynnościach. Jak więc wybrać obrączki tak, aby cieszyć się nimi długie lata?
Wybierzcie styl
Na początek, aby zawęzić obszar poszukiwań – rozważcie kilka kwestii. Zadajcie sobie pytanie, jaki styl lubicie – klasyczny czy nowoczesny? Minimalistyczny czy bogaty? Czy obrączki Panny Młodej i Pana Młodego mają być identyczne? A może ta dla niej powinna być węższa albo bardziej zdobna? Duże znaczenie ma też kwestia, czy Panna Młoda będzie chciała nosić obrączkę i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu.
Kwestia koloru
Małgorzata Śliwińska, założycielka firmy jubilerskiej W.Śliwiński o blisko 30-letniej tradycji, mówi: „Jeżeli cenią Państwo wartości tradycyjne – zawsze polecamy obrączki z żółtego złota. Wybiera je ok. 80% naszych par młodych. Radzimy także wziąć pod uwagę kolor biżuterii, którą zazwyczaj nosi przyszła Panna Młoda.” W salonach W.Śliwiński do wyboru mamy 4 kolory złota: żółty, różowy oraz 2 odcienie białego złota – złoto niklowe i palladowe.
Zdaj się na specjalistów
To Wasze preferencje mają największe znaczenie, ale warto wybrać się do salonu jubilerskiego i posłuchać rad doświadczonych specjalistów. Nie powinni oni sugerować gotowych rozwiązań, a wytłumaczyć, jak dana cecha obrączek wpływa na wygodę ich noszenia i trwałość. We wszystkich salonach W.Śliwiński doradcy do dyspozycji mają specjalny wzornik, dzięki któremu mogą zilustrować, jak zmieniają się parametry obrączek, np. profil czy szerokość.
Klasyka zawsze w modzie
Klasyka – czyli obrączka lekko wypukła – to wciąż najczęściej wybierany rodzaj profilu obrączek, chociaż równie często Państwo Młodzi decydują się na profil płaski, który jest trendem już od kilku sezonów. Do wyboru jest też kształt płaski z fazą oraz lekko wklęsły. Tu nie kończą się decyzje, które należy podjąć – obrączki wypukłe mogą być bardziej lub mniej zaoblone i mieć różną grubość, od bardzo płaskiej do wypukłej dwustronnie. Małgorzata Śliwińska radzi, aby wybrać obrączki lekko wypukłe do wewnątrz – zapewnią one większy komfort użytkowania.
Rozmiar – czy zawsze stały?
„Zawsze polecamy mierzyć obwód palca dwa razy. Zapraszamy w dwa różne dni, np. kiedy jest gorąco i trochę chłodniej, rano i po południu – może się bowiem okazać, że palce mają tendencję do puchnięcia.” – mówi właścicielka salonów jubilerskich. Jeśli chodzi o bardzo małe i duże rozmiary palców – nie powinno być problemu ze stworzeniem idealnych obrączek nawet w takich przypadkach, ponieważ i tak zazwyczaj są one robione na zamówienie. Dla przykładu, większość obrączek dostępnych na stronie może zostać wykonana w rozmiarach od 5 do 40, chociaż firmie zdarzyło się także zrobić obrączkę w rozmiarze 4. Ostatnim, ale bardzo ważnym parametrem do wyboru jest szerokość. W standardowej ofercie salonów występują szerokości od 3 do 9 mm. Warto wybrać obrączkę proporcjonalną do rozmiarów dłoni. Dla Pana sugerujemy obrączkę pół milimetra lub milimetr szerszą niż dla Pani – aby zachować proporcje.
Mając te informacje sprzedawca może doradzić konkretny model obrączek. Wówczas ograniczają nas już tylko kwestie estetyczne i asortyment salonu. Możemy więc wybrać obrączki błyszczące lub matowe, z diamentami lub cyrkoniami, dodać grawer, wybrać próbę złota lub pomieszać kilka jego kolorów. Poza wyobraźnią ogranicza nas oczywiście także kwestia finansowa. Ceny zmieniają się w zależności od próby złota i jego ilości (a więc rozmiaru czy szerokości obrączek) oraz ceny kruszców (złota, platyny czy diamentów).
Skorzystaj z koniguratora: https://www.wsliwinski.pl/obraczki,1289.html