Niegdyś obrączki ślubne były traktowane wyłącznie jako pamiątki i symbole. Ich wygląd miał drugorzędne znaczenie – po pierwsze dlatego, że po prostu nie było w czym wybierać, a po drugie ze względu na to, że nie traktowano ich jako ozdoby. Obecnie jednak wszystko się zmieniło – zarówno moda ślubna, jak i podejście do obrączek. Nadal są najważniejszym symbolem zawarcia związku małżeńskiego, jednak pełnią też robię ozdobną. Nikogo nie dziwi więc ogromny wybór różnorodnych obrączek ślubnych ani w sklepach stacjonarnych, ani u jubilerów internetowych, takich jak Savicki czy w innych, a także możliwości wszelkich modyfikacji, z których narzeczeni chętnie korzystają. Dużą uwagę przywiązuje się także do tego, by obrączki ślubne tworzyły spójną całość z resztą biżuterii. Dotyczy to szczególnie kobiet i pierścionków zaręczynowych, które bardzo często nosi się na jednym palcu razem z obrączką.

Pierścionek zaręczynowy pasujący do obrączki

Aby biżuteria ślubna tworzyły zgrany duet, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Na etapie wyboru pierścionka zaręczynowego warto kierować się jego prostotą – prosta linia obrączki pierścionka da możliwość założenia drugiej, która będzie idealnie przylegała. Wszelkie zaokrąglenia czy ostre krawędzie sprawią, że obrączka ślubna będzie odstawała od pierścionka zaręczynowego, co może wyglądać mało elegancko.

Jeśli chodzi o układ kamieni szlachetnych – idealny będzie jeden, nieco odstający do góry kamień. Jeśli ma być ich kilka, również powinny być zbite w dość prostą formę, która nie będzie wystawała poza średnicę pierścionka. Dopuszczalne są takie kształty, jak serduszka czy owale, jednak ważne, by były możliwie jak najmniejsze.

Jeśli chodzi o materiał – najlepiej żeby elementy biżuterii stworzone były z tego samego metalu. Wtedy będą tworzyły elegancką, spójną całość. Obecnie jednak coraz częściej odchodzi się od takiego zestawienia, łącząc żółte złoto z białym, co również ciekawie wygląda. Jest to zatem kwestia indywidualnych upodobań.

Obrączka ślubna pasująca do pierścionka zaręczynowego

Czy obrączka powinna spełniać jakieś specjalne wymogi? Najczęściej ma klasyczny kształt, który umożliwia bezproblemowe dopasowanie jej do innych pierścionków. Bywa jednak, że narzeczeni tworzą obrączki na indywidualne zamówienie, np. z obrysem górskiej panoramy, co może już stwarzać pewne problemy. Dlatego zakładając, że kobieta będzie nosiła pierścionek zaręczynowy i obrączkę ślubną razem, warto zwrócić uwagę na odpowiednie zestawienie kształtów.

Nie bez znaczenia jest również zdobienie obrączki. Pierścionek zaręczynowy, który jest duży, zdobiony wieloma kamieniami, zdecydowanie rzucający się w oczy, w połączeniu z równie strojną obrączką, nie będzie tworzył ciekawego zestawienia, a raczej wrażenie przepychu, nachalności, a nawet… kiczu. Takiego efektu można uniknąć wybierając klasyczne, proste obrączki ślubne. Takie, nawet jeśli są maksymalnie szerokie i grube, i tak dobrze wyglądają, bo w gruncie rzeczy pozostają proste i eleganckie.

Poprzedni artykułGadżety reklamowe z nadrukiem — drukarnia online
Następny artykułWesele w eleganckim stylu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj