dj czy zespol

Organizacja wesela to zadanie, które wymaga dużej ilości pracy i poświęcenia. Nie tylko musisz wybrać odpowiednią datę, kościół, salę, ale także zdecydować o muzyce, która będzie towarzyszyć Wam w tym ważnym dniu. Jednym z najważniejszych wyborów, podejmują przyszłe Pary Młode, jest wybór muzyki – DJ na wesele czy zespół muzyczny.

Jaka jest rola DJ na wesele ?

Wchodzimy na Wikipedię i znajdujemy definicję DJ-a. Zatem podsumowując DJ (od angielskiego Disc Jockey) to osoba, która zajmuje się odtwarzaniem i miksowaniem muzyki w celu rozbawienia publiki. Niestety wielu dj-ów nie zna się na swoim fachu (właściwie nie zasługują na miano nazywania dj-em). Sporo osób zaczyna i uczy się fachu eksperymentując często na poważnych imprezach, a tylko niewielka część wie na czym polega prezentacja i miksowanie muzyki.

DJ na wesele prezentuje podczas imprezy ślubnej przeciętnie 120-150 utworów do tańca. DJ klubowy jest w stanie podczas 6h imprezy zmiksować 120 do 200 kawałków. Zasoby muzyczne DJ-ów zazwyczaj wynoszą tysiące utworów, z których na bieżąco wybiera się podczas imprezy te, które aktualnie pasują. Żadne sztywno ustalone playlisty najczęściej nie sprawdzają się, albo dają efekt sporadycznie. Podsumowując prawdziwy DJ (czy to klubowy, czy też DJ na wesele) dobiera muzykę i przekazuje swoją pozytywną energię osobom znajdującym się na parkiecie. Można to robić na różne sposoby, na przykład używając mikrofonu czy efektora.

wodzirej na wesele

Podczas wesela repertuar muzyczny jest głównym czynnikiem wpływającym na jakość imprezy i wspomnienia. Utwory muzyczne prezentowane podczas wesela to największe przeboje od lat sześćdziesiątych do współczesnych. Dzięki dostępowi do nowoczesnych kanałów dystrybucji oryginalnej muzyki w plikach MP3 i płytach CD. 

Jednak nie sposób zapomnieć, iż prawdziwy sukces wesela zagwarantuje DJ weselny, który jednocześnie wcieli się w rolę wodzireja i konferansjera. Zapowiadanie kolejnych etapów, atrakcji, zagrzewanie do tańca i zabawy to chyba równie ważne zadania weselnego didżeja.

Zalety zespołu muzycznego

Wynajęcie zespołu muzycznego na wesele ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest fakt, że muzyka jest grana na żywo, co dodaje wyjątkowej atmosfery i autentyczności. Zespoły muzyczne często posiadają także bogaty i zróżnicowany repertuar, który może być dopasowany do gustów i preferencji gości weselnych. Muzycy zespołu często angażują publiczność w zabawę nie tylko na parkiecie ale i przy stołach, co sprzyja integracji gości weselnych i dodaje jeszcze więcej pozytywnych emocji podczas imprezy. 

zespol na wesele

Podsumowując, zespoły muzyczne na wesele mają wiele zalet, a część z nich nie jest dostępnych w przypadku DJ-a. Muzyka na żywo, interakcja z gośćmi przy stołach to argumenty za którymi podążą wiele Młodych Par. Dlatego też, zespół muzyczny może być doskonałym wyborem dla Pary Młodej, która chce mieć na swoim weselu wyjątkową i niezapomnianą atmosferę.

DJ na wesele to dobry wybór

Coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na DJ-a, jako doskonałe rozwiązanie dla ich wesela nie tylko ze względu na niższą cenę. DJ na wesele to doskonały wybór, ponieważ oferuje wiele korzyści, które zespół niekoniecznie może zaoferować. Oto kilka z powodów, dla których uważamy, że DJ na wesele jest dobrym wyborem:

  • DJ może zagrać prawie każdy utwór, który chcesz usłyszeć, nawet najnowsze hity, które pojawiły się na rynku,
  • Możliwość błyskawicznego dopasowania muzyki do gustu gości,
  • Brak konieczności robienia przerw – DJ może grać przez całą noc, non stop,
  • DJ na wesele zazwyczaj jest tańszy niż wynajęcie zespołu.

Zespół muzyczny może być strzałem w dziesiątkę

Popularność zespołów weselnych nie maleje. Ale chyba tylko tych dobrych. Coraz częściej rozpadają się teamy, które jakoś nie odnalazły się na weselny rynku. Często zmieniające się składy, niedomagające wokale, problemy z akustyką nagłośnienia. To wszystko sprawia, że część kapel nie może opędzić się od pracy.

Dobry zespół ze swoim liderem, który poprowadzi jako główna postać całe wydarzenie to strzał w dziesiątkę. Niestety rynek zmienił się w ten sposób, że na świetną kapelę stać często bardziej zasobne portfele. Oczywiście są Pary Młode, które niejako postawione pod ścianą decydują się na tańsze oferty nie zawsze niestety dobre. Dzieje się tak, gdy na siłę szukamy zespołu i wybieramy z niższej półki cenowej.

To co lepsze DJ czy zespół ?

Nie do końca można określić wyższość jednej usługi nad drugą. Brzmienie dobrego zespołu na żywo jest nie do przecenienia i nie do przegonienia dla didżeja. Z drugiej strony oryginalne utwory, do których jesteśmy przyzwyczajeni słuchając choćby na co dzień radia, przekonują niejednego. Jeśli klientowi nie przypadnie do gustu głos wokalisty, to niestety całe wesele będzie miał przeczucie, że coś tu nie gra. Także wybierając usługę DJ na wesele lub zespół muzyczny starajmy się szukać nie w ofertach najtańszych. Kierujmy się opiniami i poleceniami.   

Poprzedni artykułSzkolenie z upięć ślubnych – czy warto?
Następny artykułWszystko o opalaniu- jak zdrowo się opalać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj