Huczne wesele czy kameralna kolacja?

W dzisiejszych czasach, choć ślub dla wielu par nadal jest istotny, często jednak rezygnują one z tradycyjnego wesela na rzecz skromniejszego obiadu lub imprezy w gronie znajomych i rodziny. Kiedy para postanawia się pobrać i nadchodzi czas organizacji uroczystości, stają przed wyborem, w którym kierunku pójść. Jak wybrać, by być zadowolonym? Wszak ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu.

W polskiej tradycji mocno zakorzenione jest, że wesele powinno być huczne, z zabawą do białego rana. Wiele osób przyznaje, że dopiero w trakcie dużej imprezy czuje powagę sytuacji i fakt, że ślub to rzeczywiście wyjątkowe wydarzenie. Nie jest jednak powiedziane, że tego typu przyjęcie to jedyna możliwa opcja – obecnie coraz więcej par odchodzi od tradycji i organizuje wesele zgodnie ze swoim gustem. A ten nierzadko odbiega od tradycyjnego postrzegania ślubów.

Skromne przyjęcie

Coraz częściej spotykaną alternatywą dla hucznej zabawy jest skromniejsze przyjęcie. W takim weselu biorą udział najbliżsi, ci, z którymi Młoda Para ma najlepszy kontakt. Dzięki temu atmosfera jest kameralna i przyjazna, sprzyja rozmowom ze wszystkimi i celebrowaniu tego ważnego dnia. Nie bez znaczenia są również kwestie organizacyjne – zdecydowanie łatwiej jest zaplanować zabawę dla trzydziestu osób, niż dla dwustu, jest również mniejszy problem z dostępnością sali na uroczystość.

Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady. Wiele osób wciąż kojarzy wesele z tańcami i zabawą do białego rana. Na skromnym weselu, które przypomina bardziej obiad niż typowe przyjęcie, mogą się zwyczajnie nudzić. Wymaga to więc od Młodej Pary większego wysiłku włożonego w organizację tak, by goście przez cały czas dobrze się bawili.

Kolejną kwestią jest poczucie, które może pojawić się po takim przyjęciu. Chodzi o pewnego rodzaju niedosyt, że można było lepiej uczcić dzień ślubu. W końcu kolację dla bliskich można urządzić z każdej okazji, natomiast ślub bierze się raz w życiu i warto sprawić, by był to dzień prawdziwie wyjątkowy.

Huczne wesele

Tradycyjne polskie wesele stwarza okazję do spotkania nie widzianych od lat bliskich. W ten sposób łatwo też zaaranżować lepsze poznanie się rodziny z obu stron. Przyjęcie tego typu zapewnia również wiele okazji do zabawy wszystkim gościom – zespół lub DJ zadba o muzykę przez całą noc, a obecny często na weselach wodzirej zajmie się zabawianiem biesiadników. Nie ulega wątpliwości również fakt, że Panna Młoda znajdzie się na świeczniku i skupi na sobie uwagę gości.

Oczywiście jednak, jak wszystko, tak i tradycyjne wesele ma swoje wady. Przede wszystkim takie przyjęcie generuje wysokie koszty, a nie każdy może sobie na coś takiego pozwolić. Ponadto zorganizowanie wesela to proces stresujący, trzeba bowiem dopilnować wielu kwestii, co często nawet w trakcie przyjęcia odrywa od celebrowana tego ważnego dnia.

Co więc wybrać?

Decyzja oczywiście należy do Pary Młodej. Choć wciąż panuje przekonanie, że wesele organizuje się dla rodziny i przyjaciół, warto pamiętać, że to dzień nowożeńców i to właśnie oni powinni czuć się najlepiej. Jeśli jesteście na początku planowania imprezy i zastanawiacie się, gdzie ją zorganizować, sprawdźcie ofertę hotelu Rancho pod Bocianem. To położony niedaleko Warszawy obiekt dysponujący salą weselną w pięknej zielonej okolicy z dala od miasta, jak również usługami, które pomogą wam zorganizować wesele marzeń niezależnie od tego, czy chcecie bawić się tradycyjnie, czy macie chęć nieco odskoczyć od typowych weselnych zwyczajów. Jeśli macie chęć na kompromis pomiędzy oryginalnym a tradycyjnym przyjęciem, możecie zdecydować się na wesele w plenerze – Rancho pod Bocianem daje narzeczonym taką możliwość. Jest to szansa na niezapomniane wydarzenie w pięknej oprawie.

Poprzedni artykułTransport gości na wesele to jedna z kluczowych kwestii organizacyjnych. Jak dopasować go do motywu przewodniego wesela?
Następny artykułSymbol miłości. Jak wybrać obrączki, żeby służyły nam całe życie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj