Są pary, które z ekscytacją czekają na moment, w którym będą mogli wykonać swój pierwszy taniec jako mąż i żona. Inne natomiast – szczególnie te, które niezbyt dobrze czują się na parkiecie – oczekują go ze ściśniętym żołądkiem. Stres natomiast w dużej mierze zależny jest od przygotowania. Zapoznaj się z poniższym tekstem i sprawdź, jakie masz opcje.

Choreografia pierwszego tańca – skąd ją wziąć?

Niegdyś pary wychodziły na parkiet po raz pierwszy w rytm wybranej przez siebie piosenki. Raz wyglądało to lepiej, raz nieco gorzej. Dziś jest jednak nieco inaczej. Rzadko pary decydują się na spontaniczny taniec i kołysanie się w rytm muzyki, ponieważ wiedzą, że to nie jest to, czego oczekują ich goście. Poza tym większość par chce zapamiętać ten wyjątkowy moment – mieć pamiątkę na całe życie. Dlatego stawiają na gotową i profesjonalną choreografię. Skąd ją wziąć?

Kurs pierwszego tańca online czy stacjonarnie?

Decydując się na pierwszy taniec, który zapamiętacie do końca swojego życia, będziecie potrzebować profesjonalnej choreografii – łatwej do przyswojenia, delikatnej i takiej, która przykuje uwagę.

Macie dwie podstawowe opcje do wyboru:

  • kurs pierwszego tańca online – coraz częstszy wybór Polaków, również tych pracujących za granicą, którzy decydują się na ślub w Polsce. Na czym to polega? Pierwszy krok to wybór odpowiedniego utworu oraz dopasowanej do niego choreografii. Po wykupieniu kursu online macie do niego dożywotni dostęp. W wolnej chwili wskakujecie w wygodny strój i przyswajacie taniec krok po kroku. Nauka pierwszego tańca w ten sposób jest łatwa, przyjemna i bezstresowa.
  • kurs stacjonarny – opcja dla osób, które chcą wyjść z domu, liczą na stały feedback od instruktora dotyczący postępów i mają zbyt małe mieszkanie, by skorzystać z opcji nr 1.

Czym kierować się podczas wyboru choreografii?

Wiecie już, że jeśli chodzi o widowiskowy pierwszy taniec – choreografia musi zostać przygotowana przez znającego się na swojej pracy profesjonalistę. Takiego, który rozumie, że przyszli małżonkowie najczęściej nie mają zbyt wiele doświadczenia w nauce kroków tanecznych, dlatego taniec musi być stosunkowo prosty, ale jednocześnie efektowny.

A co wziąć pod uwagę przy wyborze choreografii? Oczywiście jego trudność. Każdy kurs, który możecie zakupić na https://dancefromhome.pl/, został stworzony w taki sposób, aby był możliwy do nauczenia przez osobę początkującą. Może się jednak zdarzyć, że ewentualne podnoszenia mogą okazać się dla Was zbyt trudne – nie każdy jest przecież tak sprawny ruchowo, jak przeciętna 25-letnia para. Dlatego weźcie pod uwagę każdy element w choreografii i zastanówcie się dobrze, czy będziecie w stanie go wykonać.

Choreografia na pierwszy taniec – co jeszcze wziąć pod uwagę?

Musicie wziąć również pod uwagę nie tylko swoje możliwości, ale i chociażby sukienkę panny młodej. Niektóre modele krępują ruchy dość mocno, więc wykonanie w niej bardziej energicznych, skomplikowanych ruchów może być trudne. To samo dotyczy podnoszenia nóg: w jednej sukience goście nie zobaczą nawet Twojego kolana, w innej – prawdopodobnie zobaczą więcej, niżbyś chciała.

Najlepiej podczas wyboru choreografii na 1 taniec rozważyć wszelkie za i przeciw niż chwilę przed ślubem przekonać się, że jednak nie będziemy w stanie jej wykonać.

Poprzedni artykułNausznice srebrne – poznaj zalety tego typu biżuterii
Następny artykułPerfumy na ślub i wesele – jakie wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj