Wybór fotografa może przysporzyć trudności, szczególnie jeśli chodzi o ślub. Każdy z nas chciałby mieć piękną pamiątkę z tego ważnego dnia, jednak, niestety, skorzystanie z usług fotografa nie zawsze to gwarantuje. Sprawa wygląda tak samo jeśli chodzi o sesje ślubne i narzeczeńskie. Jak wybrać prawdziwego profesjonalistę, tak by zdjęcia były świetnej jakości?

Poszukiwania dobrego fotografa na sesję ślubną/narzeczeńską

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy zrobić jest wyszukanie różnych firm w Internecie. W dzisiejszych czasach jest to najprostszy sposób aby znaleźć ofertę, z której będziemy zadowoleni. Oczywiście jeśli ktoś z naszej rodziny lub znajomych ma dobrego usługodawcę do polecenia- warto z tego skorzystać. Pamiętajmy jednak, żeby obejrzeć zdjęcia i portfolio fotografa, ponieważ osoba polecająca daną firmę może zwyczajnie mieć inny gust. Dlatego nie warto decydować tylko na podstawie czyjejś rekomendacji.

Portfolio fotografa ślubnego

To rzecz, która powinna być najważniejszym czynnikiem przy wyborze. Najlepiej obejrzeć zdjęcia, jakie wykonuje fotograf. Możemy wtedy ocenić nie tylko jakość, ale także kreatywność, obróbkę graficzną zdjęć, a także to w jakim stylu są wykonane. Należy wybrać fotografa, którego portfolio najbardziej wpisuje się w naszą estetykę, dlatego, że zdjęcia które wykona dla nas będą podobne. Z tego powodu jeżeli widzimy w portfolio ujęcia statyczne, wyreżyserowane, a zależy nam na dynamice i oryginalności, nie będzie to dobry wybór dla nas. Wybierając usługodawcę, którego zdjęcia spełniają wszystkie nasze wymagania zapewniamy sobie łatwiejszą współpracę podczas sesji i lepszy efekt końcowy. A to wszystko dlatego, że fotograf mający podobną estetykę lepiej zrozumie nasze potrzeby i sam zasugeruje najlepsze pozy podczas robienia zdjęć czy miejsce idealne na taką sesję.

Cena za sesję ślubną i narzeczeńską

Cena to również aspekt, który warto wziąć pod uwagę. Jednak nie należy oceniać zero- jedynkowo. Nie zawsze wyższa cena oznacza lepszą jakość i odwrotnie. Warto spojrzeć na to, co dany fotograf oferuje w cenie- być może wysoki koszt wynika z albumu lub odbitek, które zostały wliczone. Warto spojrzeć także na ilość zdjęć, jaką otrzymamy. Czasami niska cena wynika z tego, że otrzymujemy tylko kilka zdjęć z całej sesji. Aby podjąć dobrą decyzję należy wziąć pod uwagę nie tylko kwotę jaką zapłacimy, ale także to, co się w niej mieści.

Jak widać, wybór fotografa na sesję ślubną lub narzeczeńską nie musi być wcale takim trudnym zadaniem jeśli wiadomo na co zwracać uwagę. Powyższe wskazówki pozwolą dokonać najlepszego wyboru, dzięki któremu zdjęcia będą stanowiły piękną pamiątkę.

A co zrobić, gdy już mamy sesję narzeczeńską i ślubną za sobą? Czas na wywołanie zdjęć, gdzie z pomocą przyjdzie Foto4u.pl (http://www.foto4u.pl)

Poprzedni artykułPerfumy na wieczór panieński – jakie podarować?
Następny artykułPodziękowania dla rodziców- jaki prezent wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj