Wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Przyszli nowożeńcy chcieliby, aby ten moment utkwił w pamięci jako wydarzenie piękne i niepowtarzalne nie tylko dla nich, ale również dla gości weselnych. Coraz więcej par, podążając za obecnymi trendami, decyduje się na ślub w klimacie boho.

Warto wspomnieć, co charakteryzuje styl boho i dlaczego wzbudza on tak duże zainteresowanie. W swojej genezie opiera się na odejściu od weselnej tradycji, wyróżnia się lekkością formy, ogólnym luzem i swobodą. Sielski klimat jest jego głównym składnikiem i jest on obecny we wszystkich aspektach związanych z dniem wesela: począwszy od wyglądu panny młodej, poprzez wybór odpowiedniej scenografii, aż do decyzji dotyczącej aranżacji kwiatowych czy weselnych dodatków. Styl boho kojarzony jest również z naturą oraz życiem w zgodzie z jej zasadami. Dlatego szanując jej wytwory, motywy zero waste będą idealnym rozwiązaniem w planowaniu, np. wyglądu sali weselnej.

Główną zasadą zero waste jest generowanie jak najmniejszej ilości odpadów oraz co bardzo ważne, możliwość wykorzystania produktów ponownie oraz nadanie im nowego życia. Warto więc, podczas decyzji dotyczącej wyboru dodatków, które znajdą się na sali weselnej, zastanowić się, czy możemy stworzyć je samemu.

Styl boho uwielbia bujną roślinność oraz naturalne tworzywa, np. drewno. Możemy więc wykonać własnoręcznie drewniane dodatki, takie jak, np: podkładki z plastrów drewna czy drewniane świeczniki. Pomyślmy nad wygrawerowaniem na nich ciekawego cytatu czy przyozdobieniem ich w taki sposób, aby po weselu, spełniły funkcję prezentu dla weselnych gości.

Myśląc o weselnej aranżacji, zastanówmy się także, czy mamy w swoim domu coś, co moglibyśmy wykorzystać ponownie, stosując zasadę recyklingu. W duchu tej idei, możemy wykorzystać stare, niepotrzebne słoiki, które sprawdzą się idealnie jako wazon na kwiaty lub szklane butelki, które mogą pełnić funkcję świeczników w stylu vintage.

Przy wyborze zaproszeń oraz winietek, kierując się dobrem naszej planety, wybierajmy papeterię z papieru eko/kraft/makulaturowego. Niezwykle efektownie będą wyglądać również wykonane własnoręcznie girlandy czy origami z papieru. Planując wygląd sali weselnej, skupmy się na wykorzystaniu w jej aranżacji żywych roślin w doniczkach, które zastąpią kompozycje z kwiatów ciętych. Subtelnie przyozdobione, mogą być idealnym upominkiem dla zaproszonych przez nas gości i pełnić funkcję dekoracyjną w ich domach.

To, co plastikowe postarajmy się zastąpić ekologiczną alternatywą. Jako przykład niech posłużą plastikowe słomki, które z powodzeniem mogą zostać zastąpione przez eko słomki papierowe, które stanowią świetny kompromis pomiędzy wygodą gości, a dbałością o środowisko.

„Mniej, znaczy więcej”. Ta oto maksyma powinna przyświecać nam podczas planowania ślubu oraz wesela w stylu boho. Ideologia zero waste, która ściśle związana jest z dbaniem o ekologię, idealnie wpasowuje się w ten właśnie klimat i tworzy wraz z innymi jej komponentami, jedną, spójną całość. Rustykalne rozwiązania oraz stawianie natury na pierwszym miejscu, jest niczym innym jak nawoływaniem do dbania o środowisko naturalne. Decydując się więc na styl boho, nie możemy o tym zapominać.

Natura jest niezwykłym darem, który warto pielęgnować dla nas i pokoleń, a dzięki wprowadzeniu motywu zero waste w tym najważniejszym dla nas dniu, możemy także uświadamiać innych oraz rozpowszechniać tę ważną ideę wśród gości weselnych.

Poprzedni artykułMakijaż permanentny brwi, oczu i ust – co to jest?
Następny artykułLaser frakcyjny CO2 – zapomnij o niedoskonałościach na swojej skórze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj