Czym kierować się przy wyborze sali weselnej w październiku?

Największy zainteresowanie dotyczące organizacji ślubów oraz wesel to standardowo miesiące od maja do września. Młodzi chętniej organizują zaślubiny w pięknej wiosennej, letniej lub wczesnojesiennej aurze, licząc na sprzyjające warunki pogodowe. Są jednak i tacy, którzy wolą poczekać do późnej jesieni, a nawet zimy.

Organizacja wesela latem czy jesienią- różnice?

Niektórzy zastanawiają się czy organizacja wesela różni się bardzo w zależności od pory roku, w której ma się ono odbyć? Wydaje się, że nieszczególnie. Tak samo wybiera się kościół lub urząd stanu cywilnego, salę weselną, zespół lub DJ-a, zaproszenia, tak samo zaprasza się gości. Różnice mogą obejmować strój, gdyż w październiku, listopadzie czy grudniu, raczej żadna z pań nie zdecyduje się na suknię ślubną z odkrytymi ramionami, bo będzie jej zwyczajnie zbyt zimno.

A co z salą weselną?

Tu wiele różnic nie ma. Chyba, że ktoś chciał zaprosić gości weselnych pod namiot, to takie rozwiązanie nie sprawdzi się o innej porze niż latem. Jednak rozwiązania te nie cieszą się jeszcze tak dużą popularnością. Przyjęcia weselne w Warszawie, jak również w innych dużych i mniejszych miastach, nadal najchętniej organizowane są w specjalnie do tego celu przygotowanych salach bankietowych. Wiele obiektów oferuje różnej wielkości sale, które doskonale sprawdzą się w przypadku kilkunastoosobowych, ale i kilkudziesięcioosobowych salach. Szukając sali, na wesele, które odbędzie się w październiku, czyli już po sezonie weselnym, jest duże prawdopodobieństwo, że wybór będzie zdecydowanie większy niż gdybyśmy szukali sali w terminie lipcowym czy sierpniowym.

Co wziąć pod uwagę?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się ile osób zostanie zaproszonych na ślub oraz wesele, a także oszacować budżet jakim dysponujemy. Pamiętać należy, że sala weselna, to nie tylko miejsce, w którym zbiorą się wszyscy goście. To także cały wystrój, począwszy od wyglądu sali, poprzez wybór nakrycia, a także rezerwację noclegów dla przyjezdnych gości.

Poprzedni artykułLimuzyną do ślubu? Dlaczego nie!
Następny artykułZdjęcia ślubne z Warszawy – piękną i ponadczasową pamiątką dla młodych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj