Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu większości ludzi. Wszystkie Pary Młode pragną, by to wydarzenie na długo zagościło w pamięci każdego obecnego na przyjęciu. Organizacja ślubu i wesela to dla przyszłych Nowożeńców niemałe wyzwanie.

Od czego zacząć organizację ślubu?

Najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem właściwej organizacji ślubu skonsultować się ze znajomymi parami, które są już po wymarzonych zaślubinach. W momencie zebrania satysfakcjonujących informacji można przystąpić do kolejnych kroków. Najważniejszą kwestią jest wybór daty, a także zastanowienie się nad tym, czy ma to być ślub jedynie cywilny, czy konkordatowy. W następnej kolejności należałoby podjąć decyzję, na ile osób ma być przyjęcie oraz w jakim stylu będzie wesele.

Organizowanie ślubu dotyczy nie tylko Pary Młodej, lecz także w dużej mierze rodziców obu stron, o czym najlepiej świadczą case study przeprowadzone przez passionforwedding.pl. Powinno się więc jeszcze przed konkretnymi wyborami, spotkać z nimi i omówić wszelkie kwestie, by uniknąć ewentualnych nieporozumień typu kto za co płaci i czym ma się zająć. Niezwykle istotną sprawą w tym momencie jest również to, by mieć już sporządzoną listę gości, co ułatwi wszelkie obliczenia, a także ustalony wstępny harmonogram przygotowań.

Wyzwania dotyczące organizacji ślubu

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest znalezienie i zarezerwowanie lokalu, w którym ma się odbyć przyjęcie. Należy to zrobić stosunkowo wcześnie, najlepiej z co najmniej rocznym wyprzedzeniem, gdyż w niektórych miesiącach i popularnych miejscach przy zbyt późnym zajęciu się tą kwestią można się nieco rozczarować brakiem terminów. Jednocześnie warto również zarezerwować datę i godzinę w kościele lub urzędzie stanu cywilnego.

Następną czynnością jest wybór zespołu grającego lub Dj-a, a także jeśli chce się posiadać pamiątkę w postaci zdjęć i filmów – fotografa i kamerzysty. W tym wypadku warto podpytać znajome pary o dobrych podwykonawców. Bez profesjonalnego prowadzenia i dobrej muzyki wesele raczej nie będzie należało do udanych.

Wybór sukni ślubnej, od której wszystko tak naprawdę się zaczyna to kolejny istotny krok. Dopiero po jej wybraniu następuje dopasowywanie wszelkich dodatków i dekoracji. Należy również pamiętać o pozostałych kwestiach, takich jak:
-wybór muzyków na ślub,
-transport dla Pary Młodej i gości,
-obrączki i tort weselny,
-ewentualne noclegi.

Poprzedni artykułTop 5 stylizacji na wieczór kawalerski z koszulą w roli głównej
Następny artykułJak zorganizować wieczór kawalerski w Warszawie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj