Zmarszczki, blizny, przebarwienia czy też brodawki? Te wszystkie zmiany można usunąć z użyciem lasera frakcyjnego CO2!

Nawet najlepsze preparaty kosmetyczne przeznaczone do stosowania w domu nie są w stanie zagwarantować tak dobrych rezultatów, jak specjalne zabiegi medycyny estetycznej. Gdy na Twojej skórze widoczne są niedoskonałości, wybierz laser frakcyjny CO2. Zabiegi z użyciem tego typu sprzętu pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów w poprawie wyglądu skóry twarzy oraz ciała!

W artykule poruszono następujące tematy:

 • Czym jest laser frakcyjny – laser CO2?
 • Wskazania do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego
 • Jak przebiega zabieg z zastosowaniem lasera CO2?
 • Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem lasera CO2
 • Ile należy zapłacić za zabieg?
 • Gdzie skorzystać z najlepszych zabiegów z laserem frakcyjnym?

Czym jest laser frakcyjny – laser CO2?

Laser frakcyjny, który określany jest także jako laser CO2 czy też laser światłowodowy, to określony rodzaj lasera, który emituje bardzo krótkie impulsy o małej średnicy. Poprzez zastosowanie tego typu lasera można naświetlić skórę niejednorodnie, w przeciwieństwie do innych typów laserów, które działają punktowo. To przekłada się także na inne efekty zabiegu

Laseroterapia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego pozwala na wykonanie w skórze mikrouszkodzeń, lecz nie powoduje przy tym uszkodzenia okolicznych tkanek. Celem jest wtedy stymulacja naturalnej regeneracji skóry od wewnątrz, która samodzielnie naprawia się, a tym samym możliwe jest zniwelowanie różnych typów zmian.

Nowoczesna medycyna estetyczna wykorzystuje laser frakcyjny w celu likwidacji różnego rodzaju niedoskonałości – także takich, których nie można usunąć z użyciem innych typów zabiegów.

Wskazania do zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego:

 • usuwanie zmarszczek
 • obniżona elastyczność i jędrność skóry
 • nadmiernie rozszerzone pory
 • usuwanie blizn – pooparzeniowych, potrądzikowych, pooperacyjnych
 • przebarwienia skórne, w tym posłoneczne
 • usuwanie zmian skórnych – kłykciny, włókniaki, brodawki i inne
 • nierównomierna struktura skóry

Jak przebiega zabieg z zastosowaniem lasera CO2?

Zabieg wykorzystujący laser frakcyjny CO2 odbywa się po wcześniejszej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Przeprowadza on wywiad z pacjentem, który pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.

Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana, a potem specjalista przykład w wybrane miejsca głowicę urządzenia laserowego, która emituje skoncentrowaną wiązkę światła. Cały czas trwania zabiegu to około 60 minut, ale czas zależny jest od wielkości obszaru zabiegowego.

Najczęściej zabieg nie powoduje nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, mrowienie, swędzenie. Na życzenie pacjenta można jednak wykorzystać znieczulenie miejscowe w postaci kremu znieczulającego albo zastrzyku.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Następnie zaczyna się ona łuszczyć, aby po około tygodniu odsłonić swoje odnowione oblicze. Skóra jest gładsza, bardziej jędrna, ujednolicona, a niedoskonałości są mniej widoczne. Wewnętrzna odnowa skóry może trwać nawet do roku, a efekty zabiegi dostrzegane są nawet po 2 latach!

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem lasera CO2:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • zapalenia i uszkodzenia skóry w obszarze zabiegowym
 • wstrzyknięcie wypełniaczy w miejscu zabiegu
 • bielactwo
 • cukrzyca
 • zażywanie leków immunosupresyjnych
 • choroby nowotworowe

Ile należy zapłacić za zabieg?

Zabiegi wykorzystujące laser CO2 wyceniane są na podstawie obszaru zabiegowego, czyli im większy obszar, tym cena za procedurę będzie wyższa. Dodatkowo, znaczenie posiada indywidualny cennik gabinetu przeprowadzającego usługę.

Najczęściej cennik za zabieg na niewielkim obszarze rozpoczyna się od około 300 złotych, natomiast wtedy, gdy laser frakcyjny ma zostać zastosowany na większym obszarze, na przykład na całej twarzy, wówczas cena może wynosić od 1500 do nawet ponad 2000 złotych.

Dokładne informacje dotyczące cen tego zabiegu medycyny estetycznej można znaleźć już teraz na stronach internetowych gabinetów posiadających go w swojej ofercie.

Gdzie skorzystać z najlepszych zabiegów z laserem frakcyjnym?

Aktualnie zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są bardzo popularne i można skorzystać z nich w niemalże każdym dobrym gabinecie medycyny estetycznej. W mieście Kraków zabiegi tego typu oferuje Klinika Medycyny Estetycznej Magnopere Kraków.

Klinika Magnopere Kraków proponuje swoim pacjentom szereg różnych zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów. Wszystkie zabiegi prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej.

Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 jest zaprezentowany dokładnie na stronie internetowej kliniki, gdzie znajduje się także cennik usług.

Podsumowując, jeśli chcesz usunąć różne rodzaje zmian skórnych, a przy tym chcesz zdecydować się na odmładzanie skóry, laser frakcyjny to bardzo dobry wybór. Razem z nim można uzyskać doskonałe efekty, które nie są dostępne dla innych typów zabiegów!

Poprzedni artykułWesele w stylu boho, czyli jak zorganizować wesele w zgodzie z naturą
Następny artykuł4 skuteczne zabiegi medycyny estetycznej na modelowanie sylwetki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj