wodzirej na wesele

Pytanie, które może budzić popłoch, bowiem jest prawie tak trudne, jak określenie tego, czym w ogóle jest dobre wesele. Pewnie jedną z pierwszych rzeczy, jakie się nam nasuną, będzie to, że musi być określony „klimat”, a to już jest bardzo blisko oprawy, którą zapewnia właśnie… wodzirej. Jaki powinien być wodzirej na wesele i co powinien nam zaoferować, żebyśmy wiedzieli, że warto na niego postawić?

Wesele jest jedną z najbardziej szczególnych imprez w naszym życiu, bowiem następuje po prawdopodobnie najważniejszym dniu, jaki w nim przeżywamy, dniu ślubu. Oczywiście takim dniem są dla niektórych urodziny dziecka czy też… zdanie egzaminu na prawo jazdy, niemniej to właśnie ślub i wesele są symbolicznym wejściem zakochanej pary do wspólnego życia w związku małżeńskim. Nie dziwi więc, że organizacja tego przedsięwzięcia jest niezwykle stresująca, bo w końcu wydarza się coś istotnego o bardzo wysokiej randze – i to nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla rodziców, rodziny i bliskich – w końcu ślub i wesele to wydarzenie poważnego kalibru. Jednak wesela nie prowadzą nowożeńcy, robi to szczególna osoba, którą wiele osób zobaczy ten jedyny raz w życiu. No chyba że potem weselnicy zatrudnią takiego osobnika na własne wesele. Mowa oczywiście o wodzireju. Jednak wodzirej wodzirejowi nierówny. Jaki wodzirej na wesele spełni oczekiwania Państwa Młodych i ich gości?

Dobry wodzirej – Warszawa czy Grójec, Zakopane czy Sandomierz – będzie miał kilka cech

Po czym poznać dobrego wodzireja? Oczywiście możemy poprosić o portfolio, zapoznać się z tym, co robił do tej pory i jakie ma „stałe elementy programu”, jednak najważniejsze jest skonfrontować z wodzirejem własny pomysł i zobaczyć, jak jest w stanie pomóc, jak bardzo jest otwarty i ile proponuje sam. Należy przy tym pamiętać, że:

  • wodzirej nie powinien opierać swoich zabaw na alkoholu, bowiem gości ma bawić patentami wypracowanymi przez lata doświadczenia i proponować takie zabawy, w których każdy może wziąć udział,

  • wodzirej powinien być w stanie zaangażować do zabawy wszystkich gości, jednak przede wszystkim tych, którzy chcą! Nachalność nie jest dobrym nawykiem,

  • wodzirej na wesele lubi jeździć z DJem, bowiem zgrany duet zapewni kompetentnie poprowadzoną imprezę, której każdy punkt jest precyzyjnie realizowany,

Ten ostatni punkt jest oczywiście trochę żartobliwy, ale fakt faktem DJ na wesele też lubi jeździć z zaznajomionym wodzirejem, bo to się po prostu opłaca… wszystkim stronom. Np. Wodzirej Karol bierze na siebie koszty dojazdu na wesele, a jeździ razem z Disc Jokeyem właśnie. Taki duet gwarantuje wesele poprowadzone jak w zegarku, a jednocześnie z dużą dozą swobody i przy wyczuciu tego, co dzieje się na parkiecie i jakie nastroje panują wśród gości.

Wodzirej i DJ na wesele – Warszawa i nie tylko

Niezależnie od szerokości geograficznej, wodzirej na wesele powinien dogadywać się z DJem, mieć sposób na prowadzenie imprezy (również wesela bezalkoholowego!), rozumieć potrzeby gości i założenia Pary Młodej. Jeśli przy okazji może obsługiwać światło czy zaprezentować sztuczki magiczne – tym lepiej. Najważniejsze jednak, żeby znaleźć kogoś, kto współgra z naszym założeniem. Każde wesele jest inne, więc wodzirej, który będzie w stanie zaproponować nam indywidualne rozwiązania, to właściwy kierunek. Wszyscy zdajemy sobie również sprawę z tego, jaka panuje wokół sytuacja i jakie obostrzenia ze sobą niesie. Dlatego w zależności od tego, jak wygląda sytuacja, wodzirej powinien być w stanie przeprowadzić wydarzenie bezpiecznie, z poszanowaniem prawa i mając na względzie przede wszystkim komfort gości.

Poprzedni artykułDrzewko – idealny prezent na ślub
Następny artykułPerfumy na wieczór panieński – jakie podarować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj