Podczas organizacji wydarzeń publicznych oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów. To właśnie światło tworzy nastrój i podkreśla, co w danym momencie powinno zwrócić uwagę publiczności. Jak zadbać o odpowiednią, atrakcyjną oprawę świetlną?

Jak wybrać właściwe oświetlenie?

Na początek warto ustalić, jaki charakter ma mieć impreza. Rodzaj oświetlenia powinien być po tym kątem dostosowany, tak by idealnie podkreślić klimat wydarzenia i zaakcentować to, co podczas eventu ma być najważniejsze. Jeśli podczas imprezy ktoś przemawia, to właśnie na niego mają być skierowane światła, natomiast gdy wydarzenie związane jest z promocją danego produktu, to oprawa świetlna służy właśnie do tego, by wzbudzić w uczestnikach odpowiednio duże zainteresowanie.

Firmy takie jak BVS Show Lighting dbają o to, aby światło współgrało z nagłośnieniem i puszczaną muzyką, wtedy jego rola jest jeszcze lepiej widoczna. Ten efekt można osiągnąć prawidłowo dobierając liczbę oraz rodzaj lamp – nie należy przesadzać z ostrością światła, ale też powinno się unikać niedoświetlenia. Osoby doświadczone w organizacji imprez dobrze widzą, gdzie i jaki rodzaj światła rozmieścić, tak by wszystko idealnie ze sobą harmonizowało. Światłem można tak zaaranżować wnętrze, by ukryć jego największe mankamenty i w ten sposób można oszczędzić na innych elementach wystroju.

Bezpieczeństwo uczestników

Oświetlenie na imprezę musi być bezpieczne, dlatego zaleca się stosowanie tylko takich akcesoriów, które mają wymagane certyfikaty bezpieczeństwa i nadają się do wielogodzinnego użytkowania. Warto również sprawdzić, czy sieć elektryczna w danym miejscu zniesie tak duże obciążenie.

Częścią oświetlenia na imprezie są tablice informacyjne, wskazujące gościom drogę ewakuacyjną oraz takie miejsca jak wc, punkt pomocy medycznej czy punkty gastronomiczne. Coraz częściej w tym celu wykorzystywane jest oświetlenie ledowe, które jest bezpieczne, energooszczędne, dostępne w wielu kolorach i łatwe w aranżacji.

Ozdoby świetlne

Ciekawym akcentem na imprezie są pokazy świetlne. Tutaj najchętniej sięga się po popularne lasery, dzięki którym można stworzyć efektowne, multimedialne widowisko połączone z muzyką i występami artystów. Obok oświetlenia elektrycznego pojawiają się czasami także tradycyjne formy, jak pochodnie czy ekstrawaganckie lampy gazowe.

Poprzedni artykułJaka sukienka na ślub cywilny? Podpowiadamy, jaką sukienkę do ślubu cywilnego wybrać
Następny artykułPierścionki na co dzień – 5 niebanalnych propozycji dla fanek biżuterii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj