Zaproszenia ślubne powinny nawiązywać do charakteru ceremonii, której dotyczą. Ślub i wesele mogą być przecież urządzone w różnej konwencji. Jest to wyjątkowy dzień w życiu i nawet takie detale, jak wybór zaproszeń jest bardzo istotny. Muszą być wybrane i przygotowane odpowiednio wcześnie, żeby mieć czas je dostarczyć gościom weselnym. Jak zatem wybrać odpowiednie zaproszenia? A może dobrym pomysłem będą ręcznie robione? Poniżej kilka rad na ten temat.

Te ekstrawaganckie zaproszenia przyciągają wzrok swoją nowatorską formą, oryginalnym wzorem, niebanalną kolorystyką. Klasyczne zaś urzekają elegancją i uniwersalnością. Mogą być też zaproszenia humorystyczne, z zabawnym napisem, albo np. dwoma puzzlami tej samej układanki jako symbol dwojga narzeczonych, którzy choć dwoje, stanowią elementy tej samej całości, jaką stanie się ich małżeństwo. Wiele firm oferuje również spersonalizowane zaproszenia, tak, aby pasowały np. do motywu przewodniego wesela, aby jak najbardziej spełniały wyrafinowane oczekiwania klientów. Ważna jest też jakość papieru, z którego będą wykonane. Przyszli małżonkowie mogą wybierać grubość papieru, jego kolor, ozdoby czy czcionkę.

Zaproszenia ślubne kwiatowe

Motyw kwiatowy na zaproszeniach ślubnych jest odpowiedni dla par o romantycznym usposobieniu. Są proste, naturalne, ale jednocześnie bardzo piękne, zmysłowe. Często kwiat, który stanowi wzór na zaproszeniu, jest również wśród dekoracji stołu weselnego, kościoła lub w wiązance panny młodej.

Zaproszenia klasyczne

Są ponadczasowe, cechują się minimalizmem. Te bardzo eleganckie zaproszenia ślubne wybierane przez pary z podejściem tradycjonalistycznym. Sprawdzą się w przypadku wesel w każdym stylu.

Zaproszenia glamour

Dopracowane w najdrobniejszych detalach mają olśniewać gości. Bogato zdobione, stwarzają atmosferę luksusu, przepychu. Idealne, by w takim klimacie celebrować tak wyjątkowy dzień triumfu miłości. Zapowiadają wesele w hollywoodzkim stylu. Do ich dekoracji wykorzystywany jest brokat, satynowe wstążki, czy efektowne złocenia.

Zaproszenia w stylu eko

Często takie zaproszenia są wykonane z drewna lub ekologicznego papieru, z motywem roślinnym. Mogą też zdobić je kawałki rafii czy juty, co dodatkowo podkreśla ich rustykalny charakter.

Zaproszenia ślubne z kalką

Ciekawym pomysłem są tzw. zaproszenia z kalką. Do ich wykonania jest wykorzystywana półprzezroczysta kalka. Zachwycają umiarem i prostotą, a przy tym są niezwykle eleganckie. Bardzo efektowne jest wykorzystywanie złoceń w tego typu zaproszeniach.

Inne ciekawe pomysły na zaproszenia ślubne

Bardzo dobrym pomysłem jest także wykorzystanie koronki w zaproszeniach. Takie zestawienie jest jednocześnie połączeniem klasyki i nowoczesności. Polecany dla par o wrażliwym usposobieniu. Są też zaproszenia w stylu marynistycznym, z motywami morskimi. Wyglądają bardzo egzotycznie i idealnie sprawdzą się w przypadku organizacji wesela nad morzem. Polecane także dla miłośników wypraw nadmorskich. Popularne są także zaproszenia ze zdjęciem pary młodej. Będą one niezwykłą pamiątką zarówno dla gości, jak i samych Państwa Młodych.

Poprzedni artykułZamek Korzkiew i Willa Tadeusz – zorganizuj ślub jak z obrazka!
Następny artykułZaproszenia i akcesoria na wesele – 3 ciekawe pomysły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj