Makijaż permanentny brwi, oczu i ust – co to jest?

Wiele kobiet każdy dzień zaczyna od makijażu. Brwi, usta, oczy, podkreślanie walorów swojej urody. Coraz częściej decydujemy się na rozwiązanie pozwalające nam skrócić czas porannego rytuału – makijaż permanentny.

Czym właściwie jest makijaż permanentny?

Można powiedzieć, że jest to tatuaż. Makijaż permanentny uzyskuje się poprzez umieszczenie pod skórą specjalnego pigmentu, za pomocą przeznaczonej do tego maszynki wyposażonej w malutkie igły, które wprowadzane są w szybkie drgania.

Jak wygląda zabieg?

W większości przypadków stosowane jest lekkie znieczulenie miejscowe, szczególnie gdy mowa o powiekach. Tworzony jest zarys tatuażu, a następnie wprowadzany jest tusz. Kolor i kontur dobierany jest indywidualnie, do twarzy i karnacji klientki, oraz na podstawie jej preferencji.

Makijaż permanentny brwi

Jest to rozwiązanie dla osób chcących uzyskać trwały efekt poprawy konturu swoich naturalnych brwi, zamaskować asymetrię i ubytki w ich naturalnym wyglądzie, pozwala zaoszczędzić codzienny czas i da nam profesjonalny efekt, a jego trwałość wynosi nawet dwa lata. Istotną zaletą jest fakt, iż jest on całkowicie odporny na deszcz, pozwoli nam wybrać się na basen nie ryzykując utraty pięknego wyglądu brwi, nie straszny będzie nam też pot, czy używanie toników lub płynów micelarnych.

Makijaż permanentny oczu

To kolejna wspaniała, prosta metoda na poprawienie naszego wyglądu bez względu na porę dnia, warunki pogodowe, czy brak czasu. Malowanie kresek to zmora wielu kobiet, a to za gruba, a to krzywa, a to kompletnie niesymetryczna, zmywanie, poprawianie, to nie raz zabiera nam wiele czasu i cierpliwości. Permanentny makijaż oczu pozwoli nam cieszyć się podkreślonym okiem i głębokim, czarującym spojrzeniem nie tylko po nałożeniu makijażu, a nawet po długim dniu w pracy, czy na treningu.

Makijaż permanentny ust

Wiele z nas ma rozmyty, niesymetryczny kontur ust, a ich malowanie uważa za czynność niezbędną, aby nadać im lepszy wygląd. Makijaż permanentny to świetna metoda aby usta zawsze były wyraziste, pełne i żywe. W porównaniu do tradycyjnego makijażu ust nie rozmywa się podczas jedzenia i picia, nie wysusza ust jak zwykłe, trwałe pomadki i zawsze wygląda czarująco.

Kiedy nie należy decydować się na makijaż permanentny?

Do przeciwwskazań należą oczywiście wszelkie infekcje bakteryjne, czy grzybicze, uszkodzenia skóry, poparzenia słoneczne, świeże blizny, ale również menstruacja, ciąża i laktacja oraz chemioterapia, radioterapia, czy choroby takie, jak półpasiec, a także choroby przewlekłe, jak padaczka.

Pamiętajmy, że makijaż permanentny jest ingerencją w ciało i rzeczą trwałą. Decydując się na niego powinniśmy wybrać osobę specjalizującą się w jego wykonywaniu, która zadba o jakość wykonania i przede wszystkim o bezpieczeństwo i sterylność.

Zobacz więcej na temat makijażu permanentnego na https://portalkobiecy.pl/makijaz-permanentny-brwi-oczu-i-ust-na-czym-polega-i-jak-sie-do-niego-przygotowac/

Poprzedni artykułJakie wybrać winietki na stół weselny?
Następny artykułWesele w stylu boho, czyli jak zorganizować wesele w zgodzie z naturą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj